Pika e nxehta te UFO-ve nė mbarė botėn

Shko poshtė

Pika e nxehta te UFO-ve nė mbarė botėn

Mesazh  Odin prej 10.04.14 20:00
1. Warminster, Wiltshire, Angli

Fusha e madhe e Salisbury Plain, nė jug tė Anglisė ėshtė njė sipėrfaqe toke e gjelbėr. Pikėrisht kėtu shtrihen Gurėt e Lashtė gjigantė tė Stonhenxhit, njė vend qė fsheh mister. Dhe po kėtu, ose tė paktėn nė qytezėn e Warminster-it, tė apasionuarit pas UFO-ve mblidhen sė bashku nė majėn e kodrės Cradele me besimin se do tė marrin sinjal nga anijet jashtėtokėsore. Nė vitet 60 dhe 70, gazetari lokal Arthur Shuttlewood ēoi nė qindra dhe ndoshta mijėra pretendimet se Ufot mund tė shihen vetėm nga kjo qytezė e vogėl.


Wycliffe Well, Australi

Me siguri ju nuk doni tė shkoni nė territorin verior tė Australisė nė Wycliffe Well dhe tė shihni njė UFO. Uebsajti i Parkut tė Wycliffe thotė se “shikimi i njė UFO-je ėshtė gjė e zakonshme nė kėtė terren, dhe se nėse qėndron tė gjithė natėn nė kėrkim tė njė UFO-je do tė jeni shumė pa fat nėse nuk e shihni njė tė tillė”. Supozohet qė nė kėtė vend janė parė UFO qė nga koha e Luftės sė Dytė Botėrore.


Bonnybridge, Skoci

Bonnybridge ka diēka tė veēantė. Qė nga vitit 1992, qyteza e vogėl ka shėrbyer si pikė shikimi i njė numri tė madh UFO-sh. Nė fakt, Bonnybridge shtrihet nė atė qė besimtarėt e UFO-ve e quajnė “Trekėndėshi Flakirk”, njė zonė mes qyteteve Stirling, Fife dhe Edinburg ku njerėzit vazhdimisht raportojnė pėr objekte tė paidentifikuara qė fluturojnė nė qiell. Qeveria skoceze thotė se shihen rreth 300 UFO nė vit. Pėr herė tė parė njė UFO u dallua nė vitin 1992, kur njė burrė i quajtur James Walker raportoi pėr njė objekt nė formė ylli qė fluturonte. Mė pas vėzhgime tė tjera pasojnė ndėr vite. Qeveria nuk arriti kurrė nė njė konkluzion, por alkooli konsiderohej si shkaku kryesor i kėtyre vėzhgimeve.


Kili

Gjatė dy dekadave tė fundit banorėt e rrethit qendror tė Kilit kanė raportuar aq shumė shikime UFO-sh sa qė nė vitin 2008 nė qytezėn e San Clemente-s u hap “Gjyqi i UFO-ve”. 19 milje pas maleve Andes, ndodhen rrafshnaltat pėr tė cilat thuhet se ėshtė vendi perfekt ku alienėt ulin anijet e tyre. Edhe pse thuhet se kjo ėshtė njė nga destinacionet mė tė mundshme tė ufove, kjo nuk ėshtė se e ka rritur shumė turizmin nė kėtė vend. Parqet nė San Clamente deklarojnė se “nė asnjė mėnyrė nuk u garantojmė njerėzve se ata do tė shohin njė UFO nėse vizitojnė San Clemente-n”.


Meksikė

Mė 11 korrik tė vitit 1991 njė eklips diellor filloi mbi Oqeanin Paqėsor dhe Hauai, lėvizi mbi Meksikė dhe Amerikėn Qendrore duke pėrfunduar rrugėtimin mbi Brazil. Nė Meksiko Sito (kryeqyteti i Meksikės) njerėzit raportuan se kishin parė mė shumė se sa eklipsi diellor. Njė numėr i madh meksikanėsh raportuan se kishin parė disa anije tė ēuditshme nė qiell. Raportime tė tjera pėr shikimin e UFO-ve kanė ardhur dhe nga qytete tė tjera tė Meksikės, por ėshtė e vėshtirė t’i besohet sepse mendohet se ata nuk kanė vėnė syze tė posaēme kur kanė parė eklipsin diellor.


Stephenville, Teksas

Nė janar tė 2008-s dhjetra njerėz raportuan pėr diēka qesharake qė fluturonte nė qielli gjatė natės. Kjo ngjarje u pėrshkrua nė disa mėnyra – disa thonin se ishte njė objekt i qetė dhe i gjerė sa 1 milje qė fluturonte afėr tokės. Disa tė tjerė thonin se lėvizte shumė shpejt. Njė reporter i njė gazete lokale tha se kishte drita tė fuqishme. Kjo ēėshtje mė pas u diskutua nė emisionin e Larry King nė CNN. Nė kėtė emision njė oficer i Forcave Ajrore Amerikane, i cili shpjegoi se ishin avionė ushtarakė ata tė cilėt kaluan mbi Teksas.
avatar
Odin

527


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi