Tė verteta, qe njerezve u janė fiksuar gabimisht!

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Tė verteta, qe njerezve u janė fiksuar gabimisht!

Mesazh  Crash prej 09.04.14 12:39

* Lakuriqėt shohin shumė mirė, edhe natėn, edhe ditėn

* Pjesa mė e madhe e meteorėve janė tė ftohtė kur godasin Tokėn

* Nuk ėshtė mishi i gjelit qė provokon pagjumėsinė, por vera qė pihet, pėr ta shoqėruar

* Kėrcitja e gishtave nuk sjell artritin

* Lėngu i kuq qė del nga mishi nuk ėshtė gjak, por njė pėrzierje mes mioglobinės dhe ujit

* Zjarri i famshėm i Chicagos nuk u provokua nga njė lopė: e gjitha ėshtė sajuar prej njė gazete

* Ndjesia e pestė e shijimit shėrben pėr tė caktuar mirėsinė e ushqimit

* Dielli nuk ėshtė i verdhė, por i bardhė: ėshtė pėrhapja e dritės nė atmosferė qė i jep njė ngjyrė tė tillė.

* Pjesa mė e madhe e nxehtėsisė ēlirohet nga koka

* Nuk ėshtė e vėrtetė qė meshkujt mendojnė pėr seksin ēdo 7 sekonda, thjesht sepse ėshtė e pamundur tė dilet nė njė rezultat tė tillė

* Sheqeri nuk i bėn njerėzit hiperaktivė

* Alkooli nuk sjell nxehtėsi nė trup

* Ideja se ėshtė njė pjesė e djathtė, apo e majtė e trurit qė ju bėn artistė, ose tė zotėt nė matematikė, nė fakt ėshtė njė sajesė

* Bibla, faktikisht, nuk e ka specifikuar se ēfarė fruti hėngrėn Adami dhe Eva

* Arthur Conan Doyle nuk ka thėnė kurrė “Elemenar, Watson”. Kjo frazė vjen direkt nga njė pėrshtatje televizive e vitit 1929

* Ajnshtajni e braktisi vėrtet shkollėn, por kishte cilėsi befasuese

* Flokėt dhe thonjtė nuk vazhdojnė tė rriten edhe pas vdekjes

* Sipas mjekėve nuk ėshė problem nėse hahet, pėrpara se tė bėni banjė

* Shikimi i televizorit nuk i bėn keq shikimit, mė shumė tė bėn dembelė dhe tė trashė

* Ekzistojnė mė shumė se 3 ngjyra primare

* S’ėshtė e vėrtetė se mund tė shihet muri kinez edhe nga hapėsira

* Gutenberg nuk krijoi makinėn e parė tė shkrimit. Ishte Kina shumė mė pėrpara

* Njerėzit e thjeshtė zotėrojnė mė shumė se 5 ndjenja, kurse shkencėtarėt thuhet se posdeojnė nga 14 deri nė 20
avatar
Crash

Mos dorėzimi eshte arritja drejt qellimit78


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Tė verteta, qe njerezve u janė fiksuar gabimisht!

Mesazh  Jetmira prej 20.09.14 19:01

qenkan interesante,por po ti thush dikujt qe ajo cka del prej mishit sesht gjak esht hemoglobin me uj do thot qenka cmend
avatar
Jetmira

528


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi