Clinton: Nuk ēuditem nėse na vizitojnė jashtėtokėsorėt

Shko poshtė

Clinton: Nuk ēuditem nėse na vizitojnė jashtėtokėsorėt

Mesazh  Luli prej 04.04.14 0:12Bill Clinton ėshtė i mendimit se ne nuk jemi tė vetmit nė univers.

Gjatė njė paraqitje tė tij nė emisionin Jimmy Kimmel Live, ish-presidenti amerikan ka thėnė se nuk do tė ēuditej nėse ne njė ditė do tė vizitoheshim nga jashtėtokėsorėt.

“Ne e dimė se jetojmė nė njė univers qė po zgjerohet”, i ka thėnė Clintoni Kimmelit. “Ne e dimė se janė shumė yje dhe planetė atje lart”.

“E dimė nga teleskopėt tanė se vetėm nė dy vjetėt e fundit kemi zbuluar mė shumė se 20 planetė jashtė sistemit tonė diellor dhe atje ka mundėsi qė tė ketė ndonjė formė tė jetės”. “Pra kjo mė lė pėrshtypje se nuk jemi tė vetmuar”.

Por kur Kimmeli e pyeti nėse ekzistojnė jashtėtokėsorėt, Clinton u pėrgjigj: “Po tentoj tė tregoj se nuk e di”. “Por nėse njė ditė vizitohemi nga ata, unė nuk do tė ēuditesha. Por shpresoj qė ajo ditė tė mos jetė si Dita e Pavarėsisė”.
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi