Parashikimet e Vangas pėr tė ardhmen e botės

Shko poshtė

Parashikimet e Vangas pėr tė ardhmen e botės

Mesazh  tollovia prej 04.04.14 0:03gjyshjaVangelia Pandeva Dimitrova, e njohur si Gjyshja Vanga, ishte njė femėr e pashkolluar, e verbėr, e cila thuajse tėrė jetėn e saj e kishte kaluar nė malet e Bullgarisė.
Shumė njerėz, anė e kėnd botės, janė tė bindur edhe sot e kėsaj dite se ajo ka pasur aftėsi paranormale. Sido qė tė jetė, disa nga profecitė e saj, nga aspekti ynė kohor, duken mjaft interesante. Vanga thoshte se nė Tokė jetojnė edhe alienėt, tė cilėt kanė ardhur nga planeti Vamfim.
Ajo flet pėr famėn e Rusisė, pėr ngritjen e sėrishme tė Rusisė dhe pėr sundimtarin e tetė rus, Vladimirin, i cili do tė bėhet sundimtar i botės. Nė kuadėr tė ngjarjeve aktuale nė Rusi dhe Ukrainė, disa kanė konstatuar se Putini me tė vėrtetė ėshtė Vladimiri i tetė nė krye tė Rusisė.
Ja disa nga profecitė e kėsaj plake, qė shkojnė deri nė vetėshkatėrrimin e botės:
2014 - Shumica e njerėzve do tė vuajnė nga ulcerat dhe kanceri i lėkurės, tė shkaktuara nga armėt kimike.
2016 - Evropa do tė jetė thuajse e zbrazėt, pa njerėz.
2018 – Fuqia e re botėrore do tė bėhet Kina.
2025 - Evropa ėshtė pak e banuar.
2028 – Gjendet njė burim i ri i energjisė. Do tė fluturojė ekuipazhi me njerėz pėr nė Venerė.
2033 – Shkrihet akulli nė polet e tokės. Vjen deri te rritja e nivelit tė oqeaneve.
2043 – Ekonomia botėrore lulėzon. Nė Evropė sundojnė myslimanėt.
2046 – “Kultivohen” tė gjitha organet e trupit, ku zėvendėsimi i organeve tė sėmura bėhet mėnyra mė e mirė e shėrimit.
2066 – Me rastin e sulmit kundėr Romės myslimane, SHBA-ja pėr herė tė parė pėrdor armėn klimatike – ngrirjen e menjėhershme.
2076 – Nė Tokė mbretėron komunizmi, shoqėria pa klasa.
2084 – Natyra e merr veten ngadalė.
2088 – Paraqitet njė sėmundje e re – plakja pėr disa sekonda.
2097 – Plakja e shpejtė shėrohet.
2100 – Njė diell artificial fillon ta ndriēojė anėn e errėt tė Tokės.
2111 – Njerėzit bėhen robotė tė gjallė.
2164 – Shkencėtarėt i shndėrrojnė kafshėt nė gjysmėnjerėz.
2167 – Paraqitet njė besim i ri.
2183 – Kolonia njerėzore nė Mars bėhet fuqi bėrthamore dhe kėrkon pavarėsi nga Toka.
2195 – Kolonitė e nėnujshme bėhen plotėsisht tė pavarura me ushqim dhe energji.
2201 – Dielli fillon tė shuhet.
2221 – Nė kėrkim tė jetės jashtėtokėsore, njerėzimi bie nė kontakt me gjėra tė tmerrshme.
2273 – Me pėrzierjen e racave tė verdhė, tė bardhė dhe tė zezė, krijohet njė racė e re.
2288 – Udhėtimet nė kohė dhe takimi me jashtėtokėsorėt.
2299 – Nė Francė rritet lėvizja partizane kundėr myslimanėve.
2304 – Zbulohet sekreti i Hėnės.
2378 – Raca e re nė Tokė shumohet me shpejtėsi tė madhe.
3797 – Nė Tokė zhduket ēdo formė e jetės, por njerėzit vazhdojnė tė jetojnė nė sistemet e tjera diellore.
3803 – Klima e planetit tė ri ndikon te njerėzit. Ata pėsojnė mutacione.
3854 – Zhvillimi i civilizimit ndėrpritet. Njerėzit jetojnė nė kope, si kafshėt.
3871 – Paraqitet profeti i ri, i cili iu flet njerėzve pėr vlerat morale, pėr fenė.
3874 – Profeti merr mbėshtetjen e njerėzve. Formohet njė fe e re.
4304 – Mposhten tė gjitha sėmundjet.
4509 – Njeriu pėrfundimisht e “njeh” Zotin. Njerėzit arrijnė njė nivel tė tillė tė zhvillimit, saqė mund tė flasin me Zotin.
4599 – Njerėzit bėhen tė pavdekshėm.
5076 – Zbulohet kufiri i Gjithėsisė. Askush nuk di ēka gjendet pėrtej.
5078 – Njerėzit vendosin qė ta kalojnė kufirin e Gjithėsisė.
5079 – Fundi i botės!
avatar
tollovia

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi