Sa besoni nė ''Ligjin e tėrheqjes'' ?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Sa besoni nė ''Ligjin e tėrheqjes'' ?

Mesazh  Trigon prej 30.03.14 12:29

Sa besoni ne ligjin e terheqjes si fuqi per ndryshimin e ngjarjeve jetesore?
avatar
Trigon

Ėshtė mė mirė qė tė mos dish diēka qė tė shtyn ta dish se sa tė dish diēka qė tė bėn ta harrosh.474


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa besoni nė ''Ligjin e tėrheqjes'' ?

Mesazh  Berti69 prej 30.03.14 12:50

Trigon shkruajti:Sa besoni ne ligjin e terheqjes si fuqi per ndryshimin e ngjarjeve jetesore?

Per disa funksionon, por jo per te gjithe.
avatar
Berti69

"Si ėshtė lartė, ashtu ėshtė edhe poshtė, e si ėshtė poshtė, ashtu ėshtė edhe lart"


509


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa besoni nė ''Ligjin e tėrheqjes'' ?

Mesazh  syri i art prej 30.03.14 14:10

qfar mendojm ashtu edhe jemi...ligji i terheqjes funkcionon per te gjith,pa dallim...po per disa qe besojn dhe e kuptojn kete ligj vepron ne menyr pozitive, terheqin ato deshirojn...ndersa per ata qe sbesojn dhe nuk e kuptojn vepron,po ne menyr negative dhe terheqin ato qe ne fakt nuk i deshirojn...
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

306


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Sekreti Ligji i Terheqjes

Mesazh  Oni prej 30.03.14 18:40

Ligji i terheqjes nuk eshte gje tjeter vecse konfirmimi i bibles dhe besimit qe ajo flet qe nga Zanafilla deri tek Zbulesa. Vetem se aty ne vend te thote Zoti thote Universi do ju pergjigjet dhe ne vend te te fjales Besim ka vendosur Ligji i Terheqjes po te shohesh me vemendje nuk ben gje tjeter vecse konfirmon Fjalen e Zotit Biblen. Ju lutem si mund te regjistrohem tek kjo faqja se nuk po regjistrohem dot ka vertet gjera interesante. si mund te regjistrohem kush mund te mundt te me ndihmoj?
avatar
Oni
Vizitor


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

100%,ligji i terheqes

Mesazh  frenki.shkurti2@hotmail.c prej 15.06.14 18:07

ligji i terheqes ose ligji i fraksionit, ka qene qe ne fillimet e jetes por njerezit nuk e shpjegonin dot..dhe keshtu ata nxorren libra te shenjte si bibla dhe kurani.. qe flisnin per te ashtuquajtur zot ose Pėrendi..por ata nuk e kuptonin qe ishte ky univers ose (ligji i terheqjes) qe i drejtonte ata ose per me teper cfare mendonin ata ....... nga frenki shkurti
avatar
frenki.shkurti2@hotmail.c

aventurier

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa besoni nė ''Ligjin e tėrheqjes'' ?

Mesazh  excommunicated prej 16.06.14 9:18

Eshte devijuar pak nga New thought ky ligj. Ne Tibet dhe ne Egjiptin e lashte ka qene "Mendo me zemer dhe jo me mendje". Ne smund te shikojme ate se cfare ka ne boterat e tjera prandaj nuk e dime se cfare jane ligjet shpirterore. Ate qe i zbatojne i shikojne edhe frytet e ketij ligji.
avatar
excommunicated

A te pelqejne Lepurat?

Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


512


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

100%,ligji i terheqes

Mesazh  frenki.shkurti2@hotmail.c prej 18.06.14 19:59

frenki.shkurti2@hotmail.c shkruajti:Ligji i terheqes ose ligji i fraksionit, ka qene qe ne fillimet e jetes por njerezit nuk e shpjegonin dot..Dhe keshtu ata nxorren libra te shenjte si bibla dhe kurani.. qe flisnin per te ashtuquajtur zot ose Pėrendi qe udhehiqte fatin e tyre .........Por ata nuk e kuptonin qe ishte ky univers ose (ligji i terheqjes) qe i drejtonte ata ose per me teper cfare mendonin ata ....... Nga frenki shkurti
avatar
frenki.shkurti2@hotmail.c

aventurier

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa besoni nė ''Ligjin e tėrheqjes'' ?

Mesazh  Gabriel prej 20.06.14 21:23

Funksionon vetem nqs arrin te kuptosh thelbin...
Fillimisht deshton, ne momentin qe kupton thelbin arrin te
zoterosh aftesi te papara dhe kupton fuqine e vertete te terheqies.
avatar
Gabriel

Angelic Spirit

272


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa besoni ne Ligjin e Terheqjes?

Mesazh  Okult powers prej 05.03.15 13:03

frenki.shkurti2@hotmail.c shkruajti:
frenki.shkurti2@hotmail.c shkruajti:Ligji i terheqes ose ligji i fraksionit, ka qene qe ne fillimet e jetes por njerezit nuk e shpjegonin dot..Dhe keshtu ata nxorren libra te shenjte si bibla dhe kurani.. qe flisnin per te ashtuquajtur zot ose Pėrendi qe udhehiqte fatin e tyre .........Por ata nuk e kuptonin qe ishte ky univers ose (ligji i terheqjes) qe i drejtonte ata ose per me teper cfare mendonin ata ....... Nga frenki shkurti
100%. Bashkohem plotesisht me ty dhe me vjen mire qe e ke kuptuar se feja (kisha apo xhamia), kane krijuar nje Zot vetem e Vetem per te treguar se ai udheheq fatin tone. Por nuk e kuptojne qe po genjejne Veten e Tyre me kete sepse: Njerezimi tashme po e merr vesh te Verteten!!-..- Tani disa qe e kane kuptuar duhet t'ua shperndajne dhe atyre qe Besojne akoma te Zoti para se te jete teper vone!!.._.. Pra le t'u tregojme se Universi eshte i vetmi Zot dhe fuqia jone me e madhe!!.._..Ne u krijuam bashke me te dhe askush tjeter nuk e krijoi ate-..-
avatar
Okult powers

Let your inside change yourself!

96


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa besoni nė ''Ligjin e tėrheqjes'' ?

Mesazh  Flavius prej 30.03.15 13:40

Trigon shkruajti:Sa besoni ne ligjin e terheqjes si fuqi per ndryshimin e ngjarjeve jetesore?

Nuk mendoj se te gjitha gjerat i lejon ligji i terheqjes, sepse thjesht ndikon karma dhe fati.Njoh shume veta qe enderrojne per te qene milioner por ja qe nuk jane.
Nuk mjafton vetem mendimi per tu bere.
avatar
Flavius

123


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa Besoni NE LIGJIN E TERHEQJES

Mesazh  Soul of Truth prej 17.02.16 20:54

"Ligji I Terheqjes ose sic njihej ne Egjiptin e Lashte: 'Ligji I DASHURISE'; funksionon dhe eshte i vertete." Ju betohem qe eshte mrekullia dhe aftesia me e made qe zoterojme!!!! Me kete ligj jo vetem qe terheqim ate qe deshirojme, por bejme realitet cdo deshire tonen duke e materializuar ate ne boten reale... Ka qene dhe do te jete gjithmone ashtu si: "Ligji i Gravitetit"; "Ligji i Kuanticitetit"; "Ligji i Levizjes" etj... A s'mendoni keshtu???? Le te angazhohemi te gjithe ne perdorimin sa me te shpeshte te ketij Ligji...
avatar
Soul of Truth

"Find yourself inside of you and then forces of Universe; or better "UNIVERS" will guide you!!!!"

133


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa besoni nė ''Ligjin e tėrheqjes'' ?

Mesazh  The Punisher prej 20.02.16 22:38

eshte i vertet 100 % por sa me e madhe eshte deshira aq me e veshtire eshte per ta arritur deshiren. te gjithe duan te ken nga nje valixhe me para ,makine ferrari dhe nje shtepi luksoze por nuk mund te arijne te gjithe qe e praktikojne ligjin e terheqjes pasi bota do shkonte ne kolaps .mund te themi se per deshirat e realizueshme eshte funksjonal ndersa per super deshirat i pamundur . Ligji iterheqjes nuk kerkon meditim vetem mendoni ate qe deshironi cdo dite dhe kete shume mundesi qe ta realizoni deshiren tuaj .Mos enderoni te behni nje miljarder pasi kurre nuk do ta arrini ,sidomos nese jetoni ne Shqiperi qe nuk ka as rruge per tu bere miljarder
avatar
The Punisher

168


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa besoni nė ''Ligjin e tėrheqjes'' ?

Mesazh  The Punisher prej 20.02.16 22:44

Gabriel shkruajti:Funksionon vetem nqs arrin te kuptosh thelbin...
Fillimisht deshton, ne momentin qe kupton thelbin arrin te
zoterosh aftesi te papara dhe kupton fuqine e vertete te terheqies.
E ke gabim ligi i terheqjes ne fillim funskjonon kurr arin ta vertetosh se eshte i vertet fillon e largohesh disi me kalimin e kohes ,madje largohesh aq shume sa beson se gjithcka ke aritur ka qene thjesht fat ,per tu rikthyer tek ligji perseri eshte po aq e veshtire dhe mosbesues sa heren e pare .Madje une personalisht heren e pare e kam arritur deshiren por me pas kam patur deshtim ,kjo ndodh sepse nuk mund te realizosh gjithcka me kete ligj sidomos gjera qe kushtojne shume ne vlere monetare
avatar
The Punisher

168


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa Besoni NE LIGJIN E TERHEQJES

Mesazh  Soul of Truth prej 22.02.16 19:05

The Punisher shkruajti:
Gabriel shkruajti:Funksionon vetem nqs arrin te kuptosh thelbin...
Fillimisht deshton, ne momentin qe kupton thelbin arrin te
zoterosh aftesi te papara dhe kupton fuqine e vertete te terheqies.
E ke gabim ligi i terheqjes ne fillim funskjonon kurr arin ta vertetosh se eshte i vertet fillon e largohesh disi  me kalimin e kohes ,madje largohesh aq shume sa beson se gjithcka ke aritur ka qene thjesht fat ,per tu rikthyer tek ligji perseri eshte po aq e veshtire dhe mosbesues sa heren e pare .Madje une personalisht heren e pare e kam arritur deshiren por me pas kam patur deshtim ,kjo ndodh sepse nuk mund te realizosh gjithcka me kete ligj sidomos gjera qe kushtojne shume ne vlere monetare
Ke patur deshtim, sepse jo gjithmone funksionon mekanizmi i duhur ne mendjen tende. "LIGJI I TERHEQJES ESHTE I PAANSHEM DHE MESE REAL NE GJITHCKA." Mesa duket ti s'di mire ta zoterosh ate... Lexo serish librin "SEKRETI", qe ta kuptosh...

avatar
Soul of Truth

"Find yourself inside of you and then forces of Universe; or better "UNIVERS" will guide you!!!!"

133


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa besoni nė ''Ligjin e tėrheqjes'' ?

Mesazh  Toniramun prej 16.07.17 1:57

Duhet ta jetosh deshiren qe ke, ateher fillon ligji i terheqjes...
avatar
Toniramun

Knowledge is powerful

56


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi