Shifra 2

Shko poshtė

Shifra 2

Mesazh  Equinox prej 28.03.14 14:47

Kuptimi dhe simbolika e numrit 2

Numri 2 ėshtė numri i asocimit, i bashkimit, i ēiftit, ėshtė numri i dualitetit e mirė / e keqe, mashkull / femėr, jeta / vdekja. Simbolizon shoqerimin, partnerin, gruan.Kuptimi ezoterik i 2: Dualiteti

Cilėsitė e 2 janė nė tė njėjtėn kohe dy anėt e saja te forta dhe tė dobėta, pėr tė gjitha ka njė ndjeshmėri tė madhe pėr ndjenjat e veta dhe ato tė tė tjerėve, tė njėjtėn ndjeshmėri mund tė bėj qė ta mbajė dhe ta shtyp talentin e vet. Ndjeshmėria dhe mendjehollėsia janė ndėr cilėsitė e tij te shumta.

Pėr shkak se ai e di intuitivisht se ēfarė njerėzit duan ose ndjejnė, mund tė jetė tepėr diplomatik dhe me takt. Ai ėshtė i durueshėm dhe bashkėpunues.

2 ka njė ndjenjė tė bukurisė, njė ndjenjė tė bilancit dhe tė ritmit.

Megjithatė, ndjeshmėria e tij mund tė jetė edhe rėnia e tij. Ego e tij jashtėzakonisht delikate lehtė mund tė shqetėsohet, i pranon shumė keq vėrejtjet apo kritikat.

Sepse mund tė lėndohet lehtė, 2 ka tendencė pėr tė mbajtur mendimet e tij pra tė mos i shfaq ato.

Kjo mund ti jep atijj pakėnaqėsi dhe zemėrim, dhe duke pėrjetuar konflikte tė brendshme.

2 ėshtė njė dashnor i pasionuar dhe i ndjeshėm, e bėn atė tė vetėdijshėm pėr nevojat dhe dėshirat e partnerit tė tij. Megjithatė, kur mendon se ai ka qenė i keqtrajtuar apo i lėnė pas dore, ai mund tė reagojė me fuqi shkatėrruese, nganjėherė duke pėrdorur kritikat personale hakmarrėse.

Shkathtėsitė dhe aftėsitė diplomatike tė 2 i jepin atij mundėsinė pėr tė kryer detyra tė vėshtira. Ai mbetet pa vėshtirėsi nė hije pėr tė lehtėsuar suksesin e biznesit tė tij. Megjithatė, ai gjithmonė nuk merr atė qė ai meriton pėr punėn dhe rolin e tij, shpesh ėshtė i nėnvlerėsuar.

2 nuk pėlqen tė jetė vetėm, ai zakonisht kėrkon shoqėrinė e tė tjerėve. Kjo nevojė e tepruar pėr tė tjerėt e ēon nė njė varėsi tė tepruar pėr tė tjerėt. Defektet  e tjera tė 2 janė shpesh mungesa e besimit, droja, neglizhimi apo pavendosmėria.

Cilėsitė kryesore tė 2 janė: paqėsor, i ngrohtė, i dashur, diplomat.

Suksesi i 2 zakonisht kalon pėrmes njė shoqate, bashkėpunimi, partneriteti, bashkimi, apo ndonjė profesion ku theksohen cilėsitė e tij nė marrėdhėniet njerėzore.

2 ka nevojė pėr siguri dhe rehati, nė njė mjedis tė qetė dhe shoqėrinė e tė dashurit. Kur 2 e gjen vendin e tij nė jetė, ai e ka gjithė talentin dhe inteligjencėn pėr tė qenė i suksesshėm.

2 duhet tė kėrkojė njė punė qė e lejon natyrėn e tij tė ndjeshme qė tė lulėzojė. Ajo duhet tė jetė si njė beton qė i mban tė tjerėt sė bashku.
avatar
Equinox

220


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi