Dua nje keshille !

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Dua nje keshille !

Mesazh  Crash prej 25.03.14 22:32

Njerez dua ta bej nje gje qe me te vertet me ndryshon jeten time, aty ku rasti im mund ta bej eshte vetem ne nje qast ne mengjes por kam shume frike.  
Nuk e di perse edhe pse mundohem ta heq eshte e kot kur vie momenti gjithmon heq dore e le per neser, ne mbremje me vjen ajo force dhe e them ne vete se do ta bej pa pike problemi por kur behet mengjesi eshte e njejta procedure vazhdon nuk e di as vet pse kam frike.
Tani po mendoj ne kete ēast si gjithmon se duhet ta bej neser por e di qe perseri do friksohem, nga ju dua nje keshille apo ēfardo gjeje qe me ndihmon ta heq friken dhe te perfundoj kete gje qe e dua une.
avatar
Crash

Mos dorėzimi eshte arritja drejt qellimit123


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dua nje keshille !

Mesazh  syri i art prej 25.03.14 22:41

nese kerkon keshill,pranoje keshillen,ne momentin qe te vjen te besh nje gje qkado qe te vije,kuptohet per mir,mos prit asnje minut po beje menjehere,kjo esht intuitive dhe intuita e din ma se miri se qka te duhet,ate qe ti ke nevoj, po prite e mendove atehere ajo esht deshir...deshira esht jete shkurter ...
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

306


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dua nje keshille !

Mesazh  Elsavrana prej 26.03.14 2:04

Keshilla nga ana ime eshte e thejshte: Nuk je i bindur, sepse eshte dicka jo e mire dhe nenvetedija jote te dergon sinjale te forta qe ti i perkthen si frike.Mos e bej derisa e ndjen se eshte e gabuar dhe nuk ke nevoje per te... vecse nje lloj kurreshjeje te semure.
avatar
Elsavrana

101


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dua nje keshille !

Mesazh  Arian88pr prej 28.12.15 20:35

Edi pse naten ke vullnet me ber at ĒKA deshiron.. Sepse naten nuk mindesh edhe pote doje prandaj e mendon naten kurse ne mengjez api diten kur ke mundesi ta besh nuk e ki at qefin e vullnetin sikur ne mbremje.. Po siq tha kolegu me par mos e mendo gjat por beje.. Sa ma gjat te mendosh me keq eshte. Per ketw arsye njerzit e moshes mbi 30vjet e kan veshtir mu martu sepse smund vendosin ngase mendojn dhe analizojn shume kurse te rinjt e bejn me leht dhe ma trima tregohen ne shume raste ngase nuk mendojn shume
avatar
Arian88pr

33


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dua nje keshille !

Mesazh  BombSquad prej 30.12.15 0:43

E njejta gje ndodh dhe me mua.
Naten me kap nje frymezim dhe vullnet i papar por kur zgjohem ne mengjes nuk dua te bej asgje.
Mund ta shpjegoj dikush pse ndodh kjo ?
avatar
BombSquad

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dua nje keshille !

Mesazh  Omnipresent13 prej 30.12.15 1:03

r3d0xAL# shkruajti:E njejta gje ndodh dhe me mua.
Naten me kap nje frymezim dhe vullnet i papar por kur zgjohem ne mengjes nuk dua te bej asgje.
Mund ta shpjegoj dikush pse ndodh kjo ?

Sa je I ri, nk I frikesohesh vdekjes, sh pak te shkon ajo neper mendje. Kur plakesh dhe je natyrshem me prane vdekjes, krejt ndryshe duken gjerat.

Omnipresent13

290


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi