Pse nuk dalin nė shesh akoma tė vėrtetat rreth jashtoksorėve?

Shko poshtė

Pse nuk dalin nė shesh akoma tė vėrtetat rreth jashtoksorėve?

Mesazh  Trigon prej 21.03.14 14:52

Rusia kėrcėnon SHBA-tė: “Tregoni tė vėrtetėn mbi UFO-t, ose ne do flasim”

dhe prap se prap nuk i tregon tė vėrtetat rreth UFO-ve


Postimi i plotė:

Rusia me anė tė njė raporti ka kėrcėnuar Shtetet e Bashkuara tė Amerikės pėr tė fshehtat qė mbajnė. Mėsohet se autoritetet ruse kėrkojnė nga Shtėpija e Bradhė qė tė deklarojnė tė vėrtetėn mbi ekzistencėn e UFO-ve, pasi ka ardhur moment qė njerėzimi tė di se ēfarė po ndodh me planetin Tokė.

Nė raport thuhet se nėse Barak Obama do tė heshti, atėherė Kremlini do ta bėj publike tė vėrtetėn, e cila prej vitesh mbahet e fshehtė. Ky raport vjen nė kohėn kur disa shkencėtar nė Amerikė kanė pranuar ekzistencėn e UFO-ve. Njėri prej tyre ka deklaruar se ish presidenti Eisenhower ka pasur tre takime me alienėt, me tė cilėt ėshtė firmosur dhe njė “pakt”, pėr tė mbajtur sekrete axhentėn e tyre nė tokė.
avatar
Trigon

Ėshtė mė mirė qė tė mos dish diēka qė tė shtyn ta dish se sa tė dish diēka qė tė bėn ta harrosh.295


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse nuk dalin nė shesh akoma tė vėrtetat rreth jashtoksorėve?

Mesazh  elektronika prej 22.03.14 15:20

Dalja ne shehsh e informacioneve top sekret mbi UFO-t , te kontakteve me Aliene  dhe te pranise Aliene ne Toke do te sillte padiskutim rishikimin e gjithe historise njerezore, do te sillte rrezimin e perandorise se religjioneve. Do te sillte nje kaos total.

Njerez qe do te ndodheshin ne udhekryq per shkak te humbjes se besimit ose shembjes se idhujve te krijuar per mijera vjet. Mbajtja e tyre e fshehte dhe leshimi i disa dokumentave ne forme konspiracioni e zbut pak impaktin e daljes se menjehereshme te ketij informacioni.

Opinioni publik pergatitet ngadale qe te perballoje kete informacion . Pa dyshim do te kete edhe mosbesime mbi ato dokumenta te cilat do te quhen te fallsifikuara te leshuara nga ELITA per te percare etj etj etj . Do te kete reagime te fuqishme nga perfaqesuese te religjioneve si dhe nga besimtaret e tyre te cilet nuk do ta pranonin kete egzistence.

Media dhe Hollivudi kane bere nje pune te keqe duke i servirur si ne forme dhe ne permbajtje teper agresive ,dhe te thuash qe ato po vijne eshte njesoj si te thuash po vjen fundi i botes. Ata qe i pranojne pa kokecarje jane nje perqindje shume e vogel. Kjo varet nga niveli i arsimimit, niveli inteligjent, si dhe nga besimi te cilit i perkasin . jo te gjitha besimet e presin njesoj kete informacion.

Prandaj dhe qeverite hezitojne te nxjerrin ne shesh te verteten,  sepse  me kalimin e kohes  shtohen kontaktet shtohen edhe genjeshtrat per mbulim .gesnjeshtra qe mbulojne genjeshtrat, ky eshte nje rreth vicioz  nga i cili eshte veshtire te dalesh. Ai qe do te guxonte ta bente do te perballej me akuzat me te medhaja per mashtrim te popullit, duke marre persiper edhe problemet e trasheguara te udheheqesve te tjere para tij
.
avatar
elektronika

Pervoja me e bukur qe na eshte dhene per te jetuar eshte vete misteri i jetes.....
Kur linde, po qaje, dhe gjithe te tjeret rreth teje po qeshnin.....
Jetoje jeten, ne menyre te tille, qe kur te vije momenti i fundit,
ti te jesh duke qeshur dhe gjithe te tjeret rreth teje te jene duke qare..........63


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse nuk dalin nė shesh akoma tė vėrtetat rreth jashtoksorėve?

Mesazh  syri i art prej 23.03.14 9:35

Trigon shkruajti:Rusia kėrcėnon SHBA-tė: “Tregoni tė vėrtetėn mbi UFO-t, ose ne do flasim”

dhe prap se prap nuk i tregon tė vėrtetat rreth UFO-ve


Postimi i plotė:

Rusia me anė tė njė raporti ka kėrcėnuar Shtetet e Bashkuara tė Amerikės pėr tė fshehtat qė mbajnė. Mėsohet se autoritetet ruse kėrkojnė nga Shtėpija e Bradhė qė tė deklarojnė tė vėrtetėn mbi ekzistencėn e UFO-ve, pasi ka ardhur moment qė njerėzimi tė di se ēfarė po ndodh me planetin Tokė.

Nė raport thuhet se nėse Barak Obama do tė heshti, atėherė Kremlini do ta bėj publike tė vėrtetėn, e cila prej vitesh mbahet e fshehtė. Ky raport vjen nė kohėn kur disa shkencėtar nė Amerikė kanė pranuar ekzistencėn e UFO-ve. Njėri prej tyre ka deklaruar se ish presidenti Eisenhower ka pasur tre takime me alienėt, me tė cilėt ėshtė firmosur dhe njė “pakt”, pėr tė mbajtur sekrete axhentėn e tyre nė tokė.
sa i perket Amerikes dhe Rusis,ato jan lojra te tyre si per ket problem si me tjera,si luftrat etj...ata jan nje sa i perket sundimit te botes te gjitha kercenimet qe i bejn njeri tjetrit jan nje loj per ti friguar tjeret,per rrezikun qe mund te ndodh nga konflikti ne mes tyre...ufot kan egzistuar gjithnje ashtu si njerezimi...po me ndryshime te vazhdueshme...
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

180


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse nuk dalin ne shesh te Vertetat rreth Ufo-ve????!!!!

Mesazh  Immortal Vampire prej 29.04.15 20:44

Pergjigjja eshte shume e thjeshte: Forcat e medha qe dominojne boten, duan te manipulojne dhe te vazhdojne ta mbajne njerezimin ne ate burgun e erresires, sps nese do zbuloheshin kush jane alienet, atehere kjo do shkaktonte nje rishikim te historise dhe Feja do perjashtohej krejtesisht. Gjithashtu dhe Teoria e Majmuneve do zhdukej. Dhe do kuptohej qe ne kemi prejardhje Aliene!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
avatar
Immortal Vampire

Subkoshienca duhet te dale ne siperfaqe!!!!

26


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse nuk dalin nė shesh akoma tė vėrtetat rreth jashtoksorėve?

Mesazh  Amarisham prej 29.04.15 22:42

Immortal Vampire shkruajti:Pergjigjja eshte shume e thjeshte: Forcat e medha qe dominojne boten, duan te manipulojne dhe te vazhdojne ta mbajne njerezimin ne ate burgun e erresires, sps nese do zbuloheshin kush jane alienet, atehere kjo do shkaktonte nje rishikim te historise dhe Feja do perjashtohej krejtesisht. Gjithashtu dhe Teoria e Majmuneve do zhdukej. Dhe do kuptohej qe ne kemi prejardhje Aliene!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Po ty kush te tregooj ??
avatar
Amarisham

19


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse nuk dalin ne shesh te Vertetat rreth Ufo-ve????!!!!

Mesazh  Immortal Vampire prej 30.04.15 15:18

Amarisham shkruajti:
Immortal Vampire shkruajti:Pergjigjja eshte shume e thjeshte: Forcat e medha qe dominojne boten, duan te manipulojne dhe te vazhdojne ta mbajne njerezimin ne ate burgun e erresires, sps nese do zbuloheshin kush jane alienet, atehere kjo do shkaktonte nje rishikim te historise dhe Feja do perjashtohej krejtesisht. Gjithashtu dhe Teoria e Majmuneve do zhdukej. Dhe do kuptohej qe ne kemi prejardhje Aliene!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Po ty kush te tregooj ??
S'ka nevoje te me tregoje kush. Ato qe dihen, dihen!!!!
avatar
Immortal Vampire

Subkoshienca duhet te dale ne siperfaqe!!!!

26


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse nuk dalin nė shesh akoma tė vėrtetat rreth jashtoksorėve?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi