Mesimet e Jezu Krishtit

Shko poshtė

Mesimet e Jezu Krishtit

Mesazh  55 prej 21.03.14 10:03

Krishti na mesoi nje mantra te madhe per te gjithe ata qe jane te shurdhet dhe qe belbezojne:

Per te sheruar te shurdhet mantra ''EFFATHA'' (te hapet)-Marku 7:32-37 ; e largoi te semurin nga turma, ia shtiu gishterinjte ne vesh dhe mbasi e peshtiu  ia preku gjuhen, pastaj i drejtoi syte nga qielli, psheretiu dhe i tha mantren ''EFFATHA''.

Per te sheruar te semuret dhe per te ringjallur te vdekurit mantren ''TALITHA KUMI''-Marku 5:39 -42. A eshte kjo e veshtire ? Ringjallja eshte e mundur kur fija e argjend nuk eshte prere, zakonisht fija e argjend prihet 3 dite pasi vdekja ka ndodhur. Ne te tilla raste nxehtesi duhet te frymohet ne buzet e personit.  I vdekuri duhet te kapet perj dore . Pastaj mantra "TALITHA KUMI'' duhet te thuhet  dhe emri i personit duhet te therritet 3 here.

Kjo magji e larte funksionon vetem kur Ligji e lejon.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi