Sa janė tė vėrteta informacionet pėr atentat kundėr Shpend Ahmetit?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Sa janė tė vėrteta informacionet pėr atentat kundėr Shpend Ahmetit?

Mesazh  Trigon prej 20.03.14 14:58

Njė javė mė parė Policia ishte informuar nga njė qytetar se ka dėgjuar bisedėn mes disa burrash nė njė lokal nė Prishtinė, ku flitej pėr dhėnien e njė shume parash pėr vrasjen e kryetarit tė Prishtinės, Shpend Ahmeti, si dhe pėr blerjen e armėve.

Nė tavolinė ka pasur biznesmenė qė merren me biznese tė ndryshme, duke pėrfshirė ndėrtimet, tregtinė dhe biznesin e karburanteve, shkruan Koha Ditore.

Policia dhe Ahmeti kanė konfirmuar kėtė informacion

Burime nga Policia kanė shpjeguar pėr gazetėn se personi qė kishte dėgjuar bisedėn nė njė restorant nė Prishtinė punon nė institucionet e Kosovės. Ai i ka treguar njė anėtari tė Lėvizjes Vetėvendosje pėr kėtė, i cili menjėherė ka shkuar nė Polici.

Burimi: http://www.telegrafi.com
avatar
Trigon

Ėshtė mė mirė qė tė mos dish diēka qė tė shtyn ta dish se sa tė dish diēka qė tė bėn ta harrosh.474


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa janė tė vėrteta informacionet pėr atentat kundėr Shpend Ahmetit?

Mesazh  Trigon prej 20.03.14 15:03

Kryetari i Prishtinės, Shpend Ahmeti, pėrmes rrjetit social Facebook ka reaguar ndaj lajmeve tė cilat kanė dal nė media se ndaj tė parit tė kryeqytetit ėshtė planifikuar njė atentat.

Ai ka thėnė se do tė vazhdojė tė punojė deri nė bėrjen e shtetit.

“Mos ta kenė as dyshimin mė tė vogėl se ne mund tė kemi edhe hezitimin mė tė vogėl”, ka shkruar Ahmeti.

Ndryshe, njė javė mė parė Policia ishte informuar nga njė qytetar se ka dėgjuar bisedėn mes disa burrash nė njė lokal nė Prishtinė, ku flitej pėr dhėnien e njė shume parash pėr vrasjen e kryetarit tė Prishtinės, Shpend Ahmeti, si dhe pėr blerjen e armėve.

Burimi: http://www.telegrafi.com
avatar
Trigon

Ėshtė mė mirė qė tė mos dish diēka qė tė shtyn ta dish se sa tė dish diēka qė tė bėn ta harrosh.474


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Sa janė tė vėrteta informacionet pėr atentat kundėr Shpend Ahmetit?

Mesazh  Trigon prej 20.03.14 15:06

Zėdhėnėsi i Policisė sė Kosovės, Baki Kelani, tha pėr Telegrafin se Policia e Kosovės e ka pranuar informacionin pėr atentatin e mundshėm ndaj kryetarit tė Prishtinės, Shpend Ahmeti, dhe si tė tillė ėshtė duke e trajtuar.

“Informacione tjera nuk kemi e as nuk kemi dhėnė”, ka thėnė Kelani pėr Telegrafin.


Ndryshe, njė javė mė parė Policia ishte informuar nga njė qytetar se ka dėgjuar bisedėn mes disa burrash nė njė lokal nė Prishtinė, ku flitej pėr dhėnien e njė shume parash pėr vrasjen e kryetarit tė Prishtinės, Shpend Ahmeti.

Burimi: http://www.telegrafi.com
avatar
Trigon

Ėshtė mė mirė qė tė mos dish diēka qė tė shtyn ta dish se sa tė dish diēka qė tė bėn ta harrosh.474


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi