A do tė burgoset komunisti Isa Mustafa?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

A do tė burgoset komunisti Isa Mustafa?

Mesazh  Trigon prej 18.03.14 12:30VV e ‘dėrgon’ Isa Mustafėn nė EULEX!?

Sado qė nuk ka ndonjė ndryshim nė kėtė fillim tė punės sė kryetarit tė ri tė Prishtinės, Shpend Ahmeti, me pėrjashtim tė marrjes sė vendimit pėr shitjen e Q-7, punėt nė njė kėndvėshtrim konfidencial po dėshmohet se kanė njė thellėsi tjetėr. Jo vetėm kaq. Puna e VV duket tė jenė shumė mė ndryshe brenda komunės nga ajo qė mund tė shohė opinioni publik. E gjithė puna e VV ngjan me lahutėn pa tel tė Nasradin Hoxhės.

VV duket se ka punuar shumė nė komunėn e sapo marrė pėr ta qeverisur. Sipas burimeve qė posedon Publiku.net, bėhet e ditur se VV ka dėrguar nė EULEX me dhjetėra dosje kundėr Isa Mustafės pėr shkelje tė rėnda ligjore.

Duke marrė parasysh ‘zellin’ me tė cilin VV i harton dosjet, nuk ka dyshim se kėsaj radhe Kryetari i LDK-sė dhe bashkėpunėtorėt e tij kanė vėrtet punėt ngushtė me ligjin.

Burimi ynė konfirmon se shpėtimi pa burg prej kėtyre «dhjetėra dosjeve» tė deponuara nė EULEX ėshtė i pamundur.
Javėt dhe muajt nė vijim do tė jenė gjithnjė e mė tė nxehta pėr Isa Mustafėn, Kryetarin e Lidhjes Demokratike tė Kosovės. Kjo pritet tė ndodhė jo vetėm pėr shkak se koha po nxehet me ardhjen e pranverės apo pėr shkak tė zgjedhjeve nacionale qė pritėn tė mbahen nė fund tė majit, sipas burimeve qė disponon Publiku.net.

Duket se politikani me karrierė mė tė gjatė komuniste nė Kosovė, mund ta ndalė vetėm rėnia e tij ndesh me ligjin.
Edhe njėherė pritet tė vėrtetohet thėnia e hetimeve policore: «Herėt a vonė gabojnė tė gjithė!». E vėrteta e hidhur ose jo pėr Isa Mustafėn me bashkėpunėtorė ndodhet nė volumin e dhjetėra dosjeve tė dėrguara nė EULEX.

Burimi: http://publiku.net
avatar
Trigon

Ėshtė mė mirė qė tė mos dish diēka qė tė shtyn ta dish se sa tė dish diēka qė tė bėn ta harrosh.386


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi