EniGma e vetėvrasjes sė qenėve...

Shko poshtė

EniGma e vetėvrasjes sė qenėve...

Mesazh  Agamemndon prej 17.03.14 20:09

EniGma e vetėvrasjes sė qenėve...Ne pranveren e vitit 1995, Donna Cooper po pershkonte uren Overtoun, afer Milton-it, ne Dumarton te Skocis sebashku me qenin e saj. Nje qen me veti fantastike e rraces Border Collie qe cilesohet me e zgjuara e te gjithe qeneve. Papritmas, qeni merre hove dhe hidhet nga ura, per tu perplasur poshte neper gure te nje lartesie prej 15 metrash.

Qeni quhej Ben, dhe shume shpejt u perfol per vdekjen e tij. Por fale nje zbulimi te nje gazetareje qe permblodhi listen e nje ser fenomeneve paranormal te ngjashem me te, ēeshtja u be shume serioze, por njekohesishte edhe e mistershme. Rastet ne kete ure te vetvrasjes se qeneve kane qene me shume se 50, dhe deri tani as kush nuk di te jap nje spjegim se per se qente vetevriten.


Sipas gazetes Daily Mail, thuhet se ne baze te disa kerkimeve te kryera nga ekspert, mendohet se qente kryejne vetevrasje duke imituar njerezit qe hidhen nga lartesi te ndryshme, por ky version duket pak qesharak sepse nese do te ishte keshtu atehere do te vetevriteshin gjithandej dhe s’kishte per se te shkonin ne kete ure per ta bere.


Persa i perket legjendave, te moshuarit e zones tregojne se qente terhiqen nga “The Black Soul” Shpirti i se keqes. Sidoqofte ky fenoman paranormal eshte eniGma me e madhe persa i perket misterit te anomalive te kafsheve, dhe vetem qente njohin te verteten se perse vetevriten!


N.M
avatar
Agamemndon

Besim do tė thotė tė besosh diēka qė e di qė s'ėshtė ashtu.

— Mark Tuein


220


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi