Misteri i super te pasurve dhe i varferise ne bote

Shko poshtė

Misteri i super te pasurve dhe i varferise ne bote

Mesazh  Luli prej 17.03.14 1:10

avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Misteri i super te pasurve dhe i varferise ne bote

Mesazh  Agamemndon prej 17.03.14 10:13

E c'mister eshte ky fakt..? Historia njerzore njeh shume rrathe ciklike te ndryshimeve te sistemeve...Te gjitha sistemet ekonomike kane derivuar mjerim e skllaverim per shumicen e popujve..Skllaverimi ka qene thjesht i hapur ne mesjete e drei ne gjysem shekullin e XX,por ne ditet e sotme ku teknologjia ka ecur ne progresion gjeometrik ne krahasim me rritjen e kultures njerzore,skllaverimi eshte bere shume i maskuar.Sot 2% e popullsise zoteron mbi 50% te pasurise boterore..
avatar
Agamemndon

Besim do tė thotė tė besosh diēka qė e di qė s'ėshtė ashtu.

— Mark Tuein


220


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi