A ėshtė Hashim Thaēi servil apo shėrbėtor i Amerikės?

Shko poshtė

A ėshtė Hashim Thaēi servil apo shėrbėtor i Amerikės?

Mesazh  Trigon prej 16.03.14 22:11

A ėshtė Hashim Thaēi shėrbėtor apo servil i amerikės ose njė ''marionetė politike'' e Amerikės

avatar
Trigon

Ėshtė mė mirė qė tė mos dish diēka qė tė shtyn ta dish se sa tė dish diēka qė tė bėn ta harrosh.295


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė Hashim Thaēi servil apo shėrbėtor i Amerikės?

Mesazh  Anon prej 16.03.14 23:19

Zoteriu ne fjale nuk eshte as sherbertor i shtetit Amerikan. Ai thjeshte jep pelqim ndaj perendimit dhe kosoven do te bej nje model "Perendimore".
Hashim Thaci eshte dhe mbetet nje hajdut
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

270


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė Hashim Thaēi servil apo shėrbėtor i Amerikės?

Mesazh  Agamemndon prej 17.03.14 10:32

Miq te nderuar,me duket absurde kur nje shtetar etketohet me epitete nga me vulgaret.Jam ne Shqiperi dhe jo ne Kosove,keshtu qe nuk me lidh asgje me drejtimin e Hashimit ne Qeverine kosovare.Jemi ne shekullin e XXI dhe bota,me urdher apo e dirigjuar nga te medhenjt e botes,po shkon drejt globalizimit...


Do a po nuk do nje qeveri e caktuar e nje shteti,eshte e detyruar te hedhi hapin sipas valles qe kercen e gjithe bota,ndryshe valltaret e fuqishem te nxjerrin nga rrethi i valles dhe forcat centripete te rrethit te valltarve te degdisin simos me keq...


Ky fakt nuk do shume koment edhe per vete faktin qe ne shtetet e vegjel qe aspirojme per tu bashkuar me grupin e valltarve boterore,jemi te detyruar qe fillimisht te mesojme ritmin e valles qe ata kercejme...ndryshe ujku qe gjendet prane vathes,te shqyen..


Atehere Hashimi,apo ish K/Ministri i djeshem i Shqiperise Sali,apo edhe ky i sotmi Edi,jane te detyruar te vjedhin shume nga te ardhurat kombetare,qe te kenaqin edhe oreksin e tyre,por me shume te kenaqin oreksin e perendimoreve,qe ne emer te lobingut proshqiptar,po na xhvasin deri ne palce.Keshtu e kane tiganisur te fortet e botes corben per popujt,qe ne te hame,te punojme,e te fitojme aq sa ata duan...ndryshe na operojne stomakun...


Per te ndryshuar ekuilibrat e keq vendosur ne shkalle boterore,nevojitet grushti i gjithe popujve te bashkuar per te permbysur kete oligarki financiare,nje nga me te zezat qe njerzimi ka pare deri me sot,ne kete kohe moderne. Revolucioni eshte nje detyre imediate per popujt e roberuar....
avatar
Agamemndon

Besim do tė thotė tė besosh diēka qė e di qė s'ėshtė ashtu.

— Mark Tuein


220


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė Hashim Thaēi servil apo shėrbėtor i Amerikės?

Mesazh  syri i art prej 17.03.14 11:31

Te akuzojm udheheqjet sikur na esht ber shprehi neve,patem apo spatem te drejt e themi se jan hajdut...po sikur te isht vetem qeveria hajdute,skishte me qen aq problem,po mjerisht as populli nuk ngelet mas,po mundesit jan ma te vogla...esht nje fjal e urt popullore...peshty perpjet e te bjen syve...personalisht nuk kam asnje lloj simpatie per politiken as politikanet,te gjith jan njelloj...po sikur te fillonim nga vetja,te mendojm mir te flasim mir te veprojm mir dhe me koken e ftohur,atehere kishin me fillu me ndryshu gjerat...akuzat sjellin akuza asgje tjeter...e sa per Hashim Thaqin,me vjen keq per te,per asgje ne Bot nuk e kisha dashur at pozit qe e ka...esht i detyruar i kufizuar qfar te duash tjeter,perveq se i lir,per te ber apo vendosur vet...per kete jan (miqt)ata kujdesen per ne...qe ne vazhdimesi te jemi ose duke u pregadit per luft ose duke luftuar...
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

180


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė Hashim Thaēi servil apo shėrbėtor i Amerikės?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi