Pse Amerika po insiston krijimin e tribunalit pėr Kosovėn?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Pse Amerika po insiston krijimin e tribunalit pėr Kosovėn?

Mesazh  Trigon prej 13.03.14 17:26

A mos ėshtė kjo njė dėshirė e rolit ''kurvė diplomatike'' pėr tė balancuar situatėn nė Ballkan gjegjėsisht pėr tė pėrmirėsuar imazhin e saj kundrejtė serbėve ose shkive.

A mos ėshtė kjo njė ndryshim i politikės dhe synim pėr burgosjen e Hashim Thaēit dhe tė tjerėve.

A mos ėshtė kjo edhe njė financim nga lobet serbe nė SHBA.

A mos po tenton tė njollosė edhe njėherė luftėn e shejtė ēlirimtare tė UĒK-sė.

A mos po tenton tė zbus ''epshin shtazarak'' dhe urrejtjen shekullorėve tė sllavėve dhe ''kurvės Evropė'' ndaj shqiptarėve.

Apo qėndron diēka tjetėr prapa kėtij insistimi apo kėmbėngulje tė shtuar pėr krijimin e tribunalit pėr Kosovėn?


Jepni mendimin tuaj.
avatar
Trigon

Ėshtė mė mirė qė tė mos dish diēka qė tė shtyn ta dish se sa tė dish diēka qė tė bėn ta harrosh.387


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse Amerika po insiston krijimin e tribunalit pėr Kosovėn?

Mesazh  xhimi ejm prej 14.03.14 3:10

Parimi i politikės ėshtė merr mė shumė se cke dhėnė, pra shumė mė keq se kompesimi. SHBA ishte faktori kryesor nė shpalljen e pavarėsisė sė Kosovės, kėshtu qė kjo dhuratė e madhe duhet shlyer. Mendoj se nuk ka prapavijė dashakeqėse dhe nuk ėshtė e lidhur me luftėn qė ka zhvilluar UCK. Nė fund tė fundit ajo luftė u sponsorizua dhe u mbėshtet edhe nga SHBA. Mė tepėr duket si njė lloj presioni i vazhdueshėm pėr tė thėnė kėtu vendos unė dhe pėr tė kontrolluar pasuritė natyrore tė Kosovės.
avatar
xhimi ejm

Mosbesimi ėshtė shenjė zgjuarėsie dhe zhvillimi, jo besimi.

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse Amerika po insiston krijimin e tribunalit pėr Kosovėn?

Mesazh  syri i art prej 14.03.14 9:31

Parimi i politikes esht menquria qe ne te perfishn mjeshtrin per te manipuluar,qe per te arritur ate qe ka synim perdor qdo mjet te lig per te arritur qellimin dhe qmimi sesht i rendesishem se paguajn te paditurit,qoft edhe me jet,se ne politik njerezit jan vetem numra...sa ma fuqishme te jet politika e nje shteti,aq ma i madh esht krimi qe ka ber e po ben...
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

257


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi