A ėshtė Amerika njė ''kurvė diplomatike'' kundrejtė Ballkanit?

Shko poshtė

A ėshtė Amerika njė ''kurvė diplomatike'' kundrejtė Ballkanit?

Mesazh  Trigon prej 09.03.14 16:56

Me gjithė kėto paqartėsi qė po ndodhin nė Ballkan pėrkatėsisht nė Kosovė ku Amerika ka filluar tė ketė njė qasje neutrale ndaj shqiptarėve dhe serbėve dhe ku pėrkrah vazhdimisht nė mėnyra tė fshehta serbėt dhe ku bėn rolin e ''kurvės diplomatike'' pėr tė ruajtur interesat strategjike tė saj nė Ballkan sikur nuk i interesojnė shqiptarėt por dėshiron tė jetė e mirė me tė gjithė popujt qė jetojnė nė Ballkan pra sillet sikur njė kurvė kur dihet se kurva ėshtė e mirė me ''tė gjithė'' pėr interesa tė saj.

Jepni mendimin tuaj
avatar
Trigon

Ėshtė mė mirė qė tė mos dish diēka qė tė shtyn ta dish se sa tė dish diēka qė tė bėn ta harrosh.295


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė Amerika njė ''kurvė diplomatike'' kundrejtė Ballkanit?

Mesazh  syri i art prej 09.03.14 17:35

politika e amerikes siq e ka then  OSHO esht politik fashiste ,ajo nuk njeh popullin e vet, po lereme popullin ma te prapambetur ne Europ...
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

180


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė Amerika njė ''kurvė diplomatike'' kundrejtė Ballkanit?

Mesazh  Trigon prej 09.03.14 17:39

syri i art shkruajti:politika e amerikes siq e ka then  OSHO esht politik fashiste ,ajo nuk njeh popullin e vet, po lereme popullin ma te prapambetur ne Europ...

Po ku ėshtė baza e kėsaj prapambeturie tė shqiptarėve sipas jush
avatar
Trigon

Ėshtė mė mirė qė tė mos dish diēka qė tė shtyn ta dish se sa tė dish diēka qė tė bėn ta harrosh.295


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė Amerika njė ''kurvė diplomatike'' kundrejtė Ballkanit?

Mesazh  Anon prej 15.03.14 2:52

Fjala " kurve " ne politike mund te quhet e lejuar ose e ndershme!
Une perkrahe Ameriken dhe strategjine e saj ndonese eshte normale te luftosh per interesat personale. Sipas kendveshtrimit paqesore,shteti Amerikan ka bere nje pune teper humane duke parandaluar gjenocidin kundrejt Shqipetareve ne Kosove. Serbia si shtet nuk eshte e thene te vuaj perjetesishte per shkak te nje diktatori " Sllobodan Millosevic " ndonese nuk jemi ne te paret e as te fundit qe duhet bere kompromis. Nuk duhet te harojm luften ne mes Frances dhe Gjermanise, ka qene nje lufte e pergjakur me vite te tera.
Duhet te kuptojm qe Amerika eshte nje "kurve politike" per paqen ne ballkan dhe per kredibilitetin e popullates mbare njerezore.
Jo me kot , Shteti Ukraines kerkon ndarjen nga Federata Ruse dhe bashkimin me Europen ( Perendimin,Ameriken ).
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

270


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė Amerika njė ''kurvė diplomatike'' kundrejtė Ballkanit?

Mesazh  syri i art prej 15.03.14 10:16

Bengjamin ,asnje kompromis nuk esht i mir si perfundim,per kete neve Shqiptaret kemi ngelur pas duke ber kompromis,pothuajse ne te gjitha koherat,keto kompromise nuk kan qen ide e jona,po e atyre qe na kan (mbeshtet)per interesa te tyre,ne dem tonin...ti thua se Amerika ka ber nje pun te madhe,duke na e hjekur nje diktator...po a ke mesuar se nga erdhi ky diktator,kush e pruni ate ne pushtet dhe me qfar qellimi...ka shum ketu per te zbuluar...nisu vetem nga kjo se qfar perfitimi pat ketu shteti Serb,pastaj te gjith me radh per rreth,kush perfitoj nga keto luftra,kush esht duke e udhehequr politiken ne ket rajon,nepermes argateve te tyre...une besoj se asnje popull i ketij rajoni nuk esht i kenaqur..e sigurisht Shqiptaret ma se paku...politika dhe populli jan ne kundershti ne gjith Boten...ketu e kisha fjalen vetem per politiken...nuk ka popull te keq...
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

180


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė Amerika njė ''kurvė diplomatike'' kundrejtė Ballkanit?

Mesazh  Anon prej 15.03.14 16:32

Ne njefare menyre ke te drejte! Cdo lufte eshte bere per nje qellim te caktuar nga fuqite e larta dhe ne si Komb kemi qene viktime te shume peripecive shekullore.
Me e mira qe ka ndodhur ne keto vitet e fundit eshte liria e nje populli.
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

270


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ėshtė Amerika njė ''kurvė diplomatike'' kundrejtė Ballkanit?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi