Top 2013.. Pikat e 'nxehta 'tė shfaqjes se UFO-ve ne Amerikė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Top 2013.. Pikat e 'nxehta 'tė shfaqjes se UFO-ve ne Amerikė

Mesazh  Agamemndon prej 09.03.14 14:51


Top 2013.. pikat e nxehta tė shfaqjes se UFO-ve ne Amerikė


Shtetet e Vermontit,Arizonas dhe Maine-s ishin vendet ku u shfaqen mė shume se kudo UFO gjatė vitit tė kaluar,kjo e llogaritur ne baze te personave qe i kane pare keto fenomwne dhe qe i kane raportuar.

Raportet per UFO vijnė nėpermjet mjeteve te ndryshme te informacionit ne menyre tė shpejtė, nė bazėn e studimeve 'MUFON' ( Mutual UFO Network ) tė dhėna  te cilat per 2013  kane qenė te njepasnjeshme,dhe nepermjet ketyre te dhenave janė hartuar njė seri hartash nga ekipi nė "Outer Places".

Mė shumė se 6,500 shfaqje janė raportuar vitin e kaluar nė SHBA, ne Texas (462) dhe Kaliforni (814) duke shėnuar numrin mė tė madh UFO-sh gjatė kesaj periudhe.

Nė baze te llogaritjes pėr 100,000 banor,mesatarja me e madhe ishte ajo ishte  ne Arizona (4.02 pper 100 mije ) dhe Maine (3.87) qė janė shpallur dy pikat e nxehta te ngarkuar tė vendit me UFO.

Rezultatet e studimit (Outerplaces.com ) mund tė shihen mė poshtė. 

avatar
Agamemndon

Besim do tė thotė tė besosh diēka qė e di qė s'ėshtė ashtu.

— Mark Tuein


231


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi