Pikturime nen ndikimin e Shpirterave

Shko poshtė

Pikturime nen ndikimin e Shpirterave

Mesazh  Hagel prej 09.03.14 13:56

Ne kete video do te shihni Florencio Reverendo Anton Neto (Medium Piktor) , i cili ndikohet nga shpirterat per te bere piktura.

Nepemjet duarve te tij levizin piktoret si Rembrandt, Da Vinci, Giotto, Courbet, Renoir, Morisot, Monet, Manet, Tarsila, Portinari, Van Gogh, Matisse te cilet e perfundojne pikturen brenda 5 minutave.

avatar
Hagel

86


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pikturime nen ndikimin e Shpirterave

Mesazh  Hagel prej 09.05.15 21:50

Luiz Antonio Gasparetto

avatar
Hagel

86


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pikturime nen ndikimin e Shpirterave

Mesazh  DaniEL prej 09.05.15 22:58

Hagel shkruajti:Ne kete video do te shihni Florencio Reverendo Anton Neto (Medium Piktor) , i cili ndikohet nga shpirterat per te bere piktura.

Nepemjet duarve te tij levizin piktoret si Rembrandt, Da Vinci, Giotto, Courbet, Renoir, Morisot, Monet, Manet, Tarsila, Portinari, Van Gogh, Matisse te cilet e perfundojne pikturen brenda 5 minutave.


Une besoj se drejtohet dhe udhehiqet nete gjitha keto nga Fryma e Shenjte kete gje e dallova nga disa kenge adhurimi te krishtera aty nje nga ato kenget ishte "How Great Thou Art" Fryma e Shenjte eshte personi i 3 i Zotit
avatar
DaniEL

Yahushua HaMashiach ėshtė : `` Udha, e Vėrteta dhe Jeta; do ta njihni tė Vėrtetėn dhe e Vėrteta do t`ju bėjė tė Lirė``. Gjoni 14:6 dhe 8:32

49


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pikturime nen ndikimin e Shpirterave

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi