Ushtrim pėr tė zhvilluar Magnetizmin

Shko poshtė

Ushtrim pėr tė zhvilluar Magnetizmin

Mesazh  Magus prej 08.03.14 0:28Kėtu janė disa metoda pėr tė zhvilluar kėtė energji.


* Relaksimi / meditimi:

Edhe nese kjo mund tė ju tingėllojė e thjeshtė, relaksimi kėrkon njė minimum trajnimi. Sė pari, tė uleni i qetė nė njė karrige apo tė shtriheni nė shpinė. Te krijoni vakumin, pra te behet zbrazja. Pėr ta bėrė kėtė, duhet tė pėrqėndroheni nė frymarrjen tuaj dhe tė mos mendoni pėr asgjė tjetėr. Kur ju te jeni ne "kanal", duke bere ardhjen e kėsaj energjie tė jashtme, mendimet tuaja janė parazitore. Nėse imazhet formohen nė mendjen tuaj, mos i mbani brenda, te keni parasysh vetem frymarrjen tuaj. Pasi tė keni arritur tė keni mendjen bosh, ushtroni pėr ta mbajtur pėr nje kohė sa me tė gjate qe te jetė e mundur. Kjo ėshtė gjithashtu meditim!* Frymėmarrja:

Gjithkush di te marre frymė, ose tė paktėn mendon se ai di!
Ky ushtrim i vogel do tė ju mėsojė disa lloj tė frymėmarrjes, tė quajtur "frymė ne katėr kohe." Pėr ta bėrė kėtė, duhet tė relaksoheni (tani ju e dini se si!). Numeroni deri nė 3 (pėr shembull, ju mund te shkoni mė larg ne baze te praktikės), dhe nė kėtė pikė, marrni frymė thellė. Kur te arrini nė 3, mbani frymėn tuaj pėr njė rinumėrim deri 3. Pastaj nxjerrni frymė ngadalė, duke numėruar perseri nė 3. Sė fundi, mbani frymėn tuaj pėr njė rinumėrim, dhe pastaj provoni pėrsėri. Kjo deri sa ju te keni zotėruar plotėsisht kėtė model frymėmarrje. Qėllimi ėshtė pėr tė prerė frymėmarrjen ne katėr kohe identike.*Vizualizimi:

Vizualizimi, behet duke parė ose duke imagjinuar njė mendim qė ju bėni. Pėr shembull, kur ju te bėni magnetizimin ju duhet tė vizualizoni (ose imagjinoni) energjine qe del nga duart tuaja. Kjo ėshtė shumė e rėndėsishme sepse kjo ju inkurajon qė tė jeni krejtėsisht me atė qė ju bėni, pa lėnė mendjen tuaj te sorollatet me gjera tė tjera.* Tė ndjeheni pa prekur:

Ju mund tė filloni me trupin tuaj. Vendosni njė dorė mbi barkun tėnd 50 cm, dhe afrojeni me ngadalesi.Ju do te ndjeni njė shtresė te energjisė, njė forcė tė padukshme qe e kundėrshton kete, ashtu si dy magnet. Kjo energji ėshtė mė delikate, kur dora jote ėshtė larguar, dhe mė e fortė kur afrohet. Mė afėr trupit, fusha magnetike mund ose tė kthehet ne njė forcė te kundėrt, ose njė forcė tėrheqėse. Ju gjithashtu mund tė bėni tė njėjtin ushtrim duke afruar tė dyja duart mes vete... kjo ėshtė mė e kėshillueshme, sepse fusha magnetike ndjehet mė lehtė,


vazhdon....
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ushtrim pėr tė zhvilluar Magnetizmin

Mesazh  libri komik prej 09.03.14 20:35

po si ta krijoj kete vakumi qe po thua ti mund te ma spjegosh pak
avatar
libri komik

shoqeria e njerzimit si nje burg i mbyllur ne te gjitha anet

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ushtrim pėr tė zhvilluar Magnetizmin

Mesazh  Magus prej 10.03.14 0:16

libri komik shkruajti:po si ta krijoj kete vakumi qe po thua ti mund te ma spjegosh pak

Te behet relaksimi total i trupit, pra ētendosja e muskujve ne ēdo pjese te trupit dhe pastaj perqendrimi ne frymemarrje.
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ushtrim pėr tė zhvilluar Magnetizmin

Mesazh  Magus prej 10.03.14 0:20

Ushtrim i parė1 - Merrni dy fruta tė njėjtė (limon, mandarinė..), njėri qė do tė ju shėrbejė si dėshmitarė, pėr krahasim dhe tjetrin per ushtrim. Uluni i qetė dhe relaksohuni. Vendosni frytin tuaj para teje, duke vendosur dy duart, shtrėngoni gishtat (gishtin e madh ndaj gishtit tregues), njė apo dy centimetra mbi frutin, shuplakat te jene te kthyera ne drejtim te frutit. Pastaj relaksoheni duke praktikuar "frymėn e katėr koheve."
Vizualizoni energjinė tuaj (ju mund tė imagjinohet si njė tym i bardhė ose i kaltėrt), i cili hyn nė trupin tuaj gjatė frymėmarrjes, i cili fokusohet nė zemrėn tuaj gjatė mbajtjes sė parė dhe qe tė del nga duart tuaja gjate frymėnxjerrjes, duke e mbushur frytin tuaj nė mbajtjen e dytė.
Bejeni pesėmbėdhjetė minuta ēdo ditė, dhe ju do tė shihni se pas njė ose dy javėsh, fryti juaj nuk do tė kalbet, por do tė bėhet mjaft i thatė, i mumifikuar!


Ushtrimi i dytėDuke pare realitetin e magnetizmit, ne do tė shohim njė aspekt tjetėr tė kėsaj energjie: anėn e saj jetike.

Pėr kėtė ushtrim, nuk na duhen frutat, por ne do tė pėrdorim fara majdanozi, ose ēfarėdo bime tjetėr qė rritet relativisht shpejt. Ju do tė marrė dy vazo, njė duke emėrtuar A  dhe tjetrin  B.
Nė tė dy vazot mbjellni farėn tuaj nė masė tė barabartė, dhe vendosni tė njėjtėn sasi tė dheut, po ashtu sasia e ujit gjatė ujitjes tė jetė e njėjtė.
Pėrveē kėsaj, edhe rrezatimi i dritės tė jetė i njėjtė. Nė fakt, i vetmi ndryshim ėshtė se ju do tė magnetizoni vetėm njėrin nga vazot  (A ose B) por duhet tė jetė gjithmonė i njėjti, nė tė njėjtėn mėnyrė siē e keni magnetizuar frytin tuaj.

Nėse gjithēka shkon mirė, pas disa ditėsh, ju do tė shihni se bima me vazo te magnetizuar do te rritet mė shpejt sesa tjetra jo e magnetizuar.

E pra, ju keni bėri qasjen tuaj tė parė nė energji. Nėse ju kanė nxitur rezultatet tuaj, ju mund tė pėrpiqeni pėr tė zbutur dhimbjet e vogela te tė dashurit tuaj, tė tilla si migraina, reumatizmi, djegie tė vogla, etj.

Nė fillim, tė pėrdorin tė njėjtėn metodė si pėr frytin apo bimėn dhe pastaj gradualisht kur ju tė fitoni pėrvojė, lejeni veten tė udhėhiqeni nga intuita juaj dhe tė zbuloni metodat tuaja.

Kujdes: Magnetizmi nuk duhet tė jetė njė zėvendėsim i trajtimit mjekėsor. Kjo ėshtė thjesht njė "plus". Nuk marrė  asnjė pėrgjegjėsi pėr ndonjė problem ēfare do qofte, i lidhur drejtpėrdrejt ose tėrthorazi me pėrdorimin e metodave tė dhėna kėtu.
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ushtrim pėr tė zhvilluar Magnetizmin

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi