4-vjeēari me fuqi mbinatyrore

Shko poshtė

4-vjeēari me fuqi mbinatyrore

Mesazh  Zattoo prej 01.03.14 10:40SHBA- Prindėrit e njė djaloshi katėrvjeēar tregojnė se si ai ka fuqi psikike tė ngjashme me ato tė Cole Sear nė filmin “The Sixth Sense”. Greg, 40 vjeē dhe Heather Howell, 38 vjeēe nga Florida, thonė se djali i tyre 4 vjeē Elijah ka sjellje tė pa zakontė pėr moshėn e tij. Ata shprehen se njė gjė tė tillė e9 kanė vėnė re shumė herėt kur ai filloi tė fliste fjalė tė plota qė 10 muajsh dhe fliste me gjyshėrit e tij tė vdekur. Mė vonė aftėsitė e tij mbinatyrore i konfirmoi edhe njė ekspert i psikiatrisė.

Zonja Howell tha se fėmija ishte nė gjendje qė me saktėsi t`i parashikonte dėshtimet e saj dhe se ajo mė vonė do tė lindte djem binjak. “Ishte drithėruese, por jo nė mėnyrė negative”, ka sqaruar ajo. Duke kujtuar aksidentin, ajo tha: “Kur unė isha shtatzėnė Elijah mė tha, ‘Mami, babai yt do tė shkojė te Zoti’”.
“Unė i thash, ‘Mos thuaj gjėra tė tilla’, sepse e dija se ai i dinte ato”.

“Disa ditė mė vonė unė ndjehesha keq dhe ai vazhdonte tė mė thoshte se do tė isha nė rregull”. “Mė vonė ai mė tha, ‘Mos u brengos mami, ti do tė jesh nė rregull dhe do tė kesh dy bebe qė do tė jenė djem”. Parashikimi i tij ishte i saktė, disa muaj mė vonė nėna e tij zbuloi se do tė ketė bebe dhe se ata janė djem.
Familja ftoi psikiatren, Denise Lescano, pėr tė parė nėse Elijah po shihte shpirtra apo kishte ndonjė sėmundje. Ajo zbuloi se nėna e zonjės Howell, gjyshja Elijah-sė, ishte i vetmi qė dha mesazhin rreth abortit dhe lindjes sė binjakėve.

'Elijah tregon tė gjitha shenjat e tė qėnit njė fėmijė shumė i talentuar me aftėsinė pėr tė lidhur me botėn e shpirtrave, "tha zonja Lescano.

"Ai ka njė ndjenjė shumė tė fortė e ka jetuar mė parė dhe flet pėr jetėn e kaluar."  Lescano erdhi nė pėrfundim se djaloshi ishte nė rregull dhe se kishte aftėsi mbinatyrore.

/BalkanWeb/
avatar
Zattoo

626


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi