Kush janė UDB-ashėt?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Kush janė UDB-ashėt?

Mesazh  Trigon prej 24.02.14 18:34Sipas Nait Hasanit kėta janė UDB-ashėt:

Fadil Hoxha,
Sinan Hasani,
Dushan Mugosha,
Ali Shukriu,
Rexhai Surroi,
Imer Pula,
Veli Deva,
Xhevdet Hamza,
Xhavit Nimani,
Sahit Zatriqi,
Mehmet Maliqi,
Mehmet Shoshi,
Jusuf Karakushi,
Mahmut Bakalli,
Azem Vllasi,
Remzi Kolgeci,
Rrahman Morina,
Jusuf Zejnullahu,
Hashim Rexhepi,
Metė Kuēi,
Mehmet Lumi,
Hasan Mehmeti,
Ibush Kllokoqi,
Nazmi Mustafa,
Xhemshit Gjuriqi,
Hazėr Susuri,
Nikė Lumezi,
Miftar Jasiqi,
Hilmi Zhitia,
Rexhep Haxhimusa,
Vesel Latifi,
Hivzi Sylejmani,
Bajram Tmava,
Bajram Maraj,
Mehmet Hoxha,
Kolė Shiroka,
Syrja Popovci,
Kurtesh Salihu,
Riza Sapunxhiu
avatar
Trigon

Ėshtė mė mirė qė tė mos dish diēka qė tė shtyn ta dish se sa tė dish diēka qė tė bėn ta harrosh.387


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Naim Miftari: Vėllai i Thaēit, informator i UDB-sė (Video)

Mesazh  trigonkos prej 06.10.14 1:00

Nė njė video ekskluzive qė e ka siguruar Koha Ditore, shihen bashkė dy tė vetėshpallurit agjentė tė SHIK-ut duke folur pėr “problemet e mėdha”.

Dy personazhet, tė bėrė tė famshėm sė fundi pėr pėrplasjet mes tyre dhe letrat e shkėmbyera mes veti, ishin takuar kohė mė parė nė shtėpinė e Nazim Bllacės.

Nė kėtė takim ata flasin pėr sulmin e serbėve ndaj familjes Jashari, gazetarit Bardhyl Ajeti, Selim Broshit, Ibush Kllokoqit dhe vrasje e sulme tė tjera.

Nė kėtė video, Naim Miftari, i cili nė gjykatė kishte mohuar qė njihej me Nazim Bllacėn, kurse tash shihet duke pirė ēaj nė shtėpinė tij, pretendon se ka fakte qė e implikojnė vėllanė e kryeministrit Hashim Thaēi me shėrbimin informativ serb (UDB).

Megjithėse publikisht thotė qė nuk ėshtė Azem Syla pjesė e SHIK-ut, nė shtėpinė e agjentit Nazim Bllaca, Naim Miftari e pohon tė kundėrtėn.

Ai madje pretendon se informacionet e marra nga Shėrbimi Informativ i Kosovės fillimisht shpėrndaheshin nė shėrbimet sekrete serbe e pastaj ktheheshin nė instancat kosovare.

Miftari nė kėtė video flet edhe pėr shumė raste tjera tė ndjeshme e tė cilat deri tani kanė qenė enigmatike.

Bashkėngjitur mund ta ndiqni videon ekskluzive tė kėsaj bisede.


avatar
trigonkos

Mos perdor fjal Banale !!!

121


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Publikohen emrat e spiunėve tė ish-UDB-sė

Mesazh  trigonkos prej 13.10.14 0:13Katėr shqiptarė janė zbuluar nga Komisioni pėr Lustrim si spiunė tė ish-UDB-sė, Faredin Miftari, Sejfedin Haruni, Shaban shehu dhe Mahi Nesimi.

Komisioni pėr lustrim nė Maqedoni sėrish ėshtė bėrė objekt debati, pas publikimit nė faqen zyrtare emrat dhe dosjet e disa personave qė kanė qenė bashkėpunėtorė tė ish-Shėrbimit Informativ Jugosllav (UDB). Nė mesin e emrave tė publikuar janė identifikuar edhe emrat e katėr shqiptarėve.

Ky komision publikoi emrat e 11 personave, ish-spiunė qė aktualisht kanė poste tė rėndėsishme nė pushtetin e Maqedonisė.

Siē raportoi agjencia INA ish spinė ishin: Sllobodan Ugrinovski, Zoran Jovanovski (anėtar i kėshillit komunal nė Rosoman), Vlladimir Millēin (regjisor dhe kryetar i Institutit Shoqėri e Hapur – Soros), Faredin Miftari (Drejtor i burgut), Sejfedin Haruni (ish-deputet dhe kryetar i PPD-sė), Jordanēo Jevrevski (dekan i Fakultetit tė Arteve dramatike), Nikolēe Babovski (kandidat pėr deputet), Vangel Gagaēev (ish-gjykatės), Kosta Ballabanov, Shaban Shehu dhe Mahi Nesimi.

Nė faqet e kėtij komisioni janė shpallur edhe dokumentet dhe dosjet plotėsuese tė gjithė kėtyre personave. Ndėrkaq, siē thuhet Komisioni pėr Lustrimin nė tė ardhmen do tė publikojė emrat e tė gjithė bashkėpunėtorėve tė ish-UDB-sė.
albinfo.ch
avatar
trigonkos

Mos perdor fjal Banale !!!

121


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kush janė UDB-ashėt?

Mesazh  trigonkos prej 13.10.14 17:33

I shtyrė nga vuajtjet qė kam pėsuar unė dhe familja ime nga kėta spiunė, e solla kėtė listė kėtu nė Diplomacia.dk
1-MEHMET SHOSHI - spiun ( ministėr i Udbės)- merrte vetė pjesė nė torturimin e tė burgosurve,
2. FEVZI AJVAZI - spiun,
3. JUSUF KARAKUSHI - spiun udbash mė vonė ministėr i Udbės.
4. HASAN MEHMETI-ish-kryeshef i Sigurimit shtetėror(UDB-sė)nė Prishtinė;
5. NAZMI JUNIKU-ish-sekretar Krahinor i Jurisprodencės dhe Administratės sė Pėrgjithshme;
5. DURAK JASHARAJ-ish-gjykatės hetues;
6. HALIL KELMENDI-ish-prokuror publik;
7. DURMISH KOĒINAJ-ish-kryetar trupit gjykues
8. SHEFQET BYTYQI-ish-gjykatės;
9. FEHMI GASHI-ish-gjyqtar porot;
10. YMER OSAJ - gjyqtarė,
11. HASAN BERISHA-ish-gjyqtar porot;
12. NAZMIJE KRASNIQI-ish-procesmbajtėse nė gjykim;
13. ISAK HASANI-gazetar i Ć¢ā‚¬ÅŸRILINDJES";
14. ALI OLLONI ish-gazetar i"Zėrit tė rinisė"
15. FAHREDIN GUNGA-ish-kryeredaktor i Radio Televizionit tė Prishtinės(RTP);

UDB-ashėt qė i torturonin tė burgosurit:

1. Bafti Jakupi,
2. Lutfi Ajvazi
3. Ejup Bajgora
4. Mehmet Haskaj
5. Ibush Kllokoqi
5. Drago Dragojeviq
6. Muharrem Dana
7. Sllobodan Mijoviq
8. Asllan Sllamniku
9. Shefqet Hashani
12. Zenun Shala
13. Naip Hoxha
14. Refik Tashi
15. Metush Sadiku
16. Zejnullah Shala
17. Hasan Mehmeti
18. Shefqet Obria
19. Faik Nura
21. Metė Kuqi

...Pak a shumė tė gjithė kėta gjenden edhe te "Dosja e Adem Demaēit".

Tė tjerė:

1.Metush Latifi - gjyqtarė,
2. tadej Rodiqi - gjyqtarė,
3. Hilmi Zhitia - gjyqtarė,
4. Nexhat Ajro - prokuror
5. Mehmet Maliqi - ministėr i udbes ( babai i Skėlzen Maliqit)
6. Flori Bruqi - gazetar i Tanjugut ( lexo Ninit)
7. Isak Nishevci - gjyqtarė..

Ata qė i bėnė kurthe rinisė studentore:

1. Rrahman Kastrati ( oficer jugosllav, kishte dorė nė burgosjen e Gjyle Krasniqit)
2. Adem Ymeri arsimtar, shkolla e mesme Shtimje
3. Hasan Mirena, fshati Hade Obiliq spiunoi 29 veta tė gjithė ushtarė shqiptarė,
( Zėri i Kosovės, numėr 6 , viti 1983, faqe 15).
4. Sadik Blakaj nga Komuna e ish-Istogut, Burimit, - nė bashkėpunim me udbashėt Selim Brosha e Jusuf Karakushi i ka qitur nė kurthė plakun Qazim Sabit dhe Tahir Demajn, tė dy nga Gjilani...
-Mė vonė ky, i poshtri Sadik Blakaj ka shkuar nė Paris i cili ma vonė e ka qitur nė kuthė Hysen Gegen i cili u dėnua me 13 vjet Burg..
5. Hasan Cėrvadiku - profesor udbash nė Prishtinė ( profesor nė shkollėn kulturologjike ku qenė burgosur dy nxėnės tė asaj shkolle Afrim Zhitia dhe Esat Brajshori)
6. Halil Mujė Kabashi i fshatit Gjurakoc
7. Ismail Horri - nga Istogu
Sami Aliēkaj fshati Carrabreg
( tė dhėna mė tė hollėsishme rreth bėmave tė tyre mund tė gjenden te ( Zėri i Kosovės numer 5 viti 1983 faqe 15).
8. Isuf Pllana fshati Shtitaricė, rrethi i Vushtrisė, ish-arsimtar i historisė nė Obiliq ( Zėri i Kosovės numėr 7/1983 faqe 14.
9. Gani Shoshi dhe Hajdar Shoshi ( babė e bir) fshati Staradran Komuna e Istogut
10. Istref Sadiku udbash - Ozdrim ( 7/83 zėri I Kosovės).
11.Zenun ēelaj, profesor i kimisė dhe rrahim Pėrēuku ( qė tė dy profesor tė QAMO" Muharrem Bekteshi. Vushtrri) ( zėri i Kosovės numėr 7, viti 1983.
12. Rexhė Zeqiraj nga Pasjaki afėr Gjilanit i njohur si Rexhė pasjaku vegėl e Selim Broshės
13. Bajram Troshupa, - arsimtar i fiskulltures nė prishtinė
14. Klodin Shiroka , arsimtare e matematikes ( mbesa e Kolė Shirokes)
15: Fatmir Rexhepi, - aktivist i LSP punonjes tė Prishtinės ( tani ėshtė zgjedhur ministėr i punėve tė brendshme nė qeverin e re tė A. Qekut)
16. Jonuz Salihu, arsimtar i kimis ( ministėr i drejtsisė sot) dhe aktivist i Lidhjes Komuniste ( sekretar nė Qamo " Milladin popoviq ( normalja e Prishtinės)
17. Hasim Milici fshati papaz komuna e Ferizajt
18. Januz Loshi udbash Skėnderaj
19. Bahtir Asllani i Makermalit ( Zėri i Kosovės numer 4 viti 1983 faqe 15)
20.Vuksan Vuksanaj, udbash qė pėrcillte emigracionin nė Nju Jork
21. ZYHRA KURTESHI( ZYHRA KASTRATI) fshati Lebushė Komuna e Deēanit.
22. Demė Muja pejė, udbash plagos pėr vdekje tre fshatarė tė Radavcit dhe pėr kėtė as edhe njė ditė nuk mbanė burgė.
23. Bajram fazliu ose Bajram ēarraniku ose PATLIGJANI, fshati Iligje pejė
24. Izet Imeri Komogllav, ferizaj
25. Hasan Lekiqi , udbash gadime Komuna e Lipjanit
26. Asllan hetem Ibrahimi Gadime e Epėrme me vajzen e gruas XHEVAHIREN..Kjo punonte nė udbė...
27. Agim Tasholli - gadime e Ulėt, nip i kryeudbashit faik Dudushi
28. Faik Dudushi . kryeudbash
29. Ejup Kamerolli nga Llapashtica
Ahmet Deliu , Podujevė
30. Ahmet Ahmeti gjykatės ( dėnopi kadri osmanin).
31. Sokol Osman oruqi - Turiqevc Skėnderaj
32. Maliq dhe Fatmir Sheholli ( babė e bir),- ky i dyti edhe sot punon pėr UNMIKUN..
33. Nijazi Hasani fshati rakovicė ose qysh e kanė quajtur ndryshe Nijazi Kisha ( pėr tė gjithė kėta mund tė lexohet nė Zėrin e Kosovės numer 10 viti 1984 si dhe nė ZIK numer 5 viti 1985).
34. Fehmi Bradashi, profesor i gjeografis nė shkollėn e mesme 8 Nėntori nė Podujevė
35. Ramiz Shehu " Hitleri" mėsues,
36. Ukė Muēaj , - gjykatės nė Pejė,
37. Nezir Sherifi, spiun nė Ferizaj,
38. Shaqir Uka dhe Vahide Uka ( burrė e grua njeri dhėndėr i Halit Ternavcit e tjetra e motra)..
39.Xhafer Qorri (i vrarė nga njė police magjup gjatė luftės se fundit ne trafastacionin e Drenasit, pėrndryshe ky kishte dorė ne masakrat e Qirezit,Likoshanit dhe Abrise).
40. Hamz Shtutica, (njėjtė sikur Xhafer qorri,por ky i vrarė pas luftės nga TRIMI Burim Ramadani me shokė i cili u denua para ca javeve me 30 vjet burg-ēudi apo)
40. Zenel Hoti nga fshati Godanc i Drenasit .

EMRA TJERĖ TĖ SPIUNĖVE:
Zymer Maqastena - spiun,
Ibush Arifi - bashkėpuntor i udbės me tė bijtė nga bakshia
Murat zhevelli
Ibėr Hasku - udbash ( vrau Haxhi Tishakun)
Januz Haklaj, - spiun
Hysen prushi - bashkėpunėtor
Shaban Abazi
Agim Muhagjiri - gazetar ( ky nė vitin 1990 publikisht nė gazeten Rilindja kishte kėrkuar falje pėr bėmat e tija dhe natyrisht..hm.. ishte falur sepse megjithat e kishte kuptuar gabimin qė kishte bėrė punėn e dreqit)
Ramė Ademaj - udbashė Pejė
Istref Sadikaj - udbashė Pejė
Ramė Ademi - kryeudbashė pejė
Rrahman Zylfiu - udbashė Kumanovė
Rabit Zylfiu ( ishte dėrguar nė Turqi pėr tė bėrė atentat nė Sabri Novosellen dhe pasi e kishte burgosur policia turke ky nė njė proqes gjyqesor edhe kishte pohuar kėtė gjė se: " ishte dėrguar pėr tė pėrcjellė njė emigrant shqiptar nga Jugosllavia) -pėr kėtė mė hollėsisht shkruan " Zėri I Kosovės" numėr 6 viti 1983..
Behxhet Jashari - udbash hajdut
Behxhet Behxheti - Shkup
Januz Panjolli - Shkup ( Zėri I Kosovės numėr 7 vitit 1983
Rexhep Musliu - Shkup
Hasan Abazi - historian Kėrēovė
Selman Sadiku -
Nexhemedin Rustemi - Kėrēovė
Hamit hamiti ( dėbohet nga Shqipėria si agjent i udbės dhe vazhdon punėn nė Maqedoni, pra kjo vėrteton qė Jugosllavia tentonte tė qonte spiun nė Shqipėri tė cilėt gjoja si tė pėrndjekur nga serbet...pra shifet se si ky spiun ishte zbuluar nga Tirana dhe me ta kthaer ky kishte vazhduar punėn e tij nė SPB tė Maqedonisė).
Zylal Abedini - udbash SPB Maqedonis
Abdyl Zhuta - udbash Ohėr
Edin Marku - udbashDibėr
Ajrush Toska - udbash Strugė
Sherif Trema - udbash Kėrēovė
Kaim Murtishi ( zik numer 3 viti 1984).
Mehmet Hasku - udbash Pejė
Halit Deliu - spiun nga majaci
Xheladin beēiri - udbash
Kristė Gegaj - Istog ( personalisht shkon dhe burgosė Emine Mahmutajn)
Xhelil Shala - Hade
Nijazi Limanowski ( Limani)
Xhabir Alija ( Ilijowski) ( zik numer 3 viti 1985 faqe 19)
Esat Limani - arsimtar bilologji
Mustafa Abedinoski
Qamil Muhagjeri ( udbash nė ambasaden e e Jugosllavis nė Tiranė - ma vonė e patėn dėrguar nė Cyrih pėr tė pėrcjellur emigracionin ( zėri I kosovės 7-8 gusht -shtator) 1986
Nezir Sferifi - udbash Ferizaj
Enver Gashi - diplomat Cyrih
Sali bajrami, Ibush maraj, Sinan Blakaj, Nimon Blaka tė gjithė nga Vrella ( Zėri I kosovės 4 prill 1987)...
Murat shevelli..mė pastaj pasojnė.
Enver shevelli
Naser Shevelli(inspektor)
Ramadan sermagjaj (kryudbash) Ne Gjilan

KUSH E PĖRBĖNTE STRUKTURĖN E OZN-sė-UDB-sė NĖ KOSOVĖ NĖ VITET 1945-1990 ?!

Ata qė pėrbėnin strukturat udhėheqėse tė kėtij shėrbimi famėkeq dhe qė pėrgatitėn mijėra procese gjyqėsore, nė bashkėpunim me strukturat politike nė Kosovė,kundėr atdhetarėve shqiptarė, ishin:

1.Ēedo Mijoviq,
2.Sedo Topalloviq
3.Rajko Vidaēiq
4.Miqa Mijushkoviq
5.Lluka Tomanoviē
6.Vllado Shilegoviq
7.Budimir Gajiq
8.Milosllav Bllagojeviq
9.Andrija Vujoviq
10.Radomir Bojaniq
11.Novak Samargjiq
12.Kosta Mihajlloviq
13.Radovan Tapushkoviq
14.Jovan Rosandiq
15.Gojko Medenica
16.Mirko Iliq
17.Zhivko Gjurishiq
18.Vesho Cvetkoviq
19.Drago Cėrnigiq
20.Angjellko Armush
21.Shaban Kajtazi
22.Xhevdet Hamza
23.Mehmet Shoshi
24.Jusuf Karakushi
25Mustafa Sefidini
26.Xheladin Beqiri
27.Istref Sadikaj
28.Bedrush Shala
29.Cvetko Llakoviq
30.Jakup Hoti
31Ahmet Asllani
32.Sahit Meraku
33.Bafti Jakupi,
34.Pavle Jelisaviq
35.Mehmet Haskaj
36.Ibush Kllokoqi
37.Drago Dragojeviq
38.Muharrem Dana
39.Sllobodan Mijoviq
40.Asllan Sllamniku
41.Shefqet Hashani
42.Svetisllav Dollasheviqi
43.Zenun Shala
44.Naip Hoxha
45.Refik Tashi
46.Metush Sadiku
47.Zejnullah Shala
48.Hasan Mehmeti
49.Shefqet Obria
50.Rajko ēalloviqi
51.Metė Kuqi
52.Ramēe nga Prizreni
53Ahmet Dobruna
54.Faruk Mehmeti
55.Mexhid Beqiri
56.Lutfi Ajvazi
57.Hajredin Bujupi
58.Ramush Isaku
59.Sahit Zogaj
60.Halim Hajdari
61Bashkim Qerkini
62.Osman Veliqi
63.Fahredin Sllamniku
64.Imer Sllamniku
65.Xhemajl Bilkiqi
66.Hyzer Ahmeti
67.Nexhmedin Mehmeti
68.Hasan Salihu
69.Nevzat Jashari
70.Ahmet Blakēori
71.Zenel Hoti
72.Ismet Haziri
73.Pal Selmani
74.Imer Kuēi
75.Naman Sijarina
76.Ejup Azemi
77. Ali Halili
78.Jusuf Hashani
79.Shaban Hoti
80.Shaqir Krasniqi
81.Pashk Berisha
82.Zeqir Hasangjekaj
83.Mustafė Aliu
84.Xhafer Kaliqani
85.Adem Ibishi
86.Ramadan Ferizi
87.Avni Sadriu
88.Nexhdet Gjoci
89.Sahit Ismajli
90.Ismail Gėrbeshi
91.Ejup Bajgora
92.Sllobodan Mijoviq
93.Bejtush Beka
94.Ismet Baleci
95.Kemajl Shabani
96.Xhavit Kuēi
97.Isa Bunjaku
98.Zyber Zyberi
99.Sylejman Salihu
100.Hakif Latifi
101.Hashmet Baxhaku
102.Hilmi Syla
103.Rifat Berisha
104.Bajram Munishi
105.Haki Velija
106.Hasan Shahini
107.Muamer Novobėrdaliu
108.Drita Novobėrdaliu
109.Ahmet Delia
110.Ejup Kamerolli
111.Murat Tėrnava
112.Ibush Kllokoēi
113.Lorenc Selmani
114.Refik Tashi
115.Faik Nura
116.Sabah Muhaxheri
117.Sabit Myftari
118.Ndrec Preni
119.Selim Ndrecaj
120.Ali Vllasi-vėllau i Azem Vllasit
121.Xhafer Bejiqi
122.Hajredin Bujupi
123.Bejtush Beka
124.Qerim Sllamniku
125.Abaz Ajvazi
126.Hajrulla Jashari
127.Zejnulla Hajrizi
128.Halit Hasani
129.Nexhmedin Ajeti
130.Hilmi Hasani
131.Dėrgut Jakupi
132.Ilaz Maxhuni
133.Enver Dragusha
134.Demė Mujaj
135.Abdurrahman Mulla
136.Enver Kelmendi
137.Jakup Llonēari
138.Nazif Zymberi
139.Hasan Banushi
140.Kajtaz Bacaj
141.Halit Muhaxheri
142.Vesel Krasniqi
143.Latif Dulla
144.Daut Morina
145.Isa Kastrati
146.Glauk Dulla
147.Astrit Koshi
148.Zenel Celina
149.Musa Jorganxhiu
150Jusuf Konstandini
151.Kemajl Celina
152.Xhemali Shasivari
153.Hysen Bajrami
154.Qerim Buzhala
155. Hasan Rrystemi
156.Ilaz Vranovci
157.Shefazim Tėrshnjaku
158.Lulėzim Neziri
159.Mustafė Maliqaj
160.Azem Haliti
161.Shaban Maloku
162. Hysni Topalli
163.Bajram Luri
164.Hebib Koka
165.Avdi Musa
166.Hamėz Shefkiu
167.Raif Sėrmaxhaj
168.Xhavit Basha
169.Aliriza Osmani
170.Mehmet Neziri
171.Fatmir Dėrmaku
172.Halim Hajdari
173.Naser Shavelli
174.Fadil Ibrahimi
175. Avdi Maliqi
176.Ramadan Sėrmaxhaj
177.Sejdi Kastrati
178.Emin Kastrati
179.Haki Haziri
180.Ramadan Syla
181.Selim Brosha
182.Faik Nura
183.Musa Bajgora

Kjo listė e gjatė nuk pėrfundon kėtu...!!!

KUSH ISHIN EKZEKUTUESIT E DENIMEVE TĖ MIJĖRA ATDHETARĖVE SHQIPTARĖ- GJATĖ VITEVE 1950-1990:
Gjyqtarėt dhe prokurorėt qė vepruan me urdhėra tė UDB-sė dhe tė strukturave politike e shtetėrore tė kohės,ishin:
1.Arif Korapi-gjyqtar
2.Ali Abdullahu
3.Ismail Xhemaili
4.Bozhidar Zuloviq
5.Dragolub Neshiq
6.Rexhep Kryeziu
7.Abdyl Demė Hoxha
8.Branko Zhuiq
9.Radosllav Cerovqanin-prokuror
10.Vasilije Gjorgjeviq
11.Vidak Petroviq-gjyqtar
12.Isa Omeragiq
13.Pavle Armush
14.Mirko Spasiq
15.Shaqir Zogaj
16.Ratomir Paternogiq
17.Mustafė Hoxha
18.Vebi Memeti
19.Sefė Sherifi
20.Tuna Tomiq
21.Millorad Llazareviq-prokuror
22.Tahir Ibrani-gjyqtar
23.Ramo Vodopiq-prokuror
24.Zhivojin Cvejiq-gjyqtar
25.Sahit Meraku
26.Sherif Boshnjaku
27.Trajko Angjelkoviq
28.Osman Bytyqi
29.Sefedin Bakalli
30.Lubomir Veloviq
31.Zyhdi Sadiku
32.Minush Xėrxa
33.Hazir Haziri
34.Tefik Shala
35.Nebih Qena
36.Mirko Matoviq-prokuror
37.Nazmi Juniku-gjyqtar
38.Beqir Shehi
39.Mehmet Spanqaliu
40.Isak Nishevci
41.Durmish Koēinaj
42.Shefqet Bytyqi
43.Durak Jashari-gjykatės hetues
44.Mr.Halil Kelmendi-prokuror
45.Fehmi Gashi-gjyqtar
46.Hasan Berisha
47.Metush Sadiku
48.Azem Emini
49.Qazim Goxhufi
50.Maksimoviq Dojqin
51.Njazi Burgideva-prokuror
52.Riza Loci-gjyqtar
53.Orhan Basha
54.Bajram Blakaj
55.Orhan Rekathati
56.Ilaz Alija
57.Mentor Qoku
58.Verosllava Dimiq,
59.Reshat Millaku-prokuror
60.Ymer Osaj-gjyqtar
61.Sllobodan Zhivkoviq
62.Ukė Muēaj
63.Adem Gorani
64.Ibish Maraj
65.Kėrsto Radoviq
66.Tadej Rodiqi
67.Nikė Lumezi
68.Refik Halili
69.Sabit Sylaj
70.Sherif Selishta
71.Qerim Metaj
72.Ndue Selmanaj
73.Ismet Emra
74.Riza Fazlu
75.Metush Latifi
76.Xhevat Halili
77.Halil Halilaj
78.Miftar Jasiqi-prokuror
79.Qazim Tolaj-gjyqtar
80.Masar Pirana
81.Aqif Tuhina
82.Nekibe Kelmendi
83.Bujar Juniku
84.Aziz Rexha
85.Kapllan Baruti-prokuror
86.Ruzhdi Kozmaēi
87.Flamur Kelmendi
88.Hamit Gashi
89.Jakup Gurmani
90.Selman Ukaj
91.Xhemajlije Mustafa
92.Zeqir Bėrdynaj
93.Muharrem Skėnderi-gjyqtar
94.Jusuf Mejzini
95.Sylejman Limani
96.Ahmet Ahmeti
97.Bajrak Kadriu
98.Sali Duja
99.Safet Gorani
100.Pjetėr Pėrgjokaj
101.Skėnder Morina-gjykatės hetues
102.Nikollė Vazura-gjyqtar
103.Shefki Sylaj
104.Abdylselam Seladini
105.Mahmut Halimi
106.Kadri Sylaj
107.Shefki Sylaj
108.Nikollė Gegaj
109.Gani Rexha
110.Rifat Abdullahu
111.Sudan Gorani
112.Hilmi Zhitia
113.Shaban Berisha
114.Shyqri Qerimi
115.Bejtė Alidemaj
116.Qazim Goxhufi
117.Osman Sylejmani
118.Miftar Jasiqi,
119.Spasoje Zamfiroviq-prokuror
120.Ramadan Vraniqi......
avatar
trigonkos

Mos perdor fjal Banale !!!

121


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi