Vdes, njerka e kthen nga “parajsa”

Shko poshtė

Vdes, njerka e kthen nga “parajsa”

Mesazh  Berti69 prej 20.02.14 0:28Njė burrė ka pėrshkruar ēastet pas vdekjes, duke thėnė se njerka e tij e vdekur e kishte kthyer nga parajsa, pasi pėsoi njė sulm tė rėndė nė zemėr.

Shoferi Brian Miller, nga Ohio, pati njė sulm nė zemėr dhe duket se tani ėshtė duke u shėruar nė spitalin ku zemra e tij papritur ishte ndalur sė rrahuri pėr 45 minutave.

Doktorėt e Ahuja Medical Center provuan tė ringjallnin 41-vjeēarin, madje duke pėrdorur elektro-shokun katėr herė derisa ai ishte nisur pėr nė “parajsė”.

Por derisa doktorėt i frikėsoheshin mė tė keqes, zemra e tij filloi tė rrah normalisht. Ai i kishte shpėtuar pėr mrekulli dėmtimeve tė trurit apo ndonjė funksioni tjetėr trupor.

Tani Millerit po i kujtohet sesi ai kishte parė njė dritė tė bardhė, dhe tha se kishte ecur pėr nė parajsė pėrgjatė njė shtegu tė mbuluar me lule, para se njerka e tij t`i thoshte qė tė kthehej nė trupin e tij.

Ai ka thėnė se nėna e tij Kay ishte shfaqur sė bashku me njerkun e tij Jack, i cili gjithashtu kishte vdekur. Ata i thanė se ai ende kishte “gjėra pėr tė bėrė atje poshtė”.

“Gjėja e vetme qė mė kujtohet ėshtė se unė fillova tė shoh njė dritė dhe eca nė njė rrugė tė ndritshme. Ajo ishte gjėja mė e bukur qė kam parė. Nėna mė dukej ashtu si nė ditėn e parė kur e kam takuar. Dhe dukej shumė e lumtur”, ka thėnė Miller.

“Ajo mė kapi dorėn dhe mė tha: ‘Nuk ėshtė koha jote, ti nuk ke nevojė tė jesh kėtu... atje poshtė ke shumė gjėra pėr tė bėrė’”.

Miller tha se kjo pėrvojė ia ndryshoi pikėpamjet e tij pėr jetėn pas vdekjes dhe se ėshtė i bindur qė ekziston parajsa nė tė cilėn njerėzit kanė nevojė tė besojnė.
avatar
Berti69

"Si ėshtė lartė, ashtu ėshtė edhe poshtė, e si ėshtė poshtė, ashtu ėshtė edhe lart"


434


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Vdes, njerka e kthen nga “parajsa”

Mesazh  Luli prej 25.03.14 17:03

Kjo i mbetetet secilit ta vertetoje kur te vdes.
Une kam nje koleg pune i cili ka pasur nje aksident me makine dhe ka pasur perafersisht te njejten pervoje sikur ky personi me emrin Briean Miller.
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi