Ushtrim me flakėn e Qirit

Shko poshtė

Ushtrim me flakėn e Qirit

Mesazh  Magus prej 19.02.14 21:38

Ushtrim me flakėn e Qirit

Ndizeni njė qiri dhe pėrqendrohuni nė flakėn e tij nė njė moment. Pastaj mbyllni sytė.
Ju duhet tė shihni prapa qepallave tuaj flakėn duke u manifestuar, hologramin e saj mė shumė apo mė pak.  
Do tė lėvizė, zbehet, rikthehet, qėllimi ėshtė qė tė pėrpiqeni pėr tė mbajtur flakėn prapa syve tė mbyllur pėr njė kohė sa mė tė gjatė qė tė jetė e mundur.

Bėjeni kėtė disa ditė.
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ushtrim me flakėn e Qirit

Mesazh  55 prej 20.02.14 12:57

Kete E kam provuar 100 here deri tashi -Eshte mire qe te jene dritat fikur dhe te shikohet qeriri per tre deri ne 4 minuta ose me shume deri ne 8 min e kam provuar me shume. Eshete mire qe te shikohet vetem maja qe prek ajrin dmth vetem cepi i saj dhe jo i tere qiriri ne qender se do te ndjeni lodhje sysh dhe do tju lotojn syte. Keshtu mund te qenrosh shume afer qiririt deri ne 2 cm larg dhe te mos ndiesh lodhje fare. Me pas e fik qiririn dhe ne erresisre do te shikohet ne mendjen tuaj ne syrin e trete flaka me ngjyre te verdhe si zakonish me pas flaka do te zbehet ne syrin e trete te tuajin.
Magus ku ushtrim per cfare sherben sipas teje se une kam degjuar qe sherben per hapjen e syrit te trete dhe te udhetimit astral.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ushtrim me flakėn e Qirit

Mesazh  Magus prej 21.02.14 21:44

Little Professor shkruajti:
Magus ku ushtrim per cfare sherben sipas teje se une kam degjuar qe sherben per hapjen e syrit te trete dhe te udhetimit astral.

Zhvillon intuiten, te keni nje mendje te qete, pastron syte duke forcuar muskujt e tyre dhe permireson vizionin dhe kujtesen. Po ashtu ndihmon per te luftuar pagjumesine.

Por ekzistojne disa ushtrime te tjera me te avancuara me qiri qe ndihmojne ne hapjen e syrit te trete.
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ushtrim me flakėn e Qirit

Mesazh  55 prej 22.02.14 10:35

Shum  Faleminderit per pergjigjen-
Ky ushtrimi ketu ne youtube -nga nje Light worker me qiri- https://www.youtube.com/watch?v=P3M-LuTRfcI-A mund te funksionoj  per projeksionin astral?
Shikoe njeher po dite anglisht dhe me kthe pergjigje/ e kam bere po se di sa dite mund te kerkoj kjo gje.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ushtrim me flakėn e Qirit

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi