Apollo 20: anije kozmike aliene nė Hėnė?Misteri vazhdon!

Shko poshtė

Apollo 20: anije kozmike aliene nė Hėnė?Misteri vazhdon!

Mesazh  Agamemndon prej 16.02.14 9:57Anije kozmike huaj nė Hėnė?Misteri vazhdon
S'ka dyshim se tė gjithė lexuesit dhe te apasionuarit  per UFO e Alien do tė kujtohem pėr anijen e famshme jashtėtokėsore te fotografuar gjatė misionit Apollo 20 .

Zyrtarisht , tė gjitha misionet" Apollo "qe ēuan njeriu nė hėnė u permbyllen me Apollo 17, por ka edhe njė teori alternative qė ka dale vetem nė vitet e fundit , misionet Apollo vazhduan deri tek Apollo 20 .Keto misionet e mėvonshme do tė mbetet top- sekret per nga objektivi qė duhej arritur , mbasi duhet tė eksplorojnė njė krater ku ishte parė nje anije aliene.


Nė fakt , misioni Apollo 20 , do tė shqyrtonte nje anije aliene ,e fotografuar nė anėn e errėt e hėnės nė vitet e para tė misionit Apollo 17 . Objekti 3 km i gjatė ishte i shtrirė nė tokėn e satelitit tonė,qė kish te ngjarė tė ishte shumė mijėra vjecare ,sepse nė shikim tė parė kishte vrima pėr shkak tė bombardimeve tė asteroideve dhe shtresave tė pluhurit hėnor te depozituara nė anije gjatė viteve .

Por nė hėnė nuk ishte vetėm njė anijen , por edhe njė stacion hapėsire ​​i vėrtetė , i madh ,sa madhėsia e njė qyteti dhe ndoshta ishte aty pėr miliona vjet . E tėra filloi nė sajė tė rilevimit te bėrė nga William Rutledge , njė astronaut nė bordin e Apollo 20 e cila tani mbahet e fshehtė .Apollo 20 u nis 16 gusht 1976 , nė bordin e modulit hėnor kishte astronaut William Rutledge , Leona Snyder dhe Alexi Leonov  kozmonauti sovjetik . Objektivi i misionit ishte krateri " Iszak D ", e cila ėshtė ana e errėt e Hėnės , ku gjendej shtrirė nje anije pretenduar aliene dhe pak mė larg nga aty njė stacion hapėsire ​​misterioze .
Misioni zgjati rreth 7 ditė , gjatė sė cilės astronautėt shqyrtuan rrėnojat dhe anijen , bene qindra fotografi dhe disa video tė regjistruara . Brenda anijes u be zbulimi mė i bujshem ,kufoma e njė hibernatedi te pėrkryer extraterrestriali ( femra ) me nofkėn " monnalisa . " Trupat ishin nė fakt dy , por pėr shkak tė hapėsirės nė bordin e Apollo - Soyuz dhe pėr tė mundėsuar Kozmonautėt pėr tė marrė pajisjet nga anija ,fotografuan njė trup kufome mė tė mirėn e ruajtur . Krijesė e huaj nė fjalė , ka edhe njė video qė tregon ate sė bashku me astronautėt .Ekzistenca e kėsaj anije ėshtė mbajtur nė mister deri tashti vone,dhe shumė njerėz pyesin nėse kjo ėshtė e gjitha e vėrtetė , apo se kjo ėshtė e gjitha fallco , por gjėja e ēuditshme qė ėshtė eksploruar ėshtė fotografia AS15 - P- 9625 ( Atlas Apollo Images )qe provon ekzistencėn e anijes . Ēfarė duhet tė themi, pra ? Ne shpresojmė qė misionet e Kinės ne  hapėsirė ​​, mund tė japin mė tej lajmin e mirė nė lidhje me ekzistencėn e kėsaj anije , e cila ėshtė pjesė e njė historie qė i ngjan me ate tė njė filmi fantashkencė , por ne e dimė se nganjėherė fantazia bėhet realitet .

avatar
Agamemndon

Besim do tė thotė tė besosh diēka qė e di qė s'ėshtė ashtu.

— Mark Tuein


220


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi