Metereologet australian sinjalizojne per nje fenomen te rralle...

Shko poshtė

Metereologet australian sinjalizojne per nje fenomen te rralle...

Mesazh  Agamemndon prej 14.02.14 9:38


Nje fenomen i rralle ne Australi..
Meteorologėt Australian jane tė befasuar nga njė fenomen i pazakontė . Njė formacion i ēuditshem nė formėn e shkronjės " S ' ishte shfaqur ne radaret e motit , nė afėrsi tė bregut perėndimor tė Australisė .

Fenomen i ēuditshėm u zbulua sė pari nga harta e radarit tė Shėrbimit Meteorologjik Australian kete te mėrkurė,me 12 shkurt 2014 rreth 30 milje nė perėndim tė Rottnest Island.Dje Departamenti i Mbrojtjes ka konfirmuar se ky ėshtė rezultat i njė stėrvitje ushtarake dhe lajmi u pėrhap nėpėr gazeta,por disa studiues konkludojne se ka njė modifikim moti ( HAARP ? ) .Njė zėdhėnės i Departamentit tė Mbrojtjes ka deklaruar se ka aktivitete praktike ushtarake , pėrfshirė anijet dhe avionėt ushtarak , nė mėnyrė qė tė pėrgatitin luftanijet e marinės pėr kontroll operacional tė mjedisit , por pa specifikuar se ēfarė jane kėto misione . Kėto operacione janė duke u zhvilluar pėrgjatė bregut tė Australise perendimore, kur rezultate te kėtij aktiviteti mund tė vėrehen nga ekranet e radarit te motit, duke pėrfunduar se kėto operacione janė ende nė vazhdim .

Pėrveē shfaqjes sė formes ēuditshme "S" nuk janė verejtur gjurmė tė reve apo shi nė kėtė fushė , por eshtė vėzhguar njė rritje e madh e energjisė mikrovalore ! A janė kėto eksperiment te ēuditshme, nje provė pėr tė ngrohur atmosferėn dhe kontrollin e motit ..? Pra, ēfarė jane ne te vertete keto aktivitete ushtarake? Njė anomali e turbullirave hapsinore ? A po, po eksperimentohet nepermjet antenave HAARP pėr manipulimin e klimės dhe motit ?
avatar
Agamemndon

Besim do tė thotė tė besosh diēka qė e di qė s'ėshtė ashtu.

— Mark Tuein


220


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

, , , ,

Mesazh  Frymarrja prej 15.02.14 0:51

Illuminatet pe dirigjojne edhe motin ne planetin e quajtur Tokė.
avatar
Frymarrja

Zoti yn ėsht Allahu, Dhe se Muhameti ėsht i derguari i tij..

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi