Krijimi i nje Egregor-i

Shko poshtė

Krijimi i nje Egregor-i

Mesazh  Magus prej 07.06.13 22:54

Procedura e krijimit dhe shkaterrimit te nje EGREGOR-i behet ne 8 etapa:

1 - Vendosja se ēfare detyre ka per ta realizuar

2 - Vendosja e aspektit (pamjes) se tij

3 - Thirrja e tij

4 - Krijimi i vules se tij

5 - Fabrikimi i nje perfaqesimi ne te cilin mund te vendoset brenda kur nuk eshte ne aktivitet

6 - Realizimi i nje rituali per ti dhene jete dhe per te caktuar jetegjatesine e tij

7 - Berja e nje rituali per te shakteruar kur Eregori arrin fundin e jetes se tij

8 - Heqja e perfaqesimit fizik te tij duke e vene brenda ne toke ....
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

????

Mesazh  Morgan TheSetting Witch prej 21.05.14 22:18

Magus shkruajti:Procedura e krijimit dhe shkaterrimit te nje EGREGOR-i behet ne 8 etapa:

1 - Vendosja se ēfare detyre ka per ta realizuar

2 - Vendosja e aspektit (pamjes) se tij

3 - Thirrja e tij

4 - Krijimi i vules se tij

5 - Fabrikimi i nje perfaqesimi ne te cilin mund te vendoset brenda kur nuk eshte ne aktivitet

6 - Realizimi i nje rituali per ti dhene jete dhe per te caktuar jetegjatesine e tij

7 - Berja e nje rituali per te shakteruar kur Eregori arrin fundin e jetes se tij

8 - Heqja e perfaqesimit fizik te tij duke e vene brenda ne toke ....
Magus cfare eshte ky Egregori?
avatar
Morgan TheSetting Witch

Universe for me is the god who answers me!

58


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Krijimi i nje Egregor-i

Mesazh  Muneer prej 21.05.14 23:30

vetem qeniet e realizuara kan te drejte ti krijojne...
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

187


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Krijimi i nje Egregor-i

Mesazh  Albi4all prej 22.05.14 12:59

ky flet per chaos magic
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

77


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Krijimi i nje Egregor-i

Mesazh  purple rain prej 23.05.14 12:00

Egregoret jane krijesa me densitet,qe u perkasin dimensioneve 3-5.Eshte forme e ekzistences qe garanton vazhdimin e universit,dhe cdo forme jete e ka 1 egregor pergjegjes per te. Egregoret jane forma materiale te ndertuar nga materia me nje densitet te caktuar,pra ata jane te ndare nga flluskat e hapesires dhe ndodhen midis kaosit-ndergjegjes^mbindergjegjes.Egregoret "prodhojne" krijesat ne baze te informacionit qe ata kane.(megjithate kohet e fundit informacioni fillestar eshte ndryshuar ne menyre negative duke sjelle degradim.kjo eshte ajo qe ka ndodhur ne toke nen manipulimin Reptilian)Ne kete menyre biosfera eshte ne ekuiliber.Psh:kafshet e dine si te ndertojne fole,dine te shtegtojne ne varesi te stineve dhe dine te mbrohen ose te sulmojne.Fillisht kemi krijimin e egregorius pastaj te qenieve.Vetem qeniet me corpus supremum kane inkarnimin e tyre,dhe thuhet se ato jane egregoret e tyre,sepse ndihmojne ne permiresimin e materies dhe struktures. individuale.Per ta mbyllur Egregoret jane ato qe Jungu i quajti krijesa "arkitekte"
avatar
purple rain

What goes around...comes around...

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Krijimi i nje Egregor-i

Mesazh  steven muller prej 13.06.14 23:03

sa % e sigurte eshte kjo gje .... a ka efekte anesore
avatar
steven muller

steven muller

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Krijimi i nje Egregor-i

Mesazh  Equinox prej 03.08.14 10:25

Ka plot metoda per te krijuar nje egregor, vullnetarisht ose padashur.

Ne momentin qe ju krijoni diēka, qe i jepni nje emer dhe nje pamje, qe ju e ushqeni me energji kjo mund te behet dhe te jete nje egregor.

Kjo eshte e rrezikshme per shkak se pa nje egregor pa Krijues mund te shkaktoj me shume dem sesa dobi.
Ne duhet te mesojme per te kontrolluar veten, ndjenjat tona, ne menyre qe te krijojme nje egregor te qendrueshem, te balancuar dhe qe i pergjigjet vullnetit tone.
avatar
Equinox

220


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Krijimi i nje Egregor-i

Mesazh  steven muller prej 21.08.14 22:38

sa % eshte emundur kjo ndodhi.......
me falni pershembull per cfare na sherben ky .....
avatar
steven muller

steven muller

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Krijimi i nje Egregor-i

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi