Projektimi i ndėrgjegjes te njė gjallesė

Shko poshtė

Projektimi i ndėrgjegjes te njė gjallesė

Mesazh  Admin prej 08.02.14 15:21

Projektimi i ndėrgjegjes te njė gjallesė

Uluni dhe tė keni njė qėndrim tė rehatshėm, imagjinoni se ju jeni duke marrė formėn e njė kafshe. Mundohuni tė keni pikėrisht kėtė ndjesi e tė qenit si ajo. Ju mendėrisht e merrni formėn e kafshės dhe ndėrtoni imagjinatėn tuaj, pastaj merrni informatat e nevojshme.

Pas kėsaj, pėrpiquni pėr tė marrė formėn e njė njeriu, tė zgjedhur nga ju. Paramendoni sikur tė jeni ai person, dhe tė jeni i hapur pėr tė ndjerė atė qė ai ndjen, atė qė ai mendon.

Fillimisht kjo ėshtė njė ushtrim imagjinate, por pastaj ju do tė merrni informacione tė vėrteta. Kjo ėshtė njė portė e hapur drejt telepatisė dhe ndjeshmėrisė.

Me kėtė metodė ju mund tė lexoni mendjen dhe tė ndikoni te tė tjerėt.

Koha ideale: tė paktėn 10 ose 15 min.

Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Projektimi i ndėrgjegjes te njė gjallesė

Mesazh  55 prej 09.02.14 10:20

Kte qe po lexoj e kam lexuar te Franz Bardon-Qe e jep qe nga fillimi keto gjera-Ne librin Initiation into Hermetics-ose me titullin origjinal Rruga drejt adeptit te vertet. E kane quajtur Initiation jo sepse eshte nje ritual por sepse kjo eshte fillimi i nje jete te re qe ju duhet te merrni per te nisur ne te, Une ushtrimet e Franz Bardon i bej zakonisht nje ore e gjysem. Ulur kembkryq ose ne ndonje karrige me syte mbyllur.

Qe te lexosh medimet e dikujt duhet se pari te dish nese ke vete shpirt dhe me pas te lexosh ate te tjeret, Kohet e fundi shpirtit po i japin shume terma te reja ne keto lloj literaturash psh Trup Drite. Per te lexuar mendime e dikujt e gjeni po ne kete liber. Ndonjehere kam vene re qe ngaterrohet Telepatia me fenomenin e leximit te mendimeve.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi