Shikimi i Aurės

Shko poshtė

Shikimi i Aurės

Mesazh  Odin prej 26.09.13 22:20

Shikimi i  Aurės

Zgjedhja e kushteve tė mira ėshtė e rėndėsishme: jo vetėm qė ju te shihni Aurat mė tė mira, por edhe pėr tė fituar njė besim nė lidhje me atė qė shihni.

1. Vendosni nje person para njė sfondi tė bardhe e te ndriēuar dobet. Njė sfond me ngjyra do tė ndryshojė ngjyren e Auras, kėshtu qė ju duhet njohuri shtesė lidhur me ngjyrat e kombinuara. Disa kombinime tė sfondit me ngjyrat e Aurave mund tė shkaktojė keqinterpretime.

2. Zgjidhni njė vend pėr tė parė. Ne mes tė ballit ėshtė shumė mirė. Ky ėshtė njė vend i quajtur Chakra Anja ose Syri i tretė. Nė disa kultura (Indi) ata vėnė njė shenjė nė ballė. njė shenjė e tille nė kohėt e lashta mund tė thoshte ftesėn pėr tė parė Auran.

3. Shiko nė kėtė vend pėr 30 deri 60 sekonda apo mė gjatė

4. Pas 30 sekondave analizoni perqark me vizionin tuaj periferik, ndėrsa akoma shikoni ne te njejten pike. Vazhdimi i pėrqendrimit ėshtė mė i rėndėsishm. Rezistoini tundimit pėr tė parė pėrreth. Ju duhet tė shihni se sfondi pranė personit ėshtė me i ndritshm dhe ka njė ngjyrė tė ndryshme se sa sfondi I metejshem. Ky ėshtė perceptimi juaj per Auren. Sa mė gjatė qė tė pėrqėndroheni, aq mė mirė ju do tė shihni atė. Mos harroni, pėrqendrimi nė njė vend rrit ndjeshmėrinė tuaj duke akumuluar efektin e vibrimit te Aures arritur nga sytė tuaj.

Marrja e njė pamje tė njė Aure

Pas pėrqėndrimit per nje kohė tė mjaftueshme pėr tė parė Auren, mbyllni sytė tuaj. Pėr njė sekonde ose dy ju do te shihni vetem Auren.. Jini tė gatshėm. Per njė ose dy sekonda qelizat tuaja fotosensitive do tė ndalojne vibrimin dhe dėrgimin e perceptimit vizual nė tru. Dhe nė qoftė se keni humbur gje, ju duhet tė filloni tė pėrqėndroheni pėrsėri. Mundohuni tė eksperimentoni perseri, sesa shpejte ose ngadale ju duhet tė mbyllni sytė.

Si tė shikoni Aurat e njerezve te tjere

Mė e mirė ėshtė qė tė shikojmė direkt nė chakren e ballit (syri I tretė ose syri i menēurise, e cila ėshtė lokalizuar 1.5 cm mbi hundė, nė mes tė syve), dhe qėllimi pėr tė arritur gjendjen e mendjes te ngjashme me teknikėn e koncentrimit te pėrshkruar mė lart pėr tė paktėn 30-60 sekonda.

Nėse ju do tė pėrqėndroheni nė gjoksin e dikujt duket e besdisshme qė personi nė fjalė ėshtė zakonisht shumė i shqetėsuar nė lidhje me kete shikim. Kur ju shikoni nė chakran e ballit vėrtet ju mund tė vazhdoni bisedėn qetesisht. Pėrsėri, ne nje sfond te ndricuar lehte, pa asnjė hije ėshtė mė i miri. Me praktikė, ēdo sfond i ndriēuar ne menyre tė njėtrajtshme (tė tilla si njė qiell blu pėr shembull) do tė mjaftojė.

Si te shohim aurėn tonė

Tė qėndrojm rreth 1.5 m para njė pasqyrė me permasat e duhura. Nė fillim ėshtė mirė nė qoftė se sfondi pas jush ėshtė thjeshtė i bardhė dhe pa hije. Ndriēimi duhet tė jetė shumė i lehte dhe uniforme jo I shkelqyshem. Ndiqni udhėzimet e mėsipėrme pėr tė parė Aurat.

Praktiko pėr tė paktėn 10-15 minuta ēdo ditė pėr tė rritur ndjeshmėrinė tuaj dhe tė zhvilloni sytė Aurike. Mos harroni se praktika ėshtė e nevojshme pėr tė zhvilluar sytė Aurike.
avatar
Odin

527


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi