Endėrrimi Lucid

Shko poshtė

Endėrrimi Lucid

Mesazh  Neo prej 15.09.13 0:45

Praktikė - Ėndėrrimi Lucid

Kėto ushtrime kanė pėr qėllim pėr tė nxitur ndėrgjegjėsimin e vetės, por edhe ekzistimin e trupit eterikė.

Nuk duhet tė praktikohet nėn ndikimin e alkoolit apo tė drogave tė ēdo lloji qofshin. Gjithashtu nuk ėshtė e rekomanduar pėr njerėzit me ērregullime psikologjike.

- Shtrihuni nė shpinė nė krevatin tuaj dhe relaksohuni duke marrė frymė rregullisht.

- Pohoni, me fjalė qė ju dėshironi, ju doni tė hyni nė njė gjumė tė thellė, relaksues dhe gjallėrues dhe qė ju do tė jeni plotėsisht i vetėdijshėm gjatė ėndrrės suaj, nė momenti kur ju do tė shihni njė simbol qė keni zgjedhur: njė derė pėrmes tė cilit ju dėshironi tė kaloni, njė kopsht qė ju dėshironi pėr ta eksploruar, njė kafshė ose njė person qė ju shpresoni tė takoni nė ėndrrėn tuaj. Ēfarėdo qoftė simboli, ai duhet tė jetė pozitiv.

- Para se tė shkoni pėr tė fjetur, pėrfytyroni veten duke eksploruar pamje e ėndrrės, pasi ju keni njohur simbolin. Pra, ju kėshtu programoni pavetėdijen qė tė shkojė nė atė drejtim, kur tė jepet mundėsia. Pėr shembull, nėse ju gjendeni nė njė shtėpi, afrohuni dritares dhe shikoni peizazhin.

Nuk ka tė ngjarė qė ju tė keni sukses herėn e parė, por tė jeni i durueshėm.

Bėjeni kėtė ushtrim ēdo natė.
avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Endėrrimi Lucid

Mesazh  Toniramun prej 12.01.17 16:09

Nje spjegim vertet i leht per tu kuptuar Neo. Plus qe endrat lucide nuk kan asnje rrezik, vetem se mund te ta permirsojn gjendjen tuaj spirituale...
avatar
Toniramun

Knowledge is powerful

25


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi