Harta e Europes,nje karikature e bere ne vitin 1871-in, ne Bolonje

Shko poshtė

Harta e Europes,nje karikature e bere ne vitin 1871-in, ne Bolonje

Mesazh  Agamemndon prej 05.02.14 12:16


Harte karikature e bere ne vitin 1871-in, ne Bolonje


Kjo eshte nje harte karikature e bere ne vitin 1871-in, ne Bolonje. Interpretimi i hartes eshte shkruar ne gjuhen italiane, por per fate te keq eshte e pa lexueshme pasi eshte fotografuar keq, (jo se, po ta lexonim dhe ne kete menyre do te gjenim interpretimin e vertete te situates politike te asaj kohe) por keshtu do kishim te pakten nje ide te autorit. Po ju sjell nje koment (me poshte) nga nje individ i cili, duke e pare si une, kishte dhene interpretimin e tij. Secili prej jush mund ta komentoje siē mund ti duket me e drejte.Linku i komentit eshte ky ne anglisht.

http://history.stackexchange.com/questions/9203/context-for-this-1871-humorous-map-of-europe
avatar
Agamemndon

Besim do tė thotė tė besosh diēka qė e di qė s'ėshtė ashtu.

— Mark Tuein


220


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi