Vip-at qė mendohet tė jenė shėrbėtorė tė djallit

Shko poshtė

Vip-at qė mendohet tė jenė shėrbėtorė tė djallit

Mesazh  Berti69 prej 04.02.14 0:15

Vip-at qė mendohet tė jenė shėrbėtorė tė djallitIlluminati ėshtė sekt sekret i lidhur me Djallin dhe e krijuar ne shekullin XVIII. Ai ėshtė i pėrfshirė edhe ne librin e Dan Brawn-it “Engjėj dhe Djaj”. Sot ne internet qarkullojnė disa nga emrat e pjesėtareve te kėtij sekti te cilėt tentojnė te dominojnė boten.

Nga njihen?

Ata pėrdorin shenja te veēanta dhe te ēuditshme. Pjese e tyre janė dhe shume nga personazhet VIP me te dashur. Janė apo jo te vėrteta kėto supozime konspirative, askush nuk e di me te vėrtetė megjithatė diēka duhet besuar duke qene se pėrmenden kudo emrat e tyre.

Jay Z dhe Beyonce

Jay Z mendohet se ėshtė njė prej pėrfaqėsuesve me te mėdhenj te sektit Illuminati. Shpesh para publikut ai krijon me duar formėn e njė piramide e cila ne fat ėshtė njė simbol i “urdhrit botėror”qe kontrollon Djalli. Gjithashtu Beyonce mendohet tė jete pjese e sektit duke formuar shpesh shenjen e piramidės dhe numrin 666. Sipas konspiratorėve me kėtė i tregohet Djallit pėr hapat qe po hedhin duke manipuluar masat e njerėzve. Sipas konspiratorėve vajza e kėtyre Blue Ivy mban njė emėr astanik. Po t’i kthesh shkronjat pėr se prapi krijohet emri “Eulb Yvi” qe do te thotė “Vajza e Luciferit”

Lady Gaga

Shume konspiratorė mendojnė se Lady Gaga nuk do kishte ekzistuar kurrė nėse nuk do e kishte filluar karrierėn me syrin e Horus-it. Ajo shpesh fsheh njėrin sy dhe kjo mendohet se ėshtė njė shenje pėr t’i thėne djallit: “Jam kėtu pėr te mbikėqyrur Token”.Celine Dion

Kjo kėngėtare bėn zakonisht te njėjtėn koreografi, kėmbė te hapura dhe dora e djathte e ngritur drejt qiellit. Kjo ne fakt krijon piramidėn e famshme.

Miley Cyrus

Gjuha e famshme e Miley-t ne fakt mendohet se mund te jete shenje e djallit. Ajo mund te imitoje te puthurėn e gjarprit, pra ndjell te keqen.Rihanna

Pikerisht me kėngėn Umbrella ajo ka ngjallur kureshtjen e konspiratorėve. Ne klip ajo kalon nga njė vajze e zgjuar ne sensuale, pra nga drita ne errėsirė. Ne njė tjetėr klip “S&M” Rihanna mban njė bllok shėnimesh tek e cila shkruhet: “Rihanna, princesha e Illuminatis”.Angelina Jolie

Ajo i adhuron gjarpėrinjtė, luan me ta dhe i koleksionon. Kėto janė shenja te forta pėr te thėnė se ėshtė pjese e sektit Illuminati.Michelle Obama

Ne kopertinėn e Vogue-it ajo ka treguar njė shenje qe i ka bere konspiratorėt te mendojnė se klani Obama ėshtė pjese e kėtij sekti. Cila ėshtė ajo? Pikėrisht shenja me brirė qe bėn me dorėn e majte.

avatar
Berti69

"Si ėshtė lartė, ashtu ėshtė edhe poshtė, e si ėshtė poshtė, ashtu ėshtė edhe lart"


434


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi