Shtėpia e pushtuar nga djalli

Shko poshtė

Shtėpia e pushtuar nga djalli

Mesazh  Zattoo prej 28.01.14 16:24

Shtėpia e pushtuar nga djalliDy vjet mė parė nė polici ishte raportuar njė rast se nė njė shtėpi nė lagjen Gary tė Indianas kishte prani mbinatyrore dhe aktivitete paranormale mirėpo policia nuk i ishte pėrgjigjur rasti duke menduar se ėshtė shkaka e krijuar nga tė rinjtė e lagjes.
Nė shtėpi dėgjoheshin zėra, zhurma tė pazakonshme dhe askush nuk mendonte se banorėt e kėsaj shtėpie ndodheshin nė mes tė njė “portali tė ferrit”, transmeton KOHA.net.

Por kėto janė gjitha ndodhitė qė kapiteni policor, Charles Austin beson se i ka dėgjuar nė bodrumin e shtėpisė sė Latoya Ammons.

“Tė hėnėn erdha nė punė dhe e pyeta rreshterin nėse kishte ndodhur diēka e pazakonshme gjatė vikendit. Ai mė tha se kishte ndodhur njė rast nė njė shtėpi nė Carolina Street ku njė nėnė po jetonte me tre fėmijėt dhe nėnėn e saj”.

Qė nga publikimi i lajmit se shtėpinė e Latoyas e kishte pushtuar djalli dhe se aty ishte bėrė ekzorcizėm, tė gjithė ishin skeptikė se kjo gjė ėshtė e vėrtetė.

Sot “MailOnline” ka folur me zyrtarėt e pėrfshirė nė hetime, tė cilėt kanė thėnė se fillimisht nuk kishin besuar nė gjėra tė tilla por tani janė tmerruar me zhurmat qė kanė dėgjuar.

Kur kapiteni Austin dėgjoi tė hėnėn pasdite se Qendra pėr mbrojtjen e fėmijėve ishte pėrfshirė nė rast. Fėmijėt po mungonin nė shkollė dhe ishin hequr nga kujdestaria e nėnės Latoya dhe gjyshes sė tyre Rose Campbell, por ato insistuan se nuk kishin bėrė njė gjė tė tillė diēka supernatyrore po ndodhte me to.

“Rreshteri mė tregoi se fėmijėt mungonin nė shkollė dhe kishte fjalė se diēka djallėzore po zhvillohej nė shtėpinė e tyre. Ai dyshonte pėr kėtė rast. Unė kontaktova disa njerėz dhe vendosėm qė tė kontrollonim shtėpinė”, ka thėnė Austin.

“Hyra nė shtėpi duke menduar se nuk ėshtė asgjė tjetėr veēse njė mashtrim, njė tregim i trilluar”.

Por ajo qė i ndodhi nė shtėpi u bė pjesė e historisė mė tė tmerrshme tė policisė sė Indianas. Gjatė kontrollimit tė shtėpisė Kapiteni Austin kishte incizuar zėra qė sipas tij nuk ishin njerėzor.

Ndėrsa Latoya tė cilėn askush nuk e kishte dėgjuar se nė shtėpinė e saj ka demonė- tha se ajo dhe fėmijėt e saj ishin pushtuar nga djalli.

Shtėpia ku kanė jetuar ishte e mbushur me shpirtra dhe vazhdimisht kanė sulmuar vajzėn dhe djemtė e saj. Pastaj kanė hedhur gjėrat e shtėpisė dhe nė disa raste atyre ua kishin mbyllur gojėn dhe nuk kanė mundur tė merrnin frymė.

Madje familja dhe policia kishte ftuar njė prift pėr tė larguar djallin nga shtėpia por as ai nuk ia kishte dal t`i kthente nga kanė ardhur.

avatar
Zattoo

626


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi