Cfare nenkupton "Shitja e Shpirtit"?

Posto temė tė re   Pėrgjigju temės

Shko poshtė

Cfare nenkupton "Shitja e Shpirtit"?

Mesazh  Neutral prej 25.01.14 22:39

Pershendetje Antare shpesh here e kam degjuar kete fjale Shitje e Shpirtit me shume e kam degjuar kur behet fjale per illuminatin ose masonet por  e kam degjuar edhe ne vende tjera a mund te ma shpjegoni dikush se cfare nenkupton kjo shitja e shpirtit sepse nuk e kam te qarte?
avatar
Neutral

Jeta nuk peshon asnjė fije kur ti shtrihesh pa vetėdije!

31


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare nenkupton "Shitja e Shpirtit"?

Mesazh  Berti69 prej 25.01.14 23:08

Kjo shprehje e ka origjinėn nga Mesjeta , dhe daton nga shekulli i XVII-tė.

Nė njė kohė kur feja ka luajtur njė rol shumė tė rėndėsishėm, njerėzit besonin se ishte e mundur pėr tė bėrė njė pakt me djallin dhe pėr ti dhėnė atij shpirtin , "kėtė pjesė tė pėrjetshme jo material tė njeriut " kundrejt pėrfitimeve tė ndryshme tokėsore, ku zakonisht shpirti ka si qėllim final shkuarjen e tij nė parajsė pėr tė gjithė ata qė kanė vetėm mėkatet tė falshme.
Keto akuza janė bėrė ndaj shtrigave dhe magjistarėve se e kanė shitur shpirtin e tyre te djalli nė kėmbim tė fuqive tė tyre tė mbinatyrshme.
avatar
Berti69

"Si ėshtė lartė, ashtu ėshtė edhe poshtė, e si ėshtė poshtė, ashtu ėshtė edhe lart"


434


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare nenkupton "Shitja e Shpirtit"?

Mesazh  Neutral prej 26.01.14 10:09

Berti69 shkruajti:Kjo shprehje e ka origjinėn nga Mesjeta , dhe daton nga shekulli i XVII-tė.

Nė njė kohė kur feja ka luajtur njė rol shumė tė rėndėsishėm, njerėzit besonin se ishte e mundur pėr tė bėrė njė pakt me djallin dhe pėr ti dhėnė atij shpirtin , "kėtė pjesė tė pėrjetshme jo material tė njeriut " kundrejt pėrfitimeve tė ndryshme tokėsore, ku zakonisht shpirti ka si qėllim final shkuarjen e tij nė parajsė pėr tė gjithė ata qė kanė vetėm mėkatet tė falshme.
Keto akuza janė bėrė ndaj shtrigave dhe magjistarėve se e kanė shitur shpirtin e tyre te djalli nė kėmbim tė fuqive tė tyre tė mbinatyrshme.

Shumė e kjart faleminderit!
avatar
Neutral

Jeta nuk peshon asnjė fije kur ti shtrihesh pa vetėdije!

31


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare nenkupton "Shitja e Shpirtit"?

Mesazh  Jetmira prej 09.02.15 14:17

Berti69 shkruajti:Kjo shprehje e ka origjinėn nga Mesjeta , dhe daton nga shekulli i XVII-tė.

Nė njė kohė kur feja ka luajtur njė rol shumė tė rėndėsishėm, njerėzit besonin se ishte e mundur pėr tė bėrė njė pakt me djallin dhe pėr ti dhėnė atij shpirtin , "kėtė pjesė tė pėrjetshme jo material tė njeriut " kundrejt pėrfitimeve tė ndryshme tokėsore, ku zakonisht shpirti ka si qėllim final shkuarjen e tij nė parajsė pėr tė gjithė ata qė kanė vetėm mėkatet tė falshme.
Keto akuza janė bėrė ndaj shtrigave dhe magjistarėve se e kanė shitur shpirtin e tyre te djalli nė kėmbim tė fuqive tė tyre tė mbinatyrshme.
Kam degjuar se shum vajza i shesin shpirtin Djallit
si realizohet kjo gje lool
avatar
Jetmira

487


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare nenkupton shitja e Shpirtit.

Mesazh  Okult powers prej 12.02.15 14:22

Jetmira shkruajti:
Berti69 shkruajti:Kjo shprehje e ka origjinėn nga Mesjeta , dhe daton nga shekulli i XVII-tė.

Nė njė kohė kur feja ka luajtur njė rol shumė tė rėndėsishėm, njerėzit besonin se ishte e mundur pėr tė bėrė njė pakt me djallin dhe pėr ti dhėnė atij shpirtin , "kėtė pjesė tė pėrjetshme jo material tė njeriut " kundrejt pėrfitimeve tė ndryshme tokėsore, ku zakonisht shpirti ka si qėllim final shkuarjen e tij nė parajsė pėr tė gjithė ata qė kanė vetėm mėkatet tė falshme.
Keto akuza janė bėrė ndaj shtrigave dhe magjistarėve se e kanė shitur shpirtin e tyre te djalli nė kėmbim tė fuqive tė tyre tė mbinatyrshme.
Kam degjuar se shum vajza i shesin shpirtin Djallit
si realizohet kjo gje lool
Vajzat te cilat jane normale, e shesin shpirtin ne perfitim te fuqive te tyre te pazbuluara. Kete shpirt e marrin demonet dhe Satani ushqehet me te. Ato jetojne vetem ne baze te fuqive te tyre, po s'i kane ato, vdesin.
avatar
Okult powers

Let your inside change yourself!

35


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare nenkupton "Shitja e Shpirtit"?

Mesazh  55 prej 13.02.15 14:38

Trupi i njerit eshte i perbere nga shpirti, soul dhe trupi fizik. Shpirti eshte esenca e cdogjeje dhe mendja e zotit te cilen na i ka dhene ne qe do te mbesi perher me ne. Kurse soul qe ne shqip perkthehet shpirti mund te largohet dhe qendron i shkeputur nga trupi kur ben disa rituale qe quhen ritual of death and reborn/ky ritual behet ne te gjitha llozhat. Por kjo eshte e lidhur kryesisht me paktet satanike dhe me praktika te renda qe sdua ti permend. Nga ana tjeter kemi Vampiret qe e kane humbur totalisht soul-in e tyre kryesisht gjate nates dhe ushqehen me auren e viktimave dhe nderhyjn ne endrrat dhe sulme te tjera psikike. Thuhet se keta jane bere femijet e djallit dhe ska me shpetim per ta por per mua eshte e kunderta nese nuk merren me zotat e erresires mund te kyhehen ne drite pra ka shpetim.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare nenkupton "Shitja e Shpirtit"?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi