A e dime c'ėshtė ndezja..?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

A e dime c'ėshtė ndezja..?

Mesazh  Agamemndon prej 25.01.14 11:10


A e dime c'ėshtė ndezja..?


Ndezja nuk sherben vetem pėr t’i vene flaken njė grumbulli shkarpash tė thata, apo pėr tė ndezur motorin e njė makine. Ndezja ėshtė njė proces shume i rendesishem nė dhenien flake tė instinktive te njeriut.

Ky njeri, qė njohim sot, ėshtė nje karakatinė e stermadhe instinktesh. Instinkte nga te gjitha llojet. Tė gjitha instinktet shfrytėzohen nga psikologjia e prostitutės me emrat ''Politike''dhe ''Religjion'' per te ndezur motorin e shkatėrruar shpirtėror tė kėtij Njeriu. Kujdes,kushdo mund te behet pjese e kesaj ndezje...
avatar
Agamemndon

Besim do tė thotė tė besosh diēka qė e di qė s'ėshtė ashtu.

— Mark Tuein


300


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi