Shtėpia nė shitje, “pak e pushtuar nga djalli”

Shko poshtė

Shtėpia nė shitje, “pak e pushtuar nga djalli”

Mesazh  Luli prej 19.01.14 10:44

Shtėpia nė shitje, “pak e pushtuar nga djalli”Mes krismave misterioze tė dyerve, zhurmave tė ēuditshme qė vijnė nga bodrumi, dhe ndjenjės sė vazhdueshme se dikush po qėndron prapa jush, pronarėt e shtėpisė viktoriane 113 vjet tė vjetėr, Gregory dhe Sandi Leeson, janė tė tmerruar nga ajo.

Kėshtu qė ata vendosėn ta shesin kėtė shtėpi, qė gjendet nė Pensilvani, por qė nė reklamėn e shitjes ata thanė se ėshtė “pak e pushtuar (nga djalli)”.

Por, mė pastaj gjėrat nisėn tė bėhen vėrtetė tė ēuditshme.

Ata nisėn tė pranonin thirrje nga gjahtarėt e fantazmave. Kjo shtėpi e hapur po tėrheq shumė kureshtarė, por asnjė blerės legjitim. Ndėrkaq njė ish-banor i kėsaj shtėpie iu tregoi pronarėve aktualė se kur ka qenė fėmijė, kishte gjetur njė kafkė njerėzore nė bodrum – i njėjti bodrum derėn e sė cilit nė njė kohė Sandi Leeson e kishte barrikaduar pasi qė betohej tė ketė dėgjuar shkrepjen e njė shkrepėseje.

Por, kėto informata e kanė bėrė bashkėshortin e saj tė mendojė nėse ka vepruar mirė kur ka luajtur me pėrshkrimin e shtėpisė.

“Pak e pushtuar. Megjithatė, asgjė serioze”, thotė pėrshkrimi i shtėpisė. Mė pas pėrshkruhen britmat nė orėn 3:13 tė mėngjesit dhe “herė-herė imazhe tė kobshme” nė pasqyrėn e kuzhinės.

Kjo shtėpi, me gjithė vėmendjen e madhe qė ka marrė nga mediat, blerės potencialė ende nuk ka pėr ēmimin 144,000 dollarė.

Megjithėse bashkėshorti nuk beson nė fantazma, bashkėshortja e tij thotė se beson qė nė kėtė shtėpi ėshtė njė fantazmė.
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi