Jashtėtoksorėt kanė pushtuar Hėnėn

Shko poshtė

Jashtėtoksorėt kanė pushtuar Hėnėn

Mesazh  Zattoo prej 19.01.14 10:17

A e kanė pushtuar jashtėtoksorėt Hėnėn?Mund tė duket ky sikur njė film fantastiko-shkencor me buxhet tė ulėt, por nė fakt ėshtė spekulimi i fundit qė ka shpėrthyer nė internet pasi njė seri e imazheve nga Google Maps kanė shfaqur njė objekt misterioz nė sipėrfaqen e hėnės.
Imazhet shfaqin njė anije mozike apo sondė nė formė trekėndore me shtatė pika qė shndėrrisin pėrreth majės sė saj.

Pėrderisa mund tė jetė njė bazė sekrete e njerėzve nga planeti Tokė, shumė faqe tė specializuara pėr UFO-t raportojnė se objekti ėshtė njė anije kozmike jashtėtoksore.

Objekti ėshtė zbuluar nga njė studiues i fenomenve paranormale i cili postoi njė video tė gjetjes sė tij duke shkruar: “Ėshtė unike dhe e pazakontė nė kėtė zonė”.

Nė pėrshkrimin nė YouTube shkruan: “Pasi shkova nė Google Moon, unė e shikova kėtė gjė njė kohė tė gjatė dhe mund tė them se po, ėshtė vėrtetė ai objekt, pa montazh dhe nuk e di se ēfarė mund tė jetė. Nuk kam gjetur njė gjė tė tillė nė krateret tjera. Nuk kam asgjė tjetėr pėr tė Hėnė”.

Nga ana tjetėr raportime tjera bėjnė tė ditur se objekti ėshtė jashtėzakonisht i madh, e mund tė jetė edhe njė bazė sekrete. Objekti besohet tė jetė shumė mė i madh se disa aeroplanė tė tjerė nė Tokė.

Ėshtė hera e parė qė objekte tė tilla vėrehen nė Hėnė.

avatar
Zattoo

627


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi