Mesazhet subkoshiente

Shko poshtė

Mesazhet subkoshiente

Mesazh  Ledidaci prej 16.01.14 19:13

Te gjithe e dime qe ekziston nje zone e trurit qe ka te beje me nenndergjegjen.Informacionet qe jane te teperta per syrin regjistroen ne nenndergjegje.Kjo dukuri perdoret nga elita qe komandon boten per te manipuluar mendjet e njerzve.

Ka shume reaste qe verehen te tilla mesazhe ne filma te ndryshem apo ne kenge.Ne keto raste shfaqet ndonje simbol satanist i fshehur por qe truri e perpunon ne nenndergjegje.

Kohet e fundit eshte zbuluar se mesazhe te tilla jane perdorur edhe gjate fushatave elektorale.Ne Amerike, gjate kohes se zgjedhjeve eshte konstatuar se gjate reklamave ne shume kanale te njohura shfaqej fotoja e Barak Obames e cila u zdhukte ne te 100 e sekondes.

Syri njeriut nuk arrin ta dalloje per shkak te shpejtesise por nendergjegja e regjistron ate informacion dhe e perpunon.Keshtu ka vepruar edhe kundershtari i tij McCain duke e shfaqur imazhin e tij gjate transmetimit te lajmeve ne 100 e sekondes.
avatar
Ledidaci

Ekzistojne vetem dy mundesi: ose jemi krejtesisht te vetem ne kete univers te pafundem ose jo dhe te dyja jane tmerresisht te frikshme

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi