Humaniteti

Shko poshtė

Humaniteti

Mesazh  Anon prej 09.01.14 17:22

Njeriu ,si qenje me intelegjente ne toke ka kapercyer kriza te njepasnjeshme disa prej tyre jane te ngjashme me sjellje kafsherore sic jane lufterat per mbijetese(etnike).
Duke pare qe ne kete faqe ka dhe rryma religjioze me shtyn te cek dhe nje parim te vjeteruar dhe teper problematike per humanitetin global!
Ndonese,shpirterorja eshte ngritur kohe me pare nga disa profetėr human ,na eshte ngritur dhe vetedija njerezore per te ecur me tutje ne rrugen e jetes por ne anen tjeter na eshte rritur dhe urrejtja ndaj fqiut,egoizmi qe deperton deri ne gjake derdhje.

Ajo qe na ka ngelur per ta vazhduar pas gjithe ekzistences humane eshte BASHKIMI,GLOBALIZIMI,FINALIZIMI I VETEDIJES SE GRADES SE 5-te.

Kjo arihet duke perdorur vetem nje gjuhe ne mbare boten,duke zhdukur etnicitetin,margjinalizimin dhe konceptet e urryera raciste...Si parim duket komplot dhe pastaj  njerezit do mendojn qe po flas per "DEXHALLIN,FAUSTIN,IZRAELIN,BRITANIN E MADHE,AMERIKEN" etc etc , POR JO, po flas per dashurine mbar globale,dashurine njerezore ,kjo arihet ne zhdukjen e RELIGJIONIT duke e ditur qe ajo sjelle luftera ,duke derdhur gjak per JEZUSIN,MUHAMEDIN,BUDEN e shume te tjere.

Te behet bota miresjellje ,dashuri dhe respekt ndaj cdo NJERIU i eshte e nevojshme shlyerja e religjionit dhe zevendesimin e saj me Bashkimin njerezore!

Na duhet nje "fshat global",na duhet qe te ecim ne grada me larta.

JAM PRO GLOBALIZIMIT TE BOTES DHE SA ME LARG PRIMITIVIZMIT RELIGJIOZ!
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

270


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi