E keni arritur Udhetimin Astral?

Shko poshtė

E keni arritur Udhetimin Astral?

Mesazh  Toto Bota prej 09.01.14 0:53

nje eksperience madheshtore...

duhet durim dhe besim per ta arritur me vetedije udhetimin astral...

eshte nje eksperience madheshtore,eshte nje teme qe ja vlen te diskutohet me shume.

sa nga ju miq te dashur e keni arritur udhetimin astral?
avatar
Toto Bota

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E keni arritur Udhetimin Astral?

Mesazh  Light and Shadow prej 09.01.14 1:12

Nuk jam i sigurt qe ka qene udhetim astral ,por diqka e ngjajshme me ka ndodhur ,por pa deshiren time por kam qene i vetdijshem dhe e kam mbajtur ne mend te gjithen .
avatar
Light and Shadow

Sa ėshtė numri i frymėve ,aq ka rrugė tė kthehesh atje ku ke buruar.

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pyetje rreth udhetimit astral?

Mesazh  orkida_al@yahoo.com prej 09.01.14 19:01

Toto Bota shkruajti:nje eksperience madheshtore...

duhet durim dhe besim per ta arritur me vetedije udhetimin astral...

eshte nje eksperience madheshtore,eshte nje teme qe ja vlen te diskutohet me shume.

sa nga ju miq te dashur e keni arritur udhetimin astral?

Une kam kohe qe lutem meditoj,kerkoj ndihme per tim bir 3 vjec sepse dua ta ndihmoje te dale nga Autizmi,dhe ne mengjes dhe sidomos ne mbremje bej meditim apo mundohem te falenderoj te kujtoj te gjitha te mirat e falura nga zoti dhe mendoj me mirenjohje dhe ne kete menyre ndjej njelloj energjie nje ndjesi te bukur ne kraharor.Por ka qene paradisa ditesh qe jam munduar gjithe diten te kem Zotin ne mendje ne dac me falenderim me lutje me pergjerim etj,sa qe koka me dhemb nga mendimet fikse qe kam,por gjate ores 12 e ca te nates kam ndejere nje energji sh me forte po ne kraharor aq te forte sa kisha frike ta vazhdoja se mendova po sikur te me dale shpirti dhe nuk rikthehem dot ne trup,kush do kujdeset per tim bir sikur une.Dhe ajo ndjesi shume e fuqishme mu largua ne menyre shume graduale.Nuk kisha guxim per te vazhduar me tej.Po jam perpjekur akoma keto dite po nuk me eshte perseritur akoma.
avatar
orkida_al@yahoo.com

6


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E keni arritur Udhetimin Astral?

Mesazh  Just-Me prej 09.01.14 20:50

Si arrini ta nxirrni shpirtin nga trupi?
avatar
Just-Me

Magic World

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E keni arritur Udhetimin Astral?

Mesazh  Toniramun prej 12.01.17 14:11

Un kam pasur disa eksperienca jasht trupit qe femij i vogel, mendoj se esht dhunti nga zoti i madh. Jam nje njeri shum i qet, shum pozitiv dhe mund te arrij udhtimin astral. Ndonjeher te ajo bota ku shkoj, me duket me reale, se kjo ku jetojme tani ne kte bote.
Kur dal nga trupi, ndryshoj totalisht, ndjenjat behen shum te forta, ndjehem sikur egzistoj kudo, mund te shikoj para anash dhe pas ne nje koh, domethen shikoj kudo. Ne kerthiz kam si nje lloj litari, me ngjyr argjendi qe shendrit shum, sikur trupi im dhe esht i lidhur me trupin tim fizik.
Kam arritur te kuptoj atje dhe eksploroj shum gjera, kam par entitete por nuk me kan ngacmuar, ishin shum abstrakt, ndersa po rrija ne ajer ne nje xhungel ne fund te botes, ku takoheshin dielli dhe hena bashk, shikoja ata jan shum gjigand, Vetem koka e njerit ishte sa nje kamion, dhe kishte me madhesi te ndryshme. Shkoja afer atyre i pershendetsha, ata me pershendetshin, dhe ka nje vend ku nuk e lej pa vizituar asnjeher, ne shpell ku qendrojn aty 99 femij, dhe kan shum dashurri per mua, dhe me thon gjithmon mirserdhe, te duam ty, ktu e ke vendin ktu takon ti, me tregoj sekrete etj etj, formen e kan si bebe gjigande jan nga 3 ose 4 metra te gjat, dhe jan shum intelegjente... Dem nga kjo skam pasur asnjeher, vetem se nuk me len te besoj shum ne fe...
avatar
Toniramun

Knowledge is powerful

25


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E keni arritur Udhetimin Astral?

Mesazh  + prej 07.01.18 3:20

Udhetim Astral une bej cdo Nate kur flej.

avatar
+

Ėshtė me mire te jesh optimist dhe ta kesh gabim sesa te jesh pesimist dhe te kesh te drejte.

20


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E keni arritur Udhetimin Astral?

Mesazh  gabriel12222 prej 09.07.18 10:14

Sigurisht qe po
avatar
gabriel12222

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: E keni arritur Udhetimin Astral?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi