Piloti shmang pėrplasjen me UFO-t?

Shko poshtė

Piloti shmang pėrplasjen me UFO-t?

Mesazh  Luli prej 07.01.14 20:33

Piloti shmang pėrplasjen me UFO-t?Njė aeroplan 'A320 Airbus', ka hasur njė disk metalik fluturues nė mė shumė se 10 mijė metra lartėsi. Kjo ngjarje e pazakontė ka shokuar pilotėt, tė cilėt nuk kanė arritur nė kohė tė identifikonin me qartėsi atė ēka kanė parė.

Piloti bėri njė manovėr pėr tė shmangur kontaktin me diskun fluturues dhe pasi gjendja u qetėsua, mjeti fluturues i paidentifikuar u zhduk. Pilotėt raportuan rastin tek autoritetet vendase menjėherė sapo u ulėn nė aeroport.

Kėta tė fundit nuk dhanė asnjė shpjegim lidhur me ngjarjen. Nė raportin e shkruar pėr incidentin citohej: "Piloti ishte nėn presion pėr tė shmangur pėrplasjen. Reagimi i tij ishte i menjėhershėm dhe nuk kishte kohė pėr tė njoftuar". Autoritetet e pėrcaktuan si "diēka tė paqartė atė qė ishte nė ajėr".
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi