Njeriu-magnet

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Njeriu-magnet

Mesazh  Luli prej 30.12.13 12:24

Njeriu-magnet tėrhoqi 53 lugėEtibar Elchyev, ish-trajneri u kik-boksit nga Gjeorgjia, ka vendosur njė rekord tė ri botėror, duke u bėrė njeriu i cili ka tėrhequr mė sė shumti lugė metali nė trupin e tij - gjithsej 53.

Elchyev ka zbuluar vite mė parė se trupi i tij tėrheq metalet. Ai ka thyer rekordin e vitit 2011, kur ka tėrhequr 50 lugė.

Aftėsia e tillė e njeriut quhet magnetizėm njerėzor, ndėrsa shkencėtarėt nuk janė tė sigurt se ēfarė e shkakton kėtė.

avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

928


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Njeriu-magnet

Mesazh  Luli prej 11.12.14 20:49

Djali-magnetNjė djalė rus i cili i shpėtoi pėr mrekulli vdekjes kur u godit nga rryma elektrike thotė se tani ka marrė fuqi magnetike.

12-vjeēari Nikolai Kryaglyachenko u rrėzua nė tokė kur preku njė tel tė kėputur nė njė shtyllė drite nė rrugė dhe ditėn tjetėr e pa veten me superfuqi.

“U ktheva nė shtėpi normalisht pasi nuk ndjeva ndonjė gjė tė madhe. Kur u zgjova nė mėngjes pashė qė disa monedha qė i kisha lėnė nė shtrat mė ishin ngjitur nė trup. Mė pas, duke ngrėnė mėngjes pashė qė luga i afrohej vetė trupit tim. Mund tė bėj gjėra qė nuk mund t’i bėja dot mė parė, por ende nuk e kontrolloj plotėsisht fuqinė time”, tregon Nikolai.

Tashmė, Nikolai ka vendosur qė nė vend tė zjarrfikėsit, kur tė rritet do tė bėhet njė superhero qė tė ndihmojė njerėzit.

avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

928


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi