Njė vajzė misterioze qė ka njė nėnė njerėzore dhe njė baba jashtėtokėsorė!

Shko poshtė

Njė vajzė misterioze qė ka njė nėnė njerėzore dhe njė baba jashtėtokėsorė!

Mesazh  Zattoo prej 27.12.13 23:16

Njė vajzė misterioze qė ka njė nėnė njerėzore dhe njė baba jashtėtokėsorė!Gjenetisti Dr Farley Youngbred nga  Washingtoni DC thotė se nė fillim tė qershorit , ai mori njė pirg tė fotografive tė klasifikuar ( Top Sekret ) , kjo vajzė dhe dokumentet qė lidhen nga forcat ajrore amerikane nga njė burim qė refuzon qė tė identifikohet.

 

" Edhe pas njė analize tė shkurtėr tė kėtyre fotografive , ėshtė e qartė se kjo vajzė ka disa tipare jo- njerėzore dhe se ata nuk janė vetėm defekte tė lindjes , " thotė Dr Younghred ."Ėshtė edhe fakti qė njė studim gjenetik gjenden nė dosjen e Forcave Ajrore qė i referohet ADN-sė sė saj nga njė anė me origjinė njerėzore dhe nė anėn tjetėr nga njė origjinė e panjohur . "

Kjo vajzė ishte zbuluar nė njė vend ultra tė fshehtė tė quajtur " Area 51 " qė gjendet nė Parkun Basa Nellis Air Force . Pėr dekada me radhė , qeveria mohon praninė e kėtij lokacioni , por nė fillim tė kėtij viti , zyrtarėt e pranuan qė kjo zonė pėrdoret pėr kėrkime tė fshehta .

Gjatė kėtyre  viteve pajisje tė ndryshme fluturues u pėrpoqėn pėr tė marrė inēizime brenda  kėsaj zone dhe ata kanė dėrguar fotot dixhitale tė  njė vajze misterioze duke luajtur,  ndonjėherė me njė biēikletė , duke kėrcyer litar. Por fotot qė posedon Dr Younghbred janė shumė tė pastėra dhe vėrtetė tregojnė se qė ajo ėshtė njė fėmijė hibrid.

Pėrkundėr dėshmive dramatike dhe faktike tė ekzistencės sė kėsaj vajze , qeveria mohon duke thėnė se ajo nuk mund tė jetė nė asnjė mėnyrė njė Hibrid .

" Forcat Ajrore nuk kanė njohuri qė jeton njė vajzė nė Area 51 , dhe asnjėherė kjo vajzė e vogėl nuk ka qenė e pėrfshirė nė hulumtime mbi jetėn jashtėtokėsore" , tha njė zyrtar i Qeverisė.

 Dr Younghbred mendon se nėna e Niva-s ėshtė nje e rrembyer mė e vjetėr se Jackie Hubyck e cila jetonte nė bazė nė vitin 1990 dhe ėshtė pėrshkruar nė dokumentat e rastit si "Transportuese e embrionit".

Elementet bazė nė lidhje me historinė e ēuditshme tė Miss Hubyck lehtė mund tė verifikohen veē e veē .

Nė bazė tė pėrshkrimit zyrtar tė Tennessee , gruaja nga Memphis-i ishte raportuar e humbur nga familja e saj nė qershor tė 1989 derisa  ajo ishte drejtuar pėr nė njė kasolle nė Malet " Blue Ridge " .

Ajo u gjet nga rojtarėt e pyjeve , 6 ditė mė vonė, e pėrhumbur dhe krejtėsisht e zhveshur nė mes pyjeve .

Mjekėt deklaruan se ajo ishte  rrėmbyer dhe se ajo po vuante nga njė amnezi e pjesshme dhe qė nuk i kujtohet asgjė gjatė gjithė agresionit dhe ngjarjeve qė kanė ndodhur rreth saj.
avatar
Zattoo

626


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi