Zoti nuk ekziston!

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shko poshtė

Re: Zoti nuk ekziston!

Mesazh  IndigoStar prej 28.12.13 22:26

Agamemndon shkruajti:

Me ke e kishte ti i Bachelorit,me ateistin apo me besimtarin..? E kush po ta thote kunderten e asaj qe ti ke bindjen..?Askush.Vazhdo kryej detyren por jo me ze shume te larte,mbasi dhe te tjeret qe kane bindje te kunderta me ju po ta ngrene zerin keshtu si ty,atehere kush ka te drejte..? Une,ti,ai,ajo,ata dhe ato grupe shoqerore qe jane formuar ne shkolla te ndryshme te jetes...pra te gjithe kane te drejte.E drejta eshte nje e vertete relative,per aq kohe se ekziston njeriu fizikisht..

lale une e ngre Zonin sa here te dua dhe sa here mendoj qe duhet ....kush te degjoje mire kush te mos te degjoje sma ndjen fare ...

IndigoStar

61


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zoti nuk ekziston!

Mesazh  Agamemndon prej 29.12.13 9:02

ThePirust99 shkruajti:

lale une e ngre Zonin sa here te dua dhe sa here mendoj qe duhet ....kush te degjoje mire kush te mos te degjoje sma ndjen fare ...

Sinqerisht po e them se ne kete forum  nuk paska njeri qe te kuptoi,sidomos ata qe pretendojne se po mbarojne universitete.Te reflektosh kulture e durim,ketu qenka e pamundur.O "ThePirust99" lexoi mire rreshtat qe kam shkruar,eshte nje kerkese per qetesi dhe jo urdher per ty.Po c'te besh ..?

Agamemndon

220


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zoti nuk ekziston!

Mesazh  IndigoStar prej 29.12.13 14:42

Agamemndon shkruajti:

Sinqerisht po e them se ne kete forum  nuk paska njeri qe te kuptoi,sidomos ata qe pretendojne se po mbarojne universitete.Te reflektosh kulture e durim,ketu qenka e pamundur.O "ThePirust99" lexoi mire rreshtat qe kam shkruar,eshte nje kerkese per qetesi dhe jo urdher per ty.Po c'te besh ..?
Duhet te gjesh menyren e duhur te te  kuptojne ju tu vihesh kunder ne cdo aspekt ... lale !!!

IndigoStar

61


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zoti nuk ekziston!

Mesazh  ijj prej 29.12.13 14:58

o njerz zoti esht pjell e imagjinatess e njerzeve ne e krijuam at .

ijj

64


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zoti nuk ekziston!

Mesazh  IndigoStar prej 29.12.13 16:04

ijj shkruajti:o njerz zoti esht pjell e imagjinatess e njerzeve ne e krijuam at .

Po ti Pjelle e kujt je lale ?

IndigoStar

61


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zoti nuk ekziston!

Mesazh  Agamemndon prej 29.12.13 16:44

ThePirust99 shkruajti:Duhet te gjesh menyren e duhur te te  kuptojne ju tu vihesh kunder ne cdo aspekt ... lale !!!

O lale.o lale ,o lale... lexoi mire ato qe shkruaj,lexoi pa emocione dhe do kuptosh qe nuk ka asnje kundervenie ndaj askujt,perkundrazi ka nje ton krejtesisht miqsore,perkedheles per te gjithe antaret me bindje te ndryshme dhe se fundi bej thirrje qe debati nuk duhet te behet premis per percarje kombetare.Jemi shqiptar,pastaj vijne bindjet personale.Me kuptove o lale...

Agamemndon

220


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zoti nuk ekziston!

Mesazh  IndigoStar prej 29.12.13 17:10

Agamemndon shkruajti:

O lale.o lale ,o lale... lexoi mire ato qe shkruaj,lexoi pa emocione dhe do kuptosh qe nuk ka asnje kundervenie ndaj askujt,perkundrazi ka nje ton krejtesisht miqsore,perkedheles per te gjithe antaret me bindje te ndryshme dhe se fundi bej thirrje qe debati nuk duhet te behet premis per percarje kombetare.Jemi shqiptar,pastaj vijne bindjet personale.Me kuptove o lale...
O Skifter .... Nje Rob Tamam Per Fe & Atdhe je Jeten ... te njejten gje bera dhe une te fola tamam paster dhe me kulture .... varet si e lexon fjaline dhe cfare intonacioni i jep asaj ...

IndigoStar

61


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zoti nuk ekziston!

Mesazh  Flavius prej 29.12.13 17:44

Zoti eshte nje Prezence, dhe jo nje ekzistence.
Zoti nuk ekziston si nje qenie, dhe as si nje ideal, por si nje burim dhe mbarim.
Pikerisht brenda tij ndodh levizja e perkohshme qe na ben te jemi, por ai na lejon per te vendosur vete ne menyre qe te marrin vendin e tij ne perjetesi.

Flavius

92


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zoti nuk ekziston!

Mesazh  IndigoStar prej 29.12.13 17:50

Flavius shkruajti:Zoti eshte nje Prezence, dhe jo nje ekzistence.
Zoti nuk ekziston si nje qenie, dhe as si nje ideal, por si nje burim dhe mbarim.
Pikerisht brenda tij ndodh levizja e perkohshme qe na ben te jemi, por ai na lejon per te vendosur vete ne menyre qe te marrin vendin e tij ne perjetesi.
Do vije koha kur do e shohesh qe je Gabim ZOTI Ekziston por ne jemi Status me i ulur se te tjeret per te pare ATE ,,,,, Vetem Engjejt Mund ta SHohin me sakamlexuar 
asVete Xhindet Se Shohin Dot.... Xhindet na shohinne ,...Ne si shohim Xhindet 
...Cdogje ka lidhjeme Gradat .....

IndigoStar

61


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zoti nuk ekziston!

Mesazh  ijj prej 29.12.13 19:36

the pirust99 po zoti yt pjell i kujna te duket ty ?
avatar
ijj

Asgje muk eshte e pamundur...

64


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zoti nuk ekziston!

Mesazh  IndigoStar prej 29.12.13 19:45

ijj shkruajti:the pirust99 po zoti yt pjell i kujna te duket ty ?
ZOTI IM AS NUK KA LINDUR AS NUK ESHTE I LINDUR 
AI ESHTE NJE DHE I VETEM ... SKA ZOT TJETER PERVEC ATIJ
avatar
IndigoStar

So mote it be !
786 369⚕️⚜️️‍🔺🕉️الله
Knowing is Good, but knowing Everything is Better
Making Good Man Better
Family comes first

61


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zoti nuk ekziston!

Mesazh  ijj prej 29.12.13 19:49

diqka qe nuk ka linduar nuk as si te jet i nderuar ...
avatar
ijj

Asgje muk eshte e pamundur...

64


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zoti nuk ekziston!

Mesazh  IndigoStar prej 29.12.13 20:55

ijj shkruajti:diqka qe nuk ka linduar nuk as si te jet i nderuar ...
AI NUK ESHTE I LINDUR AS NUK KA LINDUR NDOKEND .....
avatar
IndigoStar

So mote it be !
786 369⚕️⚜️️‍🔺🕉️الله
Knowing is Good, but knowing Everything is Better
Making Good Man Better
Family comes first

61


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zoti nuk ekziston!

Mesazh  Agamemndon prej 29.12.13 20:58

ThePirust99 shkruajti:
ZOTI IM AS NUK KA LINDUR AS NUK ESHTE I LINDUR 
AI ESHTE NJE DHE I VETEM ... SKA ZOT TJETER PERVEC ATIJ

Po si mund ta kuptoi me mire kete qe thua Pirust,a ka ndonje version tjeter pervec Kuranit qe ta spiegoje kete qe thua ti..? Ethem kete se per te vertetuar nje hipoteze behen shume experimente,hidhen shume teza per diskutim,debatohet,rrezohet nje teori dhe ngrihet nje teori tjeter e re,dhe mbas shume e shume  hamendesimesh,tezash te vertetuara,ajo hipoteze ..o behet teze dhe ligj,ose rrezohet dhe nuk diskutoht me ne sallonet akademike...Sinqerisht jam i prirur  te te besoi ashtu sic thoni ju,por ke pare nga qe kam lexuar jo pak tekste,duke perfshire Bibel dhe Kuran e kam shume te veshtire ti marr gjerat bruto dhe tu besoi ashtu vetem nga nje burim...
avatar
Agamemndon

Besim do tė thotė tė besosh diēka qė e di qė s'ėshtė ashtu.

— Mark Tuein


220


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zoti nuk ekziston!

Mesazh  IndigoStar prej 29.12.13 21:37

Agamemndon shkruajti:
Po si mund ta kuptoi me mire kete qe thua Pirust,a ka ndonje version tjeter pervec Kuranit qe ta spiegoje kete qe thua ti..? Ethem kete se per te vertetuar nje hipoteze behen shume experimente,hidhen shume teza per diskutim,debatohet,rrezohet nje teori dhe ngrihet nje teori tjeter e re,dhe mbas shume e shume  hamendesimesh,tezash te vertetuara,ajo hipoteze ..o behet teze dhe ligj,ose rrezohet dhe nuk diskutoht me ne sallonet akademike...Sinqerisht jam i prirur  te te besoi ashtu sic thoni ju,por ke pare nga qe kam lexuar jo pak tekste,duke perfshire Bibel dhe Kuran e kam shume te veshtire ti marr gjerat bruto dhe tu besoi ashtu vetem nga nje burim...
Faleminderit qe iu pergjgie pergjigjjes time .... Por dua te te them se paske lexuar Kuranin me shume vemendje .... Lexoje Kuranin me shume vemendje se vete Kurani fillon me fjale " LEXO " nese e ke kuptuar ... duke e lexuar me vemendjen e kupton ... sic ekam kuptuar une dhe miljona te tjere mbare botes
avatar
IndigoStar

So mote it be !
786 369⚕️⚜️️‍🔺🕉️الله
Knowing is Good, but knowing Everything is Better
Making Good Man Better
Family comes first

61


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zoti nuk ekziston!

Mesazh  ijj prej 29.12.13 21:56

Po si je ti i sigurt qe kurani esht zbritur nga zoti ...eshte absurde te besosh ne diēka qe nuk ka linduar (pasi ti thua ashtu zoti nuk esht i lindur ) ti beson ne zot nga frika si shume te tjere, pa as nje fakt ne egzistencen e Zotit.
avatar
ijj

Asgje muk eshte e pamundur...

64


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zoti nuk ekziston!

Mesazh  IndigoStar prej 29.12.13 22:31

ijj shkruajti:Po si je ti i sigurt qe kurani esht zbritur nga zoti ...eshte absurde te besosh ne diēka qe nuk ka linduar (pasi ti thua ashtu zoti nuk esht i lindur ) ti beson ne zot nga frika si shume te tjere, pa as nje fakt ne egzistencen e Zotit.
Une besoj sepse Eshte dicka eshte 100% e vertete ska rob qe ma nderron mendjen ... SHpresoj ta kuptosh dhe ti ore vella
avatar
IndigoStar

So mote it be !
786 369⚕️⚜️️‍🔺🕉️الله
Knowing is Good, but knowing Everything is Better
Making Good Man Better
Family comes first

61


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zoti nuk ekziston!

Mesazh  Siroco prej 29.12.13 22:35

ijj shkruajti:Po si je ti i sigurt qe kurani esht zbritur nga zoti ...eshte absurde te besosh ne diēka qe nuk ka linduar (pasi ti thua ashtu zoti nuk esht i lindur ) ti beson ne zot nga frika si shume te tjere, pa as nje fakt ne egzistencen e Zotit.

Po ky shume mire te thote se me te  lexuar e ka dhe jo nga eksperienca e vet por nga ajo cfare te tjeret ja kane servuar.
Eshte i programuar dhe i formatuar nga te tjeret.
avatar
Siroco

Unė e dėgjoj kėngėn e zogut jo pėr zėrin e tij, por per heshtjen qė vjen pas.


214


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zoti nuk ekziston!

Mesazh  ijj prej 30.12.13 0:37

thepirust99 as nuk e kam qellim ta nderroj mendjen thjesht te pyta vazhdo te besosh ...deri sa ta kuptosh vet te verteten!
avatar
ijj

Asgje muk eshte e pamundur...

64


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zoti nuk ekziston!

Mesazh  IndigoStar prej 30.12.13 1:09

ijj shkruajti:thepirust99 as nuk e kam qellim ta nderroj mendjen thjesht te pyta vazhdo te besosh ...deri sa ta kuptosh vet te verteten!
Rofsh per sygjerimin por do besoj deri ne frymen e fundit !
avatar
IndigoStar

So mote it be !
786 369⚕️⚜️️‍🔺🕉️الله
Knowing is Good, but knowing Everything is Better
Making Good Man Better
Family comes first

61


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zoti nuk ekziston!

Mesazh  55 prej 30.12.13 12:17

Pajtohem me Thoth dhe Demonic King Baal>Life is in breath. Ndersa merr fryme tani, ndalo se mari fryme dhe do te ndalosh se ekzistuari, kij parasysh se perpara se zemra jote te ndaloj, truri jot do te ndaloj se pari.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zoti nuk ekziston!

Mesazh  Trigon prej 30.12.13 13:06

Kete e kane paguar dhe e kane kercenuar me vdekje ndaj ka thene Zoti nuk ekziston
avatar
Trigon

Ėshtė mė mirė qė tė mos dish diēka qė tė shtyn ta dish se sa tė dish diēka qė tė bėn ta harrosh.295


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zoti nuk ekziston!

Mesazh  Agamemndon prej 30.12.13 13:16

Trigon ti mendon se njeriu mund ti nenshtrohet kercenimeve e te thote te kunderten e atyre bindjeve apo mesimeve qe ai i ka te ngulitura ne memorje...?Besoi se nuk jane kercenimet ato qe percaktojne fatin e nje personi,por eksperienca,forca e llogjikes ne zgjidhjen e problematikes,puna dhe arti i te komunikuarit ne shoqerine njerzore.Ndryshe i bie qe une me nje pistolete ne dore per hobi,po vij e te bej ''lojra' jete me personin tend dhe te them-: - deklaro qe nuk ka zot,ose te cova tek ata te shumtit.Me jep nje pergjigje ti,si do veproje...?
Respektet e mia per ju dhe gjithe besimtaret
avatar
Agamemndon

Besim do tė thotė tė besosh diēka qė e di qė s'ėshtė ashtu.

— Mark Tuein


220


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zoti nuk ekziston!

Mesazh  Neutral prej 30.12.13 13:16

Mendoj se kjo tem duhet te mbyllet nga administratoret
avatar
Neutral

Jeta nuk peshon asnjė fije kur ti shtrihesh pa vetėdije!

31


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zoti nuk ekziston!

Mesazh  55 prej 30.12.13 13:33

Une per vete nuk mendoj se ka ose nuk ka, me mire te qendroj ne balanc, ekuiliber. Ndoshta ku i dihet-Po edhe ne jemi njesoj si Zoti -Po nuk e dim se nga vijme? Pastaj varet se te cili zot beson? Me shume besoj te vetvetja? Mua sme kercenon njeri dhe vetem nje femij mund te trembet ose et genjehet nga dikush. Zoti mund te evokohet. Dhe pyetja qe i shmangen entenitet eshte kur i pyet se nga vini dhe kush ju krijoi? Pra jemi shume te ngjashem me ta. Ne fillim mendoja se keto entenite ishin me te fuqishme se ne dhe me te zgjuara por ja qe doli e kunderta.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zoti nuk ekziston!

Mesazh  Agamemndon prej 30.12.13 13:34

ThePirust99 shkruajti:
Une besoj sepse Eshte 100% e vertete ska rob qe ma nderron mendjen ... SHpresoj ta kuptosh dhe ti ore vella
Me kete e di qe nuk me je drejtuar mua,por thjesht sa per njohuri te pergjitheshme Pirust,po komentoi.Ti vetem ke lexuar Kuranin,dhe je futur ne ate boten e tij,nje nderthurje legjendash,tregimesh,adithesh, dhe perfundimisht je bindur se bota rreth teje eshte ashtu sic e perfytyron ti.Por une qe ashtu si ty kam lexuar,pervec Kuranit,edhe Biblen,Biologjine,Kimine organike,Fiziken,Astronomine ,Meteorologjine,dhe shume shkenca te tjera dhe me jane hapur shume dritare,ku nga te cilat e shikoi boten,jo vetem nga nje kendveshtrim,por ne disa.Mos eshte mekat qe njeriu te mesoi dhe te kuptoi jashte llogjikes se fese..? Besoi se JO.Atehere si mund te jemi te barabarte ne gjykimin e funksionimit te Universit..? Deteyrimisht qe do jemi te kundert dhe kjo eshte e bukura e ketij Universi,se mbijeton me te kunderten e vet,pra kemi lindje,por kemi edhe vdekje,dhe lufta qe ben jeta per te mposhtur vdekjen,e ben me te bukur aktivitetin jetsor.Ndryshe te barabarte ne cdo aspekt,asgje s'do kish kuptim.Ka musliman,por ka dhe te krishtere,por ka dhe ateiste e agnostike dhe te gjithe mbijetojne,pamvarsisht se kush jane bindjet tuaja a po te mijat. Qellimi eshte te bashkerendojme zgjidhet e jetes,dhe jo ti fusim drure nen rrota kundershtarit. Po nuk vodhe,po nuk vrave,po nuk perdhunove,po bere te mira ndaj me te varferve,cfare do besimi ose jo te kesh,je njeri me virtut dhe respektohesh nga shoqeria njerzore( dhe nga zoti)
avatar
Agamemndon

Besim do tė thotė tė besosh diēka qė e di qė s'ėshtė ashtu.

— Mark Tuein


220


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zoti nuk ekziston!

Mesazh  Agamemndon prej 30.12.13 13:37

Neutral shkruajti:Mendoj se kjo tem duhet te mbyllet nga administratoret

Nuk ka arsye te mbyllet.Te gjithe diskutojne pa ofendime,pa sharje dhe pa i rene ne qafe askujt.Sejcili ka argumentat e tij,te mbeshtetur ose jo,por ne pergjithsi tema shkon mire.
avatar
Agamemndon

Besim do tė thotė tė besosh diēka qė e di qė s'ėshtė ashtu.

— Mark Tuein


220


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zoti nuk ekziston!

Mesazh  Trigon prej 30.12.13 14:37

Agamemndon shkruajti:Trigon ti mendon se njeriu mund ti nenshtrohet kercenimeve e te thote te kunderten e atyre bindjeve apo mesimeve qe ai i ka te ngulitura ne memorje...?Besoi se nuk jane kercenimet ato qe percaktojne fatin e nje personi,por eksperienca,forca e llogjikes ne zgjidhjen e problematikes,puna dhe arti i te komunikuarit ne shoqerine njerzore.Ndryshe i bie qe une me nje pistolete ne dore per hobi,po vij e te bej ''lojra' jete me personin tend dhe te them-: - deklaro qe nuk ka zot,ose te cova tek ata te shumtit.Me jep nje pergjigje ti,si do veproje...?
Respektet e mia per ju dhe gjithe besimtaret

Ata/Ato qe mohojne Zotin jane njerez psikotik.

Me gjithe rregullesi ne trupin tone dhe gjithesine qe na rrethon te themi se Zoti nuk ekziston atehere kjo nuk eshte asgje tjeter pos nje ēmenduri e ēmendurisė.
avatar
Trigon

Ėshtė mė mirė qė tė mos dish diēka qė tė shtyn ta dish se sa tė dish diēka qė tė bėn ta harrosh.295


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zoti nuk ekziston!

Mesazh  ijj prej 30.12.13 14:44

trigon pasi ty rregullsin e trupit tend mendon qe ta krijoi zoti mir ,me intereson mendimi yt zoti si ndodhi kush e rregulloi at??
avatar
ijj

Asgje muk eshte e pamundur...

64


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zoti nuk ekziston!

Mesazh  Trigon prej 30.12.13 16:26

ijj shkruajti:trigon pasi ty rregullsin e trupit tend mendon qe ta krijoi zoti mir ,me intereson mendimi yt zoti si ndodhi kush e rregulloi at??

Ai as nuk eshte i lindur as nuk eshte i krijuar ka ekzistuar gjithmone dhe do te egzistoje gjithmone. Edhe mosbesimtaret me te medhenje ne qastet e vdekjes behet besimtaret me te medhenje por besimi atehere nuk ka me vlere.
avatar
Trigon

Ėshtė mė mirė qė tė mos dish diēka qė tė shtyn ta dish se sa tė dish diēka qė tė bėn ta harrosh.295


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zoti nuk ekziston!

Mesazh  syri i art prej 30.12.13 16:37

kjo esht mendja njerezore,gjithmon diskuton per gjera qe jan jasht mundesis se saj...
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

180


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zoti nuk ekziston!

Mesazh  ijj prej 30.12.13 16:47

diqka qe nuk ka lindur nuk ka as si te egzistoj!
avatar
ijj

Asgje muk eshte e pamundur...

64


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zoti nuk ekziston!

Mesazh  Agamemndon prej 30.12.13 18:26

Trigon shkruajti:
Ai as nuk eshte i lindur as nuk eshte i krijuar ka ekzistuar gjithmone dhe do te egzistoje gjithmone. Edhe mosbesimtaret me te medhenje ne qastet e vdekjes behet besimtaret me te medhenje por besimi atehere nuk ka me vlere.

Ti ku e ke vertetuar qe ai ka ekzistuar gjithmone.I bije qe ti ose ata qe kane themeluar Kuranin te jeni me te vjeter se zoti ne ekzistenc.Ndryshe,ne shkallen e njohjes se Universit dhe qenieve te mbinatyrshme ose te natyrshme, te gjithe jemi ne piken fillestare,njelloi si kur u krijua njerzimi...
avatar
Agamemndon

Besim do tė thotė tė besosh diēka qė e di qė s'ėshtė ashtu.

— Mark Tuein


220


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zoti nuk ekziston!

Mesazh  Trigon prej 30.12.13 19:36

Agamemndon shkruajti:
Trigon shkruajti:
Ai as nuk eshte i lindur as nuk eshte i krijuar ka ekzistuar gjithmone dhe do te egzistoje gjithmone. Edhe mosbesimtaret me te medhenje ne qastet e vdekjes behet besimtaret me te medhenje por besimi atehere nuk ka me vlere.

Ti ku e ke vertetuar qe ai ka ekzistuar gjithmone.I bije qe ti ose ata qe kane themeluar Kuranin te jeni me te vjeter se zoti ne ekzistenc.Ndryshe,ne shkallen e njohjes se Universit dhe qenieve te mbinatyrshme ose te natyrshme, te gjithe jemi ne piken fillestare,njelloi si kur u krijua njerzimi...

Po te mos kishte ekzistuar gjithmone atehere do te binin poshte te gjitha ligjet e fizikes dhe matematikes. Po te mos kishte ekzistuar gjithmone atehere as ti nuk do te ishe krijuar nga Zoti, po te mos kishte ekzistuar gjithmone as ne nuk do te ekzistonim tani, po te mos kishte ekzistuar gjithmone universi nuk do te zgjerohej vazhdimisht, po te mos kishte ekzistuar gjithmone atehere nuk do te ekzistonte edhe vullneti i lire. Zoti pa ty prap eshte Zot por ti pa Zotin je asgje.

E thash njehere dhe po e them perseri edhe ateistat me te medhenje ne qastet e vdekjes behen besimtaret me te medhenje(sepse hapen portat e te padukshmes ) por besimi i tyre do te jete si nje i pavlerė.
avatar
Trigon

Ėshtė mė mirė qė tė mos dish diēka qė tė shtyn ta dish se sa tė dish diēka qė tė bėn ta harrosh.295


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zoti nuk ekziston!

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi