Magji pa rituale ekzistojne ...?

Shko poshtė

Magji pa rituale ekzistojne ...?

Mesazh  steven muller prej 10.12.13 21:52

A ka ndonje magji te cilet realizohet vetem me ane te flaleve pa rituale ..
se per disa eshte me e thjesht .....
FLM
avatar
steven muller

steven muller

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji pa rituale ekzistojne ...?

Mesazh  55 prej 11.12.13 9:13

MEDITIMI
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji pa rituale ekzistojne ...?

Mesazh  Ariu prej 11.12.13 18:12

Normal qe ka.
Por magji e vertete quhet ajo me rituale.Jo rituale te kote si ngjyra te pamundura per tu gjetur,mjete qe nuk ekzistojne etj.
Magjit me fjale jane mese te zakonshme dhe shpeshhere perdoren si mallkime ne momente kur energjia negative pushton pjesen me te madhe te organizmit.
avatar
Ariu

System malfunction.
Please reboot.

57


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji pa rituale ekzistojne ...?

Mesazh  55 prej 18.12.13 11:49

Magjia qe te funksionoje kerkon energji, cfaredo energjie qofte kjo dhe per kete ka shume meditime te invokimit te energjis. me pas duhet tte dish ta manipulosh kete energji ne et bardhe te zeze dhe shume lloje te tjera dhe hapi i fundit dergohet energjia drejt qellimit tend. Kjo energji merret nga universi ose nga Zoti. Magjia dergohet ne eterin kozmik me ane te syrit te trete qe ka fuqi qe te krijoj ose te shkaterroj-Me pas i ngelet ne dore Shpirtrave qe tju binden urdhrave te magjistarit-Cdo shpirt ka nje fuqi ose funksion te caktuar. Njeriu eshte i ndertuar sipas Makrokozmosit por ne vetvete eshte nje mikrokozmos-AI mund te ftoi nje Shpirt brenda trupit te tij ose jashte tij, dhe kur e ftun ate ai behet nje me shpirtin qe ka ftuar.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Magji pa rituale ekzistojne ...?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi