Reagan, President i SHBA-ve falė Jashtėtokėsorėve

Shko poshtė

Reagan, President i SHBA-ve falė Jashtėtokėsorėve

Mesazh  Berti69 prej 05.12.13 13:39

Reagan, President i SHBA-ve falė UFO-veJashtėtokėsorėt janė pėrgjegjės tė transformimit tė Roland Reagan nga njė aktor hollivudi nė njė President tė SHBA-ve.


Tė paktėn, kjo ėshtė ajo qė beson njė prej ikonave tė ekranit nė vitet 1960-70, Shirley MacLane.

Sipas saj, Reagan u takua me alienėt nė vitet 1950 dhe ishin ata qė i kėshilluan tė ndėrronte karrierėn qė kishte me politikėn.

78-vjeēarja, e cila pretendon se ka parė shumė disqe flutues nga shtėpia e saj nė Nju Meksiko, deklaroi se Presidenti i 40-tė i SHBA-ve ishte njė besimtar i madh i jashtėtokėsorėve dhe pas takimit me ta, ai iu bind kėshillės qė iu dha, duke iu futur politikės.

MacLane, e cila pranon se me qetėsi faktin se shumė pėrsona e marrin pėr tė ēmendur, ofroi prova, tė paktėn sipas saj, edhe pėr tre takime tė jashtėtokėsorėve me njė tjetėr ish-President tė SHBA-ve, Dwight Eisenhowerin.

Kėto takime kanė ndodhur, sipas aktores, nė vitin 1954, nė njė bazė ushtarake pranė banesės sė saj, nė Nju Meksiko.
avatar
Berti69

"Si ėshtė lartė, ashtu ėshtė edhe poshtė, e si ėshtė poshtė, ashtu ėshtė edhe lart"


434


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi