“Jashtėtokėsori” qė u fut nė lajme kėrkoi paqe nė Tokė

Shko poshtė

“Jashtėtokėsori” qė u fut nė lajme kėrkoi paqe nė Tokė

Mesazh  Berti69 prej 04.12.13 1:20

“Jashtėtokėsori” qė u fut nė lajme kėrkoi paqe nė TokėNjėra nga ndėrprerjet mė tė ēuditshme tė transmetimit ndodhi mė 26 nėntor 1977 nė Mbretėrinė e Bashkuar. Kjo ngjarja u bė e famshme pas njė ndėrprerje tė transmetimit nga Televizioni Jugor i cili shkaktoi njė panikė pėrgjatė tėrė vendit.

Vetė ndėrprerja ishte shkaktuar nga njė faktor qė ende nuk dihet dhe qė nė pėrgjithėsi shihet si njė fabrikim i tėrėsishėm qė kėrkoi njė masė tė konsiderueshme tė njohurive teknike.

Interferenca nė sinjalin televiziv ndodhi nė orėn 5.10 pas dite sipas kohės lokale kur njė zė i panjohur u fut nė program. Moderatori e paraqiti veten si njė udhėheqės jashtėtokėsor i “Asociacionit Intergalaktik” emri i tė cilit ende ėshtė i diskutueshėm. Ishte ose “Vrillon” ose “Gillon” ose sikur qė e quajnė disa tė tjerė “Asteron”. Cilido qė tė ketė qenė nuk ka rėndėsi sepse zėri drithėrues i karakterit tė shpikur ishte nė gjendje tė flas pėr pothuajse 7 minuta.

Porosia e tij ishte qė tė paralajmėrojė njerėzimit pėr njė rrezik qė po vinte nė tė ardhmen me tė cilin mund tė ballafaqohen njerėzit. Nė deklaratėn e tij ai iu kėrkoi njerėzve qė tė ndalojnė sė luftuari dhe tė largojnė tė gjitha armėt nga Toka. Ai gjithashtu tha qė njerėzit nga Toka duhet tė ndryshojnė rrugėt e tyre mė nė fund tė fillojnė tė jetojnė nė paqe.

Kur ai dėrgoi porosinė e tij, porosia dhe ai vetė u zhdukėn dhe programi televiziv iu kthye gjendjes normale.

Nė pėrfundim, ishte njė gjendje panike nė mesin e banorėve tė cilėt e pėrjetuan kėtė transmetim tė paqėllimshėm.  Mė pas u bėn edhe spekulime nė mesin e entuziastėve tė jashtėtokėsorėve nėse transmetimi ishte njė shaka apo njė paralajmėrim i vėrtetė nga jashtėtokėsorėt.

avatar
Berti69

"Si ėshtė lartė, ashtu ėshtė edhe poshtė, e si ėshtė poshtė, ashtu ėshtė edhe lart"


434


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: “Jashtėtokėsori” qė u fut nė lajme kėrkoi paqe nė Tokė

Mesazh  rezarttii prej 18.07.16 18:36

pershendetje berti kjo me duket pak a shume e modifiku varur ne 1 arsye e para. theksi dallohet qartaz qe eshte anglez si nje 'ufo' mund te flase me nje theks kaq qartazi anglez .por shume e bukur une besoj qe ka jashtokesore ne kete bote por amerika i mbane te fshehte kete se hapet nje sekret i madh po ta pranoje amerika .
avatar
rezarttii

3


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: “Jashtėtokėsori” qė u fut nė lajme kėrkoi paqe nė Tokė

Mesazh  Crystal92 prej 09.02.18 16:33

(Galactic federation of light)esh nje pozicion sic jane 'bashkimi europian'dmth te gjitha jetet e kesaj galatike mbildhen atje per te zhvilluare sigurin dhe zbllokimin e tokes por edhe planeteve te tjera .Info esh paraljmerim qe i behet njerezve per ndaluare luften pasi ndikon ne energjin negative qe cojm dhe ne planetet e tjera .Te gjith jemi te lidhur nese nje luft mund te ndodhe ktu do ndihet ne gjith planetet qe na rrethojn ne kte galatik pasi lufta ne vertet esh nje energji negative qe mbyll gjith portat e tokes'drejt drites dhe le racen njerezore ne jetet kafsherore sic jemi .
avatar
Crystal92

51


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: “Jashtėtokėsori” qė u fut nė lajme kėrkoi paqe nė Tokė

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi