Piloti tė cilin e rrėmbyen UFO-t?

Shko poshtė

Piloti tė cilin e rrėmbyen UFO-t?

Mesazh  Berti69 prej 04.12.13 1:18

Piloti tė cilin e rrėmbyen UFO-t?Frederich Valentich ishte njė pilot i ri australian zhdukja e pashpjeguar e tė cilit ndodhi nė vitin 1970, e cila konsiderohet Aeroplani - UFOtė jetė e lidhur me UFO-t.

Mė 21 tetor 1978, Valentich ishte duke pilotuar njė avion Cessna 182. Ai duhej tė ateronte nė ishullin e Mbretit, por ai kurrė nuk e pati rastin qė ta bėjė kėtė gjė. Piloti 20 vjeēar lajmėroi njė tjetėr avion atė mbrėmje dhe kishte dėrguar porosi me anė tė valėve tek kulla e fluturimit nė Melburn. Dispeēeri i tregoi atij qė nuk kishte ndonjė avion tė njohur nė afėrsi tė horizontit tė Valentich-it.

Sidoqoftė, piloti vazhdoi korrespondencėn duke dhėnė hollėsi tė avionit tė supozuar. Ai shpjegonte qė kishte parė katėr drita, njė trup tė madh, njė formė tė gjatė dhe njė sipėrfaqe metalike qė shkėlqente.

Pėrpara lidhjes mes Valentich-it dhe dispeēerit, piloti raportoi qė avioni ishte duke qarkulluar sipėr tij dhe qė ai mund tė dėgjonte zhurma nga makina. Fjalėt e tij tė fundit ishin qė avioni ende ishte duke qėndruar sipėr tij. Dhe qė nuk ishte njė avion. Aeroplani i Valentich-it kurrė nuk u gjet, as vetė ai. Menjėherė pas zhdukjes sė tij, njerėzit raportuan raste tė shumta tė takimeve me UFO.
avatar
Berti69

"Si ėshtė lartė, ashtu ėshtė edhe poshtė, e si ėshtė poshtė, ashtu ėshtė edhe lart"


434


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi