Meditimi pėr vetėdijesim

Shko poshtė

Meditimi pėr vetėdijesim

Mesazh  Luli prej 02.12.13 21:23

Meditimi pėr vetėdijesim pėr shėndetin dhe trupinMadonna Gauding, autore e 'The Meditation Bible', ju ofron njė udhėzim pėr fillestarėt nė lidhje me qetėsinė e shpirtit. Dobitė: Meditimi jo vetėm qė do t'ju ndihmojė qė tė relaksoheni, ai gjithashtu do t'ju mėsojė qė t'u kushtoni vėmendje ndryshimeve nė organizmin tuaj, tė cilat mund tė jenė shenja tė problemeve mė serioze.
Filloni duke bėrė disa ushtrime pėr ngrohje tė trupit!

Hapi 1: Shtrihuni nė shpinė nė njė dyshek ose nė shtrat pa jastėk, me duart e larguara paksa nga trupi, me shuplakat lart. Mbulojeni veten me njė batanije tė lehtė, nėse mendoni se do ta keni ftohtė!

Hapi 2: Merrni frymė nė bark rreth 20 herė, pėr t'i relaksuar zonat e tendosura tė trupit!

Hapi 3: Filloni nga gishtėrinjtė e kėmbėve dhe me mend skanojeni trupin tuaj. Vėrejini parehatitė, therjet ose problemet e pazakonta, tė cilat mund t'ju bezdisin, dhe mbajini mend problemet e mundshme!

Hapi 4: Kur tė keni arritur te kurora e kokės, relaksohuni pėr disa minuta, e mė pas uluni dhe i shkruani problemet e zbuluara!
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi