Kryqezimi i Ramush Haradinajt

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Kryqezimi i Ramush Haradinajt

Mesazh  Tonyyy prej 25.11.13 16:37

Dite me pare Ramush Haradinaj deklaroi se nuk e di pse jam Mysliman, dhe se familja e tij  kane qene Shqipetar katolik. Shume e vertete. Rrafshi i Dukagjinit edhe ashtu e ka traditen dhe kulturen me te paster te Shqipetareve te Hershem.

Kosova si shtet demokratik ashtu duhet ta kete edhe popullin. Ne rast se dikush deshiron ta deklaroj vullnetin e tij dhe dhe bindjen e tij fetare, pse duhet te jete i paragjykuar. Ne rastin e Ramushit sidomos Mediat e Kryqezuan per deklaraten e tij per besimin e tij fetar. Ne rast se ai deshiron ti kthehet fese se te pareve te tij cfare te keqe ka. Ne anen tjeter pse ai duhet te arsyetohet per deklaraten te cilen ai e ben, apo mos ishin mediat ato qe ta bejne Ramushin te terhjeket nga deklarata e tij.

Ne rast se Hashim Thaqi deklaron se kryeministrin  Turk e ka vlla cfare te keqe ka apo nese ai deklaron se eshte turk eshte vullneti i tij. Shume Shqipetare Kosovar kane vullnet te madh qe te kthehen ne fene e te pareve tane, por kete nuk e bejne nga frika dhe diskriminimi. Ne Komunen e Skenderajit ka fshatra te tere qe deshirojne te kthehen ne feme e krishtere por vete kane deklaruar se kane frike te deklarohen si te krishtere, Familja e Presidentes Jahjaga gjitheashtu i feston festat e krishtera por jo ne menyre publike. Ish presidenti Rugova gjithe ashtu e kishte perqafuar Krishterimin por nuk e beri publike.

CDO NJERI KA TE DREJTE TA DEKLAROI FENE DHE VULLNETIN E TIJ, KJO ESHTE E DREJTE THEMELORE E NJERIUT, MBASE EDHE NJE NJERI NESE DEKLARON SE NUK BESON NE ASGJE PRAP ESHTE ZGJEDHJE E TIJ.

ME MIRE ESHTE TE MOS BESOSH FARE SE TE BESOSH NE NJE FE NGA PRESIONI DHE DHUNA E SHTYRE NGA TE TJERET.

SHPRESOJME QE RAMUSHI DHE GJITHE TE TJERET TE JENE TE LIRE DHE TA SHPREHIN BESIMIN E TYRE CFARDO QE TE BESOJNE. VETEM TE JETE BESIM I DREJTE NDAJ ZOTIT
avatar
Tonyyy

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kryqezimi i Ramush Haradinajt

Mesazh  Crash prej 25.11.13 19:16

Cdo njeri eshte krijuar te jetoje i lire dhe te shprehet i lire.Te pakten te pranohet qe feja muslimane eshte sjelle nga Pushtimi osman duke u konvertuar nepermjet presionit ose konvertohu ose paguaj taksen ose ne te kundert je i vrare.Kete e pranon vete feja muslimane,shqiptaret jana ndodhur para kesaj gjendjeje 500 vjet.Besimi ne Zot eshte nje zgjedhje e lire ,jo me lufte.Ka shume te tjere qe nuk shprehen lire sepse ndjehen te kercenuar,por forca e lirise eshte me madhe se frika... , deklarate e sinqerte e RAMUSHIT pamvarsisht qe munde te ndikoje ne karrieren e tije politike ky nuk ngurron te flas realitetin .. bravo i qofte !
avatar
Crash

Mos dorėzimi eshte arritja drejt qellimit109


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi