12-vjeēarja e rrėmbyer shpėtohet nga luanėt

Shko poshtė

12-vjeēarja e rrėmbyer shpėtohet nga luanėt

Mesazh  Zattoo prej 24.11.13 20:10

12-vjeēarja e rrėmbyer prej shtatė burrash shpėtohet nga luanėtNjė vajzė 12-vjeēare e rrėmbyer nga njė grup prej shtatė burrash nė qytetin etiopian tė Bita Genetit u gjet disa ditė pas zhdukjes, shėndoshė e mirė dhe nėn ruajtje nga tre luanė.

Kafshėt e egra jo vetėm e ruanin vogėlushen, por i kishin dėbuar edhe rrėmbyesit e saj.

Vajza u rrėmbye pėr t’u martuar me forcė me njėrin prej shtatė keqbėrėsve.

Sipas Kombeve tė Bashkuara, rreth 70% e martesave nė Etiopi janė rezultat i rrėmbimeve tė ngjashme. Dhe asnjėra prej tyre mė parė nuk ėshtė shpėtuar nga mirėsia e botės sė egėr.

Njė specialist bėri tė ditur se luanėt, tė cilėt e mbrojtėn vajzėn pėr gati gjysmė dite, mund t’i kenė ngatėrruar tė qarat e saj me tė njė kėlyshi.

Teori interesante, por a thua se luanėt nuk e dinė dallimin mes njė tė vogli njeriu dhe njė tė dorės sė tyre?

Megjithatė, ē’rėndėsi ka kjo? Ėshtė histori e bukur, apo jo?

avatar
Zattoo

626


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi